דיקסי ראשון לציון – האם איש ההמבורגרים נפל מהיצירות של השף חיים כהן?

ארקדי פורטנוי,

בהמשך לחיפושנו אחר ההמבורגר הבא שיכנס לרשימת 10 ההמבורגרים הכי טעימים בישראל, ביקרנו במסעדת דיקסי ראשון לציון. על אף שהגעתי עם ציפיות בינוניות, שיניתי את דעתי מן הקצה אל הקצה ואני מאוד ממליץ להגיע, למה?

  • הייתה כאן חוויה סביב האוכל!
  • היה כאן חומר גלם ברמה מאוד גבוהה!
  • ההמבורגרים הוכנו בקפידה וברמה מאוד גבוהה!
  • היה כאן כוח אדם מאוד מיומן!
  • והייתה כאן המון יצירתיות בכל מימד ומימד של הארוחה.

אבל, נתחיל מההתחלה…

 נכנסנו למסעדת דיקסי ראשון לציון מהרחוב המחשיך כמו לנווה מדבר. השינוי העצום מהחוץ לפנים פשוט בלתי נתפס. בעוד שבחוץ אתה נלחם במזג האוויר הקיצי והפרוע, בפנים המסעדה משדרת חורף מענג עם אווירת אבן חמימה ועץ חום וכבד. זה לא עוד דיינר קליל עם כמה שולחנות ברזל זולים, אלא דגש על כל פרט ופרט. זהו פיין דיינר או בשם הרווח בקהילת המבורגר ישראל: פריים בורגר. מספיק רק להיכנס פנימה על מנת לשכוח מהצרות שלך ולהצביע על תפריט הבירות.
דיקסי רקאשון לציון - הוםפרייז

מנה ראשונה – סלט קיסר של דיקסי ראשון לציון

אני מודה, כאשר המלצרית הגישה את סלט הקיסר לא התרשמתי מההגשה. הייתה כאן ערימה המורכבת מראש חסה שלם עם שרי וקרוטונים. רוטב האיולי היה חביב אך מלבד טעם הצלפים נעדר ממנו טעם האנשובי המחייב. רק לאחר שניסיתי לחבר את כל המרכיבים הבנתי את ההברקה האמיתית. דווקא בקרוטונים נטמן טעם האנשובי שחסר לי. יתרה מכך, חומרי גלם כל כך טריים עד שסבורני כי ישנה ערוגת חסות קטנה מחוץ למסעדה. כך, במנה מאוד ישראלית – פלטת ירקות עשירה וצבעונית נכנס משחק עם המנה המסורתית: סלט קיסר. על אף שהסלט אינו מוגש עם עוף כמנה ראשונה, בסופו בהחלט הרגשתי תחושת שובע. יש כאן אלטרנטיבה מבריקה לצמחוניים המבלים עם חבריהם במסעדות בשרים. ת'אמת, בא לי להכין כזה בבית (סלט הקיסר מוגש גם כמנה עיקרית ומכיל נתחי עוף).המבורגר וצ'יפס של דיקסי ראשון לציון

זוכרים שאמרתי שבאתי עם ציפיות בינוניות? אז קודם כל קיבלתי:

המבורגר שום ביפבורגר של דיקסי ראשון לציון

הביפבורגר שום היה נהדר. ללא הלחמנייה המיותרת הוגש המבורגר עסיסי בבריכת דמי גלאס (בקר-יין) עדין ששמרה על טעמי הבשר. את הלחות הקיף תל פירה חלבי קרמי המכוסה בעקיצות שום קריספיות ומפתיעות. לצד ההמבורגר השחום נחו בגאווה 4 שיני שום קונפי המתובלות בטעמיו העמוקים ביותר של השום. אם זה לא מספיק, אז פנים הקציצה וורדרד בלתי נתפס והטעם של הבשר בתפר בין רייר למידיום עשוי ביד מיומנת ונחושה. זוכרים את המונח "אוכל מנחם" שעסקו בו בתוכניות מאסטר שף למיניהן? אז לכאן כיוון חיים כהן לעניות דעתי: לטעמן הבלתי נשכח של הקציצות של אמא ברוטב בקר עם ערימת פירה. אבל, שלא כמו בביתה של אמא יש דגש על מנה מפותחת מאוד ויחודית. קצת כעסתי כשהמלצרית לא שאלה אותי לגבי התוספות, אבל במהלך הביס השני כבר היה לי ברור שיש כאן מאין שלמות ו"כל המוסיף גורע". המנה הייתה מאוזנת באופן מושלם לא היה יתר או מחסור של אף חלק במנה. דיקסי ראשון לציון - המבורגר שום של חיים כהן

ביפבורגר עם ריבת בצל

"אני אמן!!!" צעק מלחין מנה. בעוד שהמנה הראשונה הייתה שלמות ורוגע, במנת הביפבורגר בריבת בצל יש נועזות שכמעט מציגה את פנים הנפש של האמן. רק בביס השלישי סלחתי על הנועזות הזו והייתי מוכן להקשיב ולהבין את האמן – חיים כהן. בהחלט לא ציפיתי לחוויה כל כך עמוקה שנובעת ממוחו של יוצר שאיגד אוסף טעמים מופלא כמו שילוב גבינת הבושה עם קונפי השום וציר הבקר ביין שהוגש כאן עם כל ההתנגשות המתוקה הזו של ריבת הבצל. הבשר היה בדיוק בתחילת מוכנותו ובזמן שהמתין לנו הוא עוד הספיק להתפתח למקום שכיוונו אליו כלקוחות. כמו שאמרתי, יש כאן וואחד כוח אדם מיומן, מהגריל מן, הבר מן ועד המלצרית, לין המקסימה שהפתיעה אותנו בהפגנת הידע שלה ובפתרון המשברים שהיא נקלעה להם (הייתה חסרה שמנת חמוצה ועירית אז היא הציעה רוטב פלפלת לתפו"א וזה היה מצוין). תפוח האדמה המתפורר סטייל ל"ג בעומר הודה לרוטב המעולה על שעמו הוא סיים את חייו, אפילו הוא הצליח להיות מעולה ולא סתם תפו"א.

ביפבורגר עם ריבת בצל - דיקסי ראשון לציון

לסיכום

הביקור שלי במסעדת דיקסי ראשון לציון הסתכם כחוויה בשם עצמה וארוחה מענגת במיוחד. השפעתו של השף חיים כהן בהחלט מורגשת ומקבלים כאן ארוחת המבורגר טובה. יתרה מזאת, יש כאן את כל הסיבות שבעולם לא לנסוע לת"א אלא לכיוון ראשל"צ. אין ספק שאחזור לכאן בקרוב.

הציון שלי: ביפבורגר שום – 10/10 ביפבורגר ריבת בצל 9/10 חוויה כללית : 9.9/10

אחרית דבר – הגענו עם השמועות שההגשה כאן לא אחידה ויום אסל יום בסל, אבל אחראי השיווק במקום מספר שכיום האחידות זה הדגש המרכזי שלהם. אני קורא לכם- קומו לטעום את ההמבורגר שזכה למקום השני ברשימת עשרת ההמבורגרים הכי טעימים בישראל, ביפבורגר שום של דיקסי גריל בר, ואני מצפה לשמוע מכם.

*** המסעדה נסגרה ***