המבורגר וחוויה שניתן לתאר רק ככישלון מזעזע!

ארתור רוטנברג,

רשת "עד העצם" זכורה לי עוד מלפני יותר מעשור כשהיה להם סניף בקריית שדה התעופה (לא עד העצם אקספרס, אלא מסעדה של ממש). תמיד הייתי עובר שם בדרך לעבודה באולם אירועים ליד ומזיל ריר על הריחות של הבשר שיצאו משם. מאז ימים אלה הם התפתחו לרשת המבורגריות ברחבי הארץ עם לא מעט סניפים. אחד הסניפים האחרונים שנפתח הוא ברובע של ראשון לציון. אזור בילויים ידוע עם מסעדות בכל הרמות והגוונים.

המבורגר כפרי של עד העצם אקספרס הרובע

לאחר טיול של יום שבת נכנסנו לנוח ולאכול משהו בסניף שהיה כמעט ריק, היו יותר עובדים מלקוחות. לאור המצב הסניטרי של חלל המסעדה נותר לקוות לטוב ולהאמין שזה כי הם הרגע סיימו פיק ועדיין בשלבי ניקיון של המקום. מצב השירותים הראה סימנים יותר עגומים של הזנחה. ההזמנה שלנו הייתה צנועה – הארוחה החדשה המהוללת: ארוחת המבורגר כפרי (160 גרם) בתוספת מנה של צ'יפס מושחת (עם רוטב גבינת גרויר מעל) וצ'יקן נאגטס (92 ₪).


iFrameResize({log:false, checkOrigin:false}, '#easyBiz1')

ההמבורגר הכפרי של עד העצם אקספרס

המנות הגיעו די מהר. הצ'יפס היה מלאאא גבינה נוזלית, תעשייתית עם מרקם קצת חולי. למרות זאת הטעם נחמד וסבבה לגמרי, לא ציפינו למשהו יותר מדי. הצ'יקן נאגטס גם לא היו מי יודע מה, סתמיות לחלוטין ומשאירות יותר רושם meh מאשר מעולה. ההמבורגר הכפרי, שהרשת כל כך היללה אותו בפרסומות באינטרנט, אמור להגיע כתערובת של בשר עם גבינת מוצרלה ובזיליקום. בקציצה לא היה זכר למוצרלה וגם היו רק 3 חתיכות מזעריות של מיקרו בזיליקום (ספרתי…). למרות זאת כמנה רגילה לחלוטין הטעם היה לא רע. הבשר נראה בסדר גמור והיה עשוי מדיום וול כמו ברוב ההמבורגריות בסגנון הזה. אבל זה לא מה שהיה מצופה, המנה לא הייתה מה שהבטיחו ואפילו לא קרוב, המבורגר רגיל לחלוטין. סיימנו אותו והלכנו לדרכנו.

המבורגר כפרי - עד העצם אקספרס הרובע

לאחר התלבטות קטנה, החלטתי לפנות לרשת ולבקש תגובה על החוויה הזו. נציגת שירות לקוחות שדיברתי איתה הייתה מאוד נחמדה והזדעזעה עד עמקי נשמתה מהתיאורים הציוריים שלי לגבי נראות השירותים וגם לגבי המנה. היא מיד הציעה פיצוי בצורה של ארוחה על מנת לתקן את החוויה שלי. לא פסחתי על ההזדמנות והגעתי למקום שוב כעבור שבועיים. במסעדה חיכה לי קופון של 50 ₪ לפיצוי על הארוחה (הארוחה עולה 51 ₪, אבל בוא לא נתקטנן). לקחתי את אותה הארוחה, רק בכפול, כלומר 320 גרם של המבורגר כפרי עם צ'יפס ושתייה (71 ₪).

צ'יפס עד העצם אקספרס הרובע

הפעם המסעדה הייתה נקייה ומסודרת, הייתי מהלקוחות הראשונים לאותו יום. המנה הגיעה די מהר, חמימה ומזמינה. התיישבתי מיד לאכול בציפייה לחוות משהו אחר, רק לא ציפיתי שיהיה יותר גרוע. קיבלתי המבורגר די תפל וללא כל כיוון ברור של מה הטעם שרצו ליצור איתו. אבל כאן ההפתעות לא תמו. לקראת אמצע ההמבורגר נגלתה בפני, בהוד הדרה ותפארתה, שיערה שחורה בודדת שלא נטחנה עד הסוף. חגיגה! לקחתי את ההמבורגר יחד עם המסתנן הקטן שלי וניגשתי לאחמ"ש להראות לו. האחמ"ש הסתכל על השערה, הסתכל עליי. אני הסתכלתי עליו, והוא החזיר ל מבט ריק מתוכן. כמו עגל שמסתכל על זוג פנסים של משאית באמצע כביש חשוך קצת לפני פגיעה פטאלית.

ארוחת המבורגר - עד העצם אקספרס הרובע

סיכום החוויה, אם אפשר לקרוא לזה ככה

השתיקה הייתה רועמת. הוא לא ידע מה להגיד או מה לעשות. אחרי הדקה הזו, אמרתי לו תודה רבה על הארוחה ויצאתי. אפילו לא ניסיתי לבקש החזר על ה-21 ₪ ששילמתי מעבר למה שהיה מגיע לי. כל החשק שלי להתעסק עם המקום הזה נעלם. למרות זאת ביקשתי התייחסות הרשת לנושא והיות לא קבלתי אקח את המבט מה"שיחה" שלי עם האחמ"ש כתגובה רשמית של הרשת. לדעתי זה פלא שבאינטרנט הרשת זוכה לאהדה די גדולה, אחרת לא היו פותחים עוד ועוד סניפים. אבל החוויה שלי מדברת בעד עצמה ואתם תחליטו לבד אם ללכת לאכול שם או לא. אני יודע שאני בטוח לא אכנס לרשת הזו שוב, לפחות לא בזמן הקרוב ואדאג שכל חבריי וקרוביי יזהרו גם הם.

שם: עד העצם אקספרס הרובע. כתובת: משה בקר 12, ראשל"צ כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד', ש' 11:30 – 03:00, ה'-ו' 11:30 – 05:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי