אור בלאן יצא לבדוק את ההמבורגרים החדשים והמרגשים של אל צ'יביטו

אור בלאן,

הערב מתקרב, הרעב עולה והצורך בהמבורגר מתגבר – בשביל אור בלאן זו הזדמנות מצויינת לבדוק את הספיישלים החדשים של אל צ'יביטו, השכונתית האהובה של מרכז ראשל"צ. אור יצא לבדוק, מה מיוחד בספיישלים החדשים של אל צ'יביטו?

יש הזדמנויות שחייבים לדעת לנצל. יום סתמי של תחילת שבוע, הייתי צריך לקפוץ לדאון טאון ראשון לציון בשעת ערב מוקדמת בשביל כמה סידורים. מפה לשם מצאתי את עצמי עם בטן מקרקרת אחרי יום של התרוצצויות, הבית היה עוד רחוק ולהכין משהו בעצמי נראה לי כמו משימה שגובלת בעינוי. מזל שיש את רחוב רוטשילד העמוס לטובה במיני מקומות לאכול בהם, וספציפית טוב שנזכרתי בשבחים שזוכה לה אל צ'יבטו, המסעדונת המשפחתית שריגשה את אנשי הקהילה, לא פעם ולא פעמיים. יאללה, מגיע לי להתפנק בהמבורגר!

הספיישלים החדשים של אל צ'יביטו

תענוג ושמו הספיישלים החדשים של אל צ'יביטו

אני מת על מסעדות קטנות שלא תופסות תחת רק בגלל שהטבח שלהם יודע לקחת גזר, כוסברה, צלחת, חתיכת עוף ולהרכיב מזה מנה. אל צ'יביטו היא האנטי-תזה לכל הקו המנופח עם אובר חשיבות עצמית, זה בדיוק המקום השכונתי והכיפי שבו השירות תמיד מצוין, החיוכים בשפע והאוכל עושה את העבודה במחיר שפוי. נפגשים בערב לבירה עם החברים? אפשר ללכת לפאב, עדיף ללכת לאל צ'יביטו – ככה לפחות יהיה לכם גם משהו טוב לאכול ליד ותוכלו ליהנות מהאווירה של רוטשילד.

אל צ'יביטו - פנינה בלב ראשל"צ

איך שהתיישבתי והסתכלתי על התפריט, עיני מיד נדדה לכיוון הספיישלים החדשים. החלטתי שאני חייב לנסות את הניו יורק, 220 ג' עם בייקון טלה וגבינת אמנטל (58 ₪). אל תחשבו שמדובר בבחירה קלה – המיוחדים החדשים כוללים גם המבורגר שלוש גבינות, 220 ג' עם אמנטל, גאודה וצ'דר (58 ₪); והמבורגר טקסס, 220 ג' עם צ'דר וביצת עין (58 ₪). נתקלתי בדילמה, לא התחשק לי משהו מטוגן ליד וידעתי שהמבורגר אחד לא יספיק – אז לקחתי גם את ההוואי, 220 ג' עם חמאת בוטנים ואננס מקורמל (52 ₪). מה הקשר? תכף תבינו.

הספיישלים על הגריל של אל צ'יביטו

חיכיתי להמבורגרים בסבלנות, נרגעתי והבטתי על האנשים החולפים על פני בדרכם לאן שהו, או בחוזרם מאיפשהו. יש פה אווירה נהדרת, כמו לשבת על הספסל בפארק, על חוף הים לקראת השקיעה או סתם לטייל עם חבר, משהו מוכר וחם. תמיד כיף לי לשבת פה, ויש מצב טוב שזה בזכות התחושה החמה שהבעלים מקנים למקום. תוך כדי מחשבות פילוסופיות על סופו של יום, הגיעו 2 המיוחדים שלי. הראשון מניו יורק והשני מהוואי. אני לא משתגע על הרעיון של המבורגר עם תוספות מתוקות, פייר מודה – כנראה זה הגיל, אבל משהו בתפריט פשוט קרץ לי ומכל המיוחדים זה פשוט נראה לי כמו שילוב נכון בין המבורגר עם מתוק להמבורגר עם בייקון וגבינה.

צמד ספיישלים של אל צ'יביטו

צילום קצר, רגע של התענגות על המראה ונגיסה במלוא הפה בתפוח הגדול (או יותר נכון בקציצה השמנמנה). ואו! טעם עשיר של בשר שעטוף היטב, כמו תינוק בזרועת אמו, בשכבה של גבינה מפנקת. עוד שנייה ופתאום צץ לו טעמו של הבייקון טלה שמוסיף ארומתיות מעושנת לכל העסק, בלי להשתלט. משחק נהדר של טעמים, שכבות שנבנות אחת על השנייה. בניגוד להמבורגרים מושחתים למניהם שסתם יידחפו את התוספות האלו בשביל ההגזמה, פה יש שילוב שנותן כבוד לכל רכיב והשלם בהחלט גדול מסך חלקיו. המבורגר הכי טוב שתמצאו בראשון לסופו של יום.

המבורגר ניו יורק ספיישל של אל צ'יביטו

הניו יורק חוסל במהרה, יעלה ויבוא הוואי. אחזתי בחוזקה בהמבורגר שאמור לקחת אותי למחוז אחר לגמרי ונגסתי מלוא השן. בשניה נזרקתי לחוויה טרופית מתוקה עם טעם מובחן של אננס שהוסיף לקציצה מתיקות שובבה. את חמאת הבוטנים אני מודה שפחות הרגשתי, זאת אומרת, לא היא הייתה הדומיננטית במנה, אבל האננס, אוי האננס – אני חולה על הפרי הזה ומסתבר שבתור תוספת להמבורגר של אל צ'יביטו הוא פשוט שותף טבעי ורצוי. לא האמנתי שאני בכלל אתחבר לדבר הזה, אבל איכשהו מצאתי את עצמי מחסל את הכל, עד הפירור האחרון.

הוואי ספיישל של אל צ'יביטו

שורה תחתונה

כנראה שבדאון טאון ראשל"צ לא תמצאו קציצה יותר משפחתית, חמה ומהנה מזו של אל צ'יביטו. הספיישלים החדשים הם בגדר חובה לנסות, הניו יורק פשוט מצוין וכל חובבי המתוק בהמבורגר שלהם פשוט הולכים למות על ההוואי. למי שעוד לא מכיר את המקום אז תתביישו לכם, ולמי שכן מכיר אז לכו כבר לטעום את החדשים והמיוחדים. עצה שלי? עזבו תוספת, פשוט תזמינו 2 המבורגרים.

*** המסעדה נסגרה ***