מה יש לסביח לחפש בהמבורגר של אגאדיר?!

ארתור רוטנברג,

דרך הסביח גיליתי שחצילים זה טעים. עד אז נמנעתי מהם כמו מאש. לא הייתי מוכן לגעת במשהו שהיה בו חציל וזה היה מבחינתי לשים וטו על מאכל ולא משנה מה. רק שיום אחד בהיר (זה היה בלילה) זוגתי ואני זרמנו על סביח של עובד וגילינו שזה לא פרי השטן וזה דווקא נחמד ומאז אנחנו נמנים עם הקהילה העצומה של צרכני החציל. בעקבות סיפור קורע לב זה ולאחר שהגיעה הזמנה מהאנשים הנפלאים באגאדיר לבוא לפגוש את הבורגר סביח שלהם, קפצתי על הרעיון והלכתי לבדוק איך לעזאזל זה משתלב ביחד והאם בכלל זה יכול לעבוד?

המבורגר סבחי - אגאדיר ראשל"צ

הגענו לאגאדיר ראשל"צ באמצע יום עבודה במחשבה שאנחנו ניקח לנו ארוחה הביתה ונעשה לנו ארוחת צהרים רגילה בתקופת הקורונה, מול הטלוויזיה ופרק של מאסטר שף או מה שלא יהיה, רק שלמנהל הסניף, אסף, הייתה מחשבה אחרת. הוא הזמין אותנו לשבת בפנים ולחוות ארוחה כמו שהיו חווים אותה פעם – צלחת, סכום ורחמנא ליצלן, מלצרית!!! כן, כן, למי שלא זוכר, פעם בעבר הרחוק היו מלצריות ומלצרים שמגישים אוכל. לא תמיד מבשרי תום הרעב היו שליחים בכחול או בכתום, היו אנשים שמגישים אוכל בצלחות לשולחן.

טבעות בצל של אגאדיר ראשל"צ

לאחר ההושבה, ושיחה קצרה עם אסף המנהל, קיבלנו בירות, עריכת שולחן והתחלנו לדבר על מה שבאמת חשוב – האוכל. לראשונה הוא הציע לנו סיגרים (מרוקאים, לא קובאנים) עם טחינה. סיגרים מבשר טלה, מתובלים בנדיבות רבה ומלאי טעמים ונוזלים מפנקים. כל ביס מתפצפץ בפה בצורה נפלאה מהקראנצ'יות של הסיגר המטוגן. הטעם הבשרני מורגש מאוד ולבסוף התיבול החזק והעשיר סוגר הכל. סיפתח נהדר לכל ארוחה. למנה עיקרית, כמובן, שלקחנו מנת סביח בורגר עשוי מדיום – המבורגר הבית, עם חציל מטוגן, ביצה רכה, ירקות, טחינה, עמבה ועריסה. למנה שניה, הלכנו על משהו פשוט וקלאסי, המבורגר אנטריקוט סטנדרטי עשוי מדיום וול. לצד כל זה הגיעה מנת צ'יפס ומנה של טבעות בצל.

סיגרלים של אגאדיר ראשל"צ

התחלנו מהסביח – למנה יש נפח לא קטן. הביצה והחציל יוצרים גובה למנה שלפעמים קשה להשתלט עליו, במיוחד אחרי שחותכים את המנה לחצי. אחרי החציה של ההמבורגר מתגלים שלל צבעים נהדרים של הבשר והביצה ומזמינים לקחת ביס. הביס הראשון יוצר חווית טעמים מיוחדת ולא מוכרת, הטעמים של הטחינה והעמבה בתוך מה שאמור להיות המבורגר לא מתיישב במוח ואז יורדת ההבנה שיש לזה בדיוק אותו טעם של הסביח. לאחר מכן מגיע הבשר ומחזיר את תחושת ההמבורגר. אבל כמה שזה מוזר, ככה זה גם עובד ביחד. החלקים, הכביכול, לא קשורים, משלימים אחד את השני לכדי משהו חדש, מעניין ומקורי. ככל שמתקדמים אל תוך המנה ומגלים עוד ועוד תרכובות של טעמים – חמוצים, אריסה, ביצה, הכול משתלב באמת נהדר ולכל אורך הזלילה המנה לא מפסיקה להפתיע. ואפילו הלחמנייה עומדת בכל זה בגבורה רבה ולא מתפרקת עד הביס האחרון!

המבורגר סבחי בסניף אגאדיר ראשל"צ

המנה השנייה, הקלאסית, הייתה לא פחות ממעולה. מידת עשיה המדויקת, התערבות של אנטריקוט, אונטריב ושייטל בתוך הקציצה נותנים טעם בשרני חזק וטוב. ההמבורגר קולע בול למי שרוצה נטו המבורגר. המנות צד היו נפלאות גם הן. הצ'יפס המיוחד של אגאדיר, למרות שהוא מגיע מהספק קפוא, הוא מגיע בלעדי עבור הרשת והוא מהאיכותיים ביותר. קראנצ'י בחוץ ורך בפנים, משתלב טוב עם הקטשופ והמיונז. צ'יפס פשוט וטוב. טבעות בצל, לעומת זאת, עשויות במקום עם בלילת הבית. גם הן נהדרות, מלאות טעם ומשלימות נפלא את הארוחה.

המבורגר קלאסי של אגאדיר ראשל"צ

אחרי שאנחנו כבר לא נושמים, המנהל לא הסכים לנו ללכת לפני שנטעם את העוגיות המיוחדות שלהם. הקינוח המושלם למשלוח – עוגית אמסטרדם, עוגית הפתעות עם סוכריות M&M ועוגייה עם שוקולד לבן וחמוציות. העוגיות מגיעות מהקונדיטוריה של הרשת (מי ידע שיש להם אחת?!) והן מושלמות! הן מבחינת הטעמים והן מבחינת היכולות שלהן לשרוד במשלוח. זה בדיוק העוגיות שצריך בסוף ארוחה מפנקת כדי לסגור את כל הפינות בבטן ולהפוך אותה לעגולה באמת.

קינוח בסניף אגאדיר ראשל"צ

למרות כל מה שנאמר, המנות הוגשו במסעדה, בישיבה ועל הצלחת ככה שלא ברור בדיוק איך זה יגיע במשלוח והאם הטיב ישמר, המנהל אסף טוען שהכל מגיע מעולה והם אפילו הולכים להכניס צורת אריזה חדשנית שטרם נראתה בארץ על מנת שהמנות יגיעו בצורה עוד יותר טובה עד הלקוח. אין סיבה שלא להאמין לו כרגע ונותר רק לבדוק זאת בעתיד. ככל הנראה יש פה איזה אפקט מתוקף העבודה שאכלנו בישיבה, בהגשה ומצלחות שמייפה עבורנו את החוויה, אבל אין עוררין על כך שהמנות היו נהדרות, טעימות ועושות את העבודה שלהן. ולמרות שהביקורים האחרונים שלנו ברשת הזו לא היו הכי חיוביים, הפעם החוויה שינתה עבורנו את היחס כלפיהם ואנחנו בטוח נחזור לטעום עוד.

שם: אגאדיר ראשל"צ. כתובת: לזרוב 33, ראשל"צ. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד' 12:00-02:00, ה' 12:00-03:00, ו'-ש' 12:00-03:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי