הגראז' ראשל"צ – מה גרם לארתור לצאת בעקבות המבוקשים החדשים?

ארתור רוטנברג,

זה התחיל מפשע. קנינו בסופר בורקס קטן וחם עם גבינה ופסטו, חידוש במאפייה. הדבר הקטנטן הזה התגרה בנו יותר מדי עד שלא עמדנו בזה ואכלנו אותו, מול הסובבים ההמומים. אכלנו אותו עם כל הפירורים שלו והלכנו משם כאילו שלא עשינו שום דבר.

למה ללכת לאימון כשאפשר לחפש מבוקשים?

היינו בדרך לאימון במכון כושר כשנזכרנו שצריך לעשות קניות. האימון היה צריך להתחיל בדיוק ב-20:00 ואנחנו היינו בדיוק על הקשקש מבחינת זמנים. בנוסף, הטרף הקל שלנו ממקודם עדיין לא נס מזכרוננו ולשוננו, הוא רק עשה אותנו יותר רעבים. הסתכלנו אחד על השני, ואמרנו יחד: "גראז'!".ללא היסוס, שמתי גז, נופפנו למכון כושר לשלום והמשכנו הלאה.

הגראז' ראשל"צ, אל קאפונה המושחת

המקום לא היה מלא לגמרי, אבל גם לא ריק. התיישבנו במיידי, קבלנו את תפריט הספיישלים והתחלנו לבדוק. מה הכי מעניין ומה הכי משתלם. העיניים נחתו על הדיל המוגבל של 2017 – המבורגר מבוקש + תוספת + שתיה ב-79 ₪, עם אופציה להגדיל לצ'יפס מבוקש בעוד כמה לירות. ללא היסוס לקחנו את אל קפונה (מדיום) וסופרנו (מדיום וול). את הצ'יפסים לקחנו כמובן גם מיוחדים, אלא מה? החוש העיתונאי מחייב לפתוח את הארנק, הקיבה ולטעום.

כהרגלו של הגראז' המנות לא איחרו לבוא

יעלה ויבוא המבוקש הראשון, אל קפונה – תערבות של בשר, עשבי תיבול וגבינה. מעל רוטב עגבניות, צ'דר ורצועות נקניק קריספיות. לא סתם אל קאפונה היה אויב הציבור מספר אחד והאיש הכי נחשק, לפחות ע"י גורמי אכיפת חוק.  מי שחשב על המנה הזאת הוא לא פחות מגאון מרושע. הבשר המתובל בסגנון דמוי איטלקי, יחד עם רוטב עגבניות, נקניק קריספי וגבינה נותנים שילוב מעולה ביותר. טעם יחודי שאין דומה לו וכמו תמיד עם המוסד הנפלא הזה, ביצוע מעולה של המנה.

אל קאפונה המושחת של הגראז' בראשל"צ

לכל ראש מאפיה יש מספר שתיים. לאל קפונה יש את הצ'יפס הזה עם בייקון טלה מעל. הצ'יפס טבול בתערובת של צ'דר מותך ורוטב קרמל. הצ'יפס עצמו לא משהו מיוחד. מאוד סטנדרטי, תעשייתי. לא רחוק ממה שקונים בסופר. אבל השדרוג שלו הוא לא מהעולם הזה! יצא לנו לטעום כמה צ'יפס מטורפים וייחודיים, אבל זה עולה על כולם. הבייקון טלה עשוי קריספי מעולה ובכמות יפה עבור מנת צד. הרוטב של הצ'יפס פשוט הופך אותו לקינוח שאוכלים אותו יחד עם המנה העיקרית. 
חלום רטוב (ומטוגן) של כל המכורים למתוק!

הגראז' ראשל"צ - הצ'יפס של אל קאפונה

המבוקש השני, הוא המבוקש הבדיוני – סופרנו. כמו שהדמות אינה אמיתית, המנה הזאת לא מהעולם הזה. המבורגר 230 גרם של נטו בשר, גבינת ברי חרוכה, בייקון טלה ובלסמי מצומצם. בצד צ'יפס רגיל ורוטב אלפרדו פטריות. ההמבורגר הזה גובל במדע בדיוני, כשאוכלים אותו אי אפשר להאמין שזה יכול להיות. מדיום וול מדוייק ביותר, גבינה נימוחה מספיק כדי שאפשר יהיה לעשות ספגטי ולנסות לאכול ביחד כמו בסרטים, רק השולחן והכרס שלנו הפריעה לזה, אז כל אחד אכל לחוד.
הבלסמי המצומצם מוסיף מתיקות מנגדת לגבינה והבייקון ומביא את ההמבורגר לכדי שלווה ותחשות זן אמיתית – ההמבורגר ואנחנו עכשיו אחד. ההמבורגר הוא חלק מאיתנו. אנחנו לא יודעים מי זה אלפרדו, אבל הרוטב שלו פשוט מעולה, ומי ידע שלאכול אותו עם צ'יפס במקום פסטה זה לא פחות משגעון גדלות מוצלח. חובת טעימה ע"י כל אחד שמחפש מאכלים איזוטריים וייחודיים.

הגראז' ראשל"צ - סופרנו המחודש

מילה לסיכום

לא ממש הצלחנו לסיים את כל האוכל וארזנו חלק ממנו לארוחת בוקר של מחרת. לרוסים אמיתיים אין בעיה לאכול המבורגר על הבוקר, ואם לא היה יום עבודה זה היה מלווה בבירה קרה. יצאנו מרוצים, המומים והכי חשוב – ממליצים!!!

שם: הגראז' ראשון לציון. כתובת: תחנת דלק סונול, מחלף ראשונים, ראשון לציון. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד' 12:00-01:00, ה'-ו' 12:00-03:00, ש' 12:00-01:30.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי