אל צ'יביטו – טל ארליך ועודד צ'רניחובסקי בדייטבורגר ממבט ראשון

טל ארליך,

יש איזה משהו סקסי במסעדה דרום אמריקאית, וספציפית אל צ'יביטו הצליחו לגרום לי להתרגש לאכול אוכל אורוגוואי אותנטי ומנחם. במיוחד כשפספסתי את הטיול הגדול אחרי הצבא ובמיוחד כשהייתי צריכה המון ניחומים אחרי מבחן כושל בסטטיסטיקה ב'. קבעתי עם עודד המתכונאי הנאמן של הקהילה לדייטבורגר ישר לאחר סיום המבחן וכמובן שהקדמתי כמו תמיד. ואולי עודד תמיד מאחר?

אל צ'יביטו - משפחתי בראשל"צ

התיישבתי במסעדה הקטנה והביתית וישר נעטפתי בתחושת חמימות שכזו. גבי, בעל הבית, ואני התחלנו לדבר על התואר שלי ועל הילדים שלו, מהמקומות האלה שאתה ישר מרגיש בבית. מבט קצר בתפריט מהלל את כל פריטי הבשר; אמפנדס, כריכי אנטריקוט והמבורגרים כמובן. כמו שכתוב על השילוט של המקום "בשר מפרות קדושות". אהבתי.עודד נכנס בסערה, אותו פגשתי היום בפעם הראשונה, והשיח היה הכי בסיגנון של בליינד דייט – מה אתה עושה בחיים, בן כמה אתה, כמה זמן אתה בקהילת המבורגר ישראל. וכמובן שיח שלא נגמר על מסעדות והמבורגרים, כיאה לחברים מושבעים בקהילת המבורגר ישראל.

אל צ'יביטו - אנטריקוט מפרות קדושות

החלטתי לזרום עם גבי ולקבל את המנות לפי המלצותיו. גבי התאים לנו המבורגר ניו יורק – 220 ג' בקר ומעליו גבינת אמנטל ובייקון טלה (58 ₪), כריך צ'יביטו מאנטריקוט – לחם שהוא שילוב של פרנה וג'בטה עם צ'ימיצ'ורי הום מייד, מיונז, חרדל, רוטב שזיפים, חסה עגבניה ובצל מטוגן (40 ₪ ל-120 גרם) ולפתיחת התיאבון, ומכיוון שלא אכלתי בחיי אמפנדס כמו שצריך, לקחנו אמפנדס בשרי שמגיע עם גוואקמולי וסלסה (30 ₪).

הספיישלים על הגריל של אל צ'יביטו

תנו לחגיגת הבשרים להתחיל!

לאחר צפייה קצרצרה והראיון דמוי דייט היכרות שלי עם עודד, התחיל להגיע האוכל – ראשית, הגיע ההמבורגר. ואוי – זו הייתה המנה האהובה עלי. ההמבורגר הגיע במידת עשייה מדיום, נוטה למדיום וול. חצייה שלו באמצע חשפה המבורגר שמן ועסיסי, עם נוזלים ניגרים ומגרים.

ההמבורגר של אל צ'יביטו

הלחמניה המתוקה שנמחצה תחת ידינו, עשתה את דרכה לפי ואני הייתי מבסוטה. בזמן האחרון אני מתחילה להעריך חזרה יותר ויותר המבורגרים סולידיים, כאלה שעושים אותם טוב ולא רוצים להיות מיוחדים ומופרעים. נהניתי מכל פיסה מההמבורגר ואכלתי אותו עד לחתיכה האחרונה. הבשר היה מצוין ועסיסי, וזה בדיוק מה שאני רוצה מהבורגרים שלי.

הצד שלו

לטעמי ההמבורגר היה פשוט וטעים. שילוב מוצלח של בשר צלוי במידה מדוייקת, גבינת אמנטל עם מרקם שמנמן ומליחות עדינה מהבייקון טלה (שדווקא הייתי רוצה להרגיש יותר נוכחות מרקמית ממנו מעבר לטעם) גורמים לך נחת בסוף יום עמוס בעבודה ומבחנים ולדייט מוצלח!

המבורגר וצ'יפס של אל צ'יביטו

הצד שלה

אחרי ההמבורגר הגיע האמפנדס, נשנוש כיפי. הקיפול היפה הזה לי עושה טוב, וכל עוד נשמר השילוב של בצק-בשר אני מאושרת, אך לא הייתי מגדירה אותה כמנה שאסור לפספס. מנת כריך הצ'יביטו הייתה האהובה דווקא "בצד שלו".  כריך אנטריקוט די סטנדרטי שעשוי בצורה טובה – לחם הפרנה הייתה תוספת נחמדה וטובה לקראנצ'יות, הבשר היה עסיסי אך לא מלא נוכחות כמו בהמבורגר שכה אהבתי. הצ'ימיצ'ורי נתן קיק טוב מאחורה וסה"כ זו הייתה מנה מהנה.

אל צ'יביטו - אמפנדס

הצד שלו

כריך האנטריקוט היה פשוט וואו! פרוסות אנטריקוט מלאות שמחת חיים ועסיסיות, רוטב צ'מיצ'ורי חמצמץ ומותסס כמו שהוא צריך להיות. יחד עם לחמנית פרנה ג'בטה, הייתה פשוט פצצת טעמים מסחררת בעיני, זו המנה לאוהבי בשר! בלסתי אותה בשקיקה ושמחתי לסיים את הארוחה בכריך נפלא שכזה.

אל צ'יביטו - כריך מפנק

אני מכור לאמפנדס. לצערי המנה שהוגשה לא הרגישה לי בכלל כמו האמפנדס הביתי והאותנטי אלא יותר כמו משהו קצת תעשייתי מהמקפיא, הרטבים שהתלוו גם היו תעשייתים לדעתי ולכן קצת התאכזבתי.

אל צ'יביטו – היינו חוזרים לדייט שני?

השורה התחתונה מבחינתנו היא שלחלוטין היינו חוזרים לאל צ'יביטו, שנינו בעד תמיכה בעסקים קטנים וביתיים, במיוחד כשבעלי המקום כה מקסימים.

מצד שני, זה יהיה חוסר אחריות אם לא נציין את הנקודה היחידה שהפריעה לנו, וזה אולי כי אנחנו בנקודה בחיים של מעקב קפדני אחר כל שקל שיוצא מארנקנו. העובדה שארוחה כאן של המבורגר מהמיוחדים, תוספת בצד ושתיה תצא ללקוח לא פחות מ-80 ₪ היא חבל… מחיר הוא מרכיב מאוד משמעותי לנו,וכל אחד יעשה את שיקוליו בהקשר הזה. שורה תחתונה? אל צ'יביטו היא באמת פנינה קטנה שכל כך שמחנו להכיר ואתם חייבים לבדוק אותה גם כן.

*** המסעדה נסגרה ***