בנדיקט ראשון לציון – קרייב לארוחת בוקר שהוביל את יאיר לביקור ספונטני ומומלץ

יאיר פרייס,

ישבנו לנו אני ואישתי וצפינו באחד הפרקים של התוכנית משחקי השף. נושא הפרק סבב סביב ארוחות בוקר. בקיצור, מפה לשם, ולאחר צפייה באינספור ביצים עלומות החלטנו לעשות מעשה שלא עשינו כבר מספר שנים, לקפוץ לבנדיקט. אז קפצנו לסניף בנדיקט בראשון לציון באזור התעשיה הישן.

ביצה מדויקת לפתיחה

הגענו למקום ועברנו על התפריט, אבל היה ברור לשנינו עוד מבעוד מועד מה הולך לקרות. כמובן שהזמנו ארוחת בוקר קלאסית של שתי ביצים עלומות, שינקן ובייקון עם רוטב הולנדיז על טוסטונים. המנה היתה מצויינת, באמת שהחבר'ה של בנדיקט ראשון לציון יודעים לעשות ביצים עלומות, מהמדויקות שאכלתי. אבל מה שחשוב באמת זה ההמבורגר שלהם, לא חשבתם הרי שחלילה לא אבדוק את ההמבורגר שלהם נכון?בנדיקט ראשון לציןו - המבורגר מוגזם!

ההמבורגר של בנדיקט ראשון לציון

בדרך כלל אני חושש להזמין המבורגר במקום שאיננו מתמחה בהמבורגרים. היו לי מספר מקרים ממש ממש לא נעימים במקומות כאלו. אני לא יכול לשכוח שלפני מספר שנים הייתי ב"קרוסלה" באמסטרדם, בית הפנקיק המפורסם, והתחשק לי המבורגר. קיבלתי לחמנייה ועליה פרוסת גבינה, חשבתי ששכחו לשים את הקציצה והתכוונתי לקרוא למלצר אבל אז שמתי לב לבליטה קטנה בגבינה. לתדהמתי הסתבר שזו ה"קציצה". המילה קציצה רשומה במרכאות לא במקרה. היה מדובר במשהו דקיק, בעובי של שתי פרוסות גבינה ובקוטר שמילא בערך רבע מגודל הלחמנייה. מיותר לציין שהקציצה הזו הייתה משהו תעשייתי ודי דוחה.בנדיקט ראשון לציןו - המבורגר מטורף!

אבל בואו נחזור לנושא שלשמו התכנסנו. החלטתי לקחת את הסיכון ולנסות את ההמבורגר של בנדיקט ראשון לציון. מדובר בהמבורגר מקציצת בקר, ממולאת בשבבי בייקון, רוטב גואקמולי, גבינת צ'דר כתומה וביצה עלומה בלחמניית בריוש. המלצר היה חביב ואדיב מאוד, אך לא שאל את מידת העשיה הרצויה. כצפוי הדבר הפריע לי אך לא הערתי לו על כך, חיכיתי שההמבורגר יגיע ואז שאלתי אותו על כך. המלצר ענה שהמידה האוטומטית הינה מדיום, היא נעשית כך, אלא אם מבוקש אחרת, שכן לטעמם זוהי המידה האופטימלית (מזל שגם לטעמי). ההמבורגר היה במידת צלייה מדוייקת. הקציצה הייתה רכה ועסיסית, טעם הבייקון מילא את הקציצה בארומה נפלאה, אם כי טיפה השתלט על טעם הבקר. רוטב הגואקמולי השתלב נהדר עם כל הקומבינציה והביצה העלומה היתה מושלמת וסגרה את המנה באופן מדהים. גילוי נאות, אני אוהב ביצה עלומה כמעט על כל דבר. סיימנו את שתי המנות האלו והיינו מפוצצים, לקינוח כבר לא היה מקום. בכוחותינו האחרונים גררנו את עצמנו הביתה ונרדמנו עם בטן מלאה וחיוך על השפתיים.

סיכום החוויה

זו הייתה הפתעה מרעננת, מאחר שבפעם אחרונה שהייתי בבנדיקט לפני כן, הייתה לפני מספר שנים, והסיבה שעברו מספר שנים היא שהייתי לא מרוצה (בלשון המעטה) מהמנה שקיבלתי. אבל זו היה מנה אחרת, סניף אחר ותקופה אחרת.

שם: בנדיקט ראשון לציון. כתובת: משה בקר 14, ראשל"צ. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א’-ד’ מ-08:00 ועד אחרון האורחים. בימים ה’-ו’ המסעדה פתוחה 24 שעות וביום ש’ עד אחרון האורחים.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי