דירוג המושחתים הגדול של הגראז', קולקציית 2019

דור בית הלחמי,

הגראז' דואגים לשמור אותנו סקרנים ובעוד שהם לא מוצאים ספיישל חודשי כמו מסעדות אחרות ואהובות, הם דואגים לעדכן את תפריט הספיישלים כל כמה חודשים שחס וחלילה לא נירדם בשמירה. תפריט הספיישלים בשתי המסעדות שונה ולכן נדרשו לי שני ביקורים, הרבה המבורגרים וצ'יפסים ועוד יותר שעות במכון כושר כדי להוריד את הקלוריות בשביל להציג בפניכם את הדירוג למבוקשים החדשים כדי שחס וחלילה לא תצטרכו "לסבול" ולעשות זאת בעצמם.

סופרנו החדש של הגראז'

מקום 8 – באגסי ברמת החייל

בסוף רשימה מכובדת זו נמצא הבאגסי של רמת רמת החייל, היהודי שהיה מאפיונר אמריקאי ונחשב למשוגע בקרב חבריו (יאבל'ה) לא חושבת שהיה עף על ההמבורגר. הבאגסי מגיע עם נקניקיות חתוכות, רוטב קאריוורסט וחטיפי אורז. חייבת להתחיל עם הדף אורז הזה – זה לא עובד בשגב, זה לא עובד בחטיף, זה במיוחד לא עובד על המבורגר מושחת – פשוט מיותר. הנקניקיות היו טעימות והרוטב היה נחמד אבל בגלל שהבאגסי הוא רק בשר והנקניקיות הן רק בשר, הרגשתי שמדובר ברק בשר, לא משהו משוגע שיגרום לחך שלי לחייך ולשמוח שהוא לא אוכל עוף. אז סורי לי זה לא היה מושחת מספיק ביחס לאחרים, חובבי הנקניקיות והכשר אולי יאהבו את הז'אנר אני אוהבת את שלי קצת פחות kosher.

הגראז, המבורגר עם דפי אורז

מקום 7 – אל קאפונה ברמת החייל

מי לא אוהב את הנינוח האיטלקי הזה כשמגישים לך את הפסטה פטריות ועם קצת כמהין, והשמנת אוי השמנת. האל קאפונה המבוקש בהחלט מבטיח את ההרגשה הזו רק על המבורגר. אישית אני לא חושבת פשוט שזה משוגע מדי או מושחת מדי, פטריות בשמנת על המבורגר עם פרמז'ן כבר ראיתי את זה. נכון, שמו לי פולנטה מטוגנת אבל ההמבורגר דגל האל קאפונה (המבוקש לשעבר) הרבה יותר מפתיע, הפולנטה לא הפתיעה ולא משנה באיזו צורה מביאים אותה היא בדר"כ חסרת טעם. אלא אם כן משלבים איתה מרכיבים נוספים מה שלא קרה כי הפטריות והשמנת הונחו מעל ולא בתוך וחבל. רוצים למכור לי משוגעים? חדשו לי תנו לי דברים שלא ניסיתי. ההמבורגר האיטלקי מכבד את שמו ובהחלט מספק את הניחוח האיטלקי הנחמד והמוכר אבל הפתעות לא היו פה.

הגראז', אל קאפונה החדש והמושחת

מקום 6 – סופרנו בראשון לציון

סניף הבית לשעבר שלי, חזרתי לנסות והאמת לא יצאתי מאוכזבת. הסופרנו המבוקש מורכב מקורנביף, חלומי מטוגנת בציפוי וחמאת שום. האמת שזה היה אחלה, הקורנביף מוסיף טעם בשרי מפולפל שנותן קצת עוקץ, גבינה מותכת מי לא אוהב וחמאת שום זו התוספת הקבועה שלי. אבל, חתיכות הקורנביף היו גדולות לי מדי, נתקעו ועצרו לי את הביס – לא הייתה לי הרמוניה. בשבילי זה היה פגם בחוויה, ובכל זאת מקום 6, אז כבוד.

הגראז', סופרנו טעים ומושחת

מקום 5 – אל קאפונה בראשון לציון

גם האל קאפונה השני שטעמתי לא מצליח לדעתי להתגבר על המבורגר הדגל (בכל זאת יש סיבה למה הוא המבורגר דגל). האל קאפונה של ראשון מכיל גבינת עיזים, אמנטל, טבעות בצל קצוצות ופפרוני. הפפרוני של הגראז' טעים, גבינת העיזים טעימה אבל השילוב שלהן לא מספיק בשביל להרים את ההמבורגר. טבעות הבצל הקצוצות לא באמת הוסיפו לדעתי, ואישית הייתי מעדיפה אותן ביתיות ושלמות על ההמבורגר. האמנטל הייתה אנמית ביחס לגבינת העיזים והוסיפה לנראות אבל לא הרבה לטעם. היה טעים אבל לא משהו באמת חדש, לא באמת מרים – קצת פספוס לדעתי.

הגראז, אל קאפונה - המבורגר עם בשר

מקום 4 – סופרנו רמת החייל

הסופרנו של רמת החייל מורכב מגבינת קממבר מטוגנת, בייקון טלה ועלי רוקט. דבר ראשון, אני לא מבינה איך עלי רוקט נחשבים למשהו מיוחד שמצריך אזכור בתפריט, הם סוג של עלים בואו לא נגזים. עכשיו, כשהוצאתי את זה מהמערכת בוא נעבור לקממבר המטוגנת שהייתה טעימה ומושחתת, הבייקון מצידו הגיע שרוף בחלקו מה שאכזב והוריד מהטעם. בכל מקרה המושחת הזה הוא לא ללוקחי סיכונים, ואם הבייקון היה לא שרוף סביר להניח שהוא היה מגיע גבוה יותר בדירוג וזה מה שחבל.

מקום 3- באגסי בראשון לציון

הבאגסי הזה מורכב מצ'דר, קורנישונים מטוגנים ורוטב ראנץ' אמנם יחסית פשוט לשאר אבל ממש טעים. הרוטב משתלב מעולה עם הגבינה והבשר, הקורנישונים המטוגנים מוסיפים קראנץ' ואת הטעם החביב מאוד שכל אוהב מלפפון חמוץ ירצה. הביס היה מאוד כיפי וטעים. התוספות הורגשו והשתלבו נהדר בהחלט מבוקש שרצוי לקחת, במיוחד לחובבי הז'אנר של המלפפון החמוץ.

באגסי החדש של הגראז'

מקום 2 – אסקובר ברמת החייל

אני הולכת אולי לחטוף הרבה ביקורת על זה אבל לי היה טעים! האסקובר למי שלא ידוע חריף, כמה חריף – אני צריכה כוס מים אחרי כל ביס. הנקודה השנייה היא זה הקרם ברולה שהגיע מעל – אני משוגעת על קרם ברולה, יעיד החבר, שאני מכריחה אותו לקחת את הקינוח הזה בכל מסעדה. לא כולם יתחברו לז'אנר אבל אני מאוד אהבתי. שילוב של מתוק ומלוח שעונה על כל קרייבינג אפשרי, קראנץ' משכבת הקרמל של הקרם ברולה ממש תורמת לביס והמתוק של הקרם ברולה, שאמנם נראה לי קנוי אבל קנוי טוב! היה ביס קטלני ומי שמוכן קצת להסתכן, אוהב שילוב מתוק, חריף ומלוח זה ה-המבורגר בשבילו, תיהנו.

הגראז' - המבורגר אסקובר עם קרם בורלה

מקום 1 – אסקובר בראשון לציון

אז אני אוהבת חריף sue me?! אין מה לעשות כשהשילוב מוצלח הוא מוצלח. אסקובר חריף עם אצבעות מוצרלה מטוגנות, אננס, בייקון טלה קצוץ, רוטב חמאה וצ'ילי מה יכול להשתבש? הגבינה הייתה כל מה שגבינה נמסה צריכה להיות במיוחד עם אפקט המתיחה, אננס וצ'ילי תמיד תמיד הולכים ביחד בשמחה, חמאה אני תמיד מוסיפה ותמיד זה טעים יותר אין מה לעשות. הדבר היחיד שהייתי רוצה זה את הבייקון טלה לא קצוץ, אבל זה לא ממש הפריע לי. המבורגר חריף עם שילוב שכזה עשה לנו את הערב ורבנו מי ייקח את הביס האחרון. לדעתי בכלל האסקובר הוא בין ההמבורגרים היותר טובים של הגראז' והשילובים שהולכים עליו בדר"כ מהמוצלחים.

אסקובר, המושחת הטוב ביותר של הגראז'

הערה קטנה שאני רוצה להעיר על הצ'יפס המבוקש. אין ספק שהמנצח בקטגוריה הוא הצ'יפס עם רוטב צ'דר, קרמל ובייקון קריספי – עוד פעם מלוח ומתוק הולכים ביחד אין מה לעשות וגם אותו בחרו בגראז' להשאיר לסבב נוסף. הצ'יפס פיצה – רוטב פיצה, פפרוני ופירורי גבינה היה נחמד אבל פירורי הגבינה לא נמסו על הצ'יפס, מה שהזכיר לי את הצ'יפס בולגרית שמאותה סיבה אני לא אוהבת. הצ'יפס עם הסאטה בוטנים ובצל קצוף היה ממש נחמד פחות התחברתי לבצל קצוץ חי על הצ'יפס, לפחות הסאטה בוטנים היה נחמד. מה שכן ברמת החייל ראינו צ'יפס אסקטרא שלא העזנו לקחת כי זה אקסטרים גם בשבילי עם רוטב שוקולד וסוכריות קופצות – אם אתם מנסים תגידו אם שווה את הסיכון.

שם: הגראז'. כתובת: ראול ולנברג 24, ת"א | הרצל 151, ראשל"צ. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ת"א: 11:00 – אחרון הלקוחות כל השבוע כולל סופ"ש. ראשל"צ: א'-ד' 12:00-01:00, ה'-ו' 12:00-03:00, ש' 12:00-01:30.
ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי