הגראז' – בן שלינג מגלה שחיתות מוסדית עם החדש של ראשל"צ

בן שלינג - כתב אורח,

את הגראז' שכמעט כל מי שמגדיר את עצמו כפנאט של קהילת המבורגר מכיר בצורה כזאת או אחרת ביקר וניסה. בפרקים הקודמים, במקרה שפספסתם, סחבק סיים את התואר ועכשיו מנסה למצוא את עבודתו הראשונה בתחום… בין ראיון לראיון חשוב להיות נאמן לבטן, לקהילה ולארקדי וללכת לבדוק ולאכול כמה שיותר המבורגרים. הפעם הלכתי לבדוק פרשת שחיתות חדשה שציפור קטנה (בשם מתן קובי, שהוא לא כ"כ ציפור וגם לא כ"כ קטן) לחשה עליה, המבורגר חדש שעונה לשם "המושחת של סלבה" שלצערי לא הכיל מעטפות או פרוייקט בינוי לכאורה, אבל בהחלט השחית לי את הבטן ואת הכיס.

בין הרים ובין גבעות וחיפושי עבודה קפצתי לחקור פרשת שחיתות חדשה בגראז'

את הארוחת צהריים המושחתת הזאת התחלתי עם "נקניקיית הגראז'" של אלן תלמור, שעל פי הבאזז שאלן עושה לאחרונה, לא לבדוק את הנקנקייה המדוברת של האיש המדובר לא פחות היה מסתכם בסוג של פשע. הנקנקייה הוגשה בצורה יפה ודיי מינמליסטית, לחמניה קטנה מחזיקה נקניקיה גדולה וסיציליאנית עם כרוב כבוש וחמוצים וכפי שהמצלרית גם "הזהירה", בהחלט היה לנקניקיה "פאנצ" פיקנטי אבל לא ברמה שהקשתה על אכילה. הנקניקיה עצמה הייתה מתובלת מאוד והטעמים הורגשו אבל כל העסק לא גרה מטעם הבשר הטוב יחד עם הכרוב הכבוש והחמוצים והחרדל, כי בכל זאת סחבק אמריקאי. זאת הייתה מנה ראשונה שבהחלט אוכל בשנית אם כי טיפה יקרה (28 ש"ח).הנקניקיה הסיציליאנית של אלן תדמור

ועכשיו לעיקר פרשת השחיתות – המושחת של סלבה בגראז'

אינני יודע מי זה סלבה ביחס לגראז' ואיפה הוא עומד במדד השחיתות העולמי ועמדותיו על ועדת לוקר, מה שבטוח זה שההמבורגר בהחלט מושחת מכל טוב וגם אכלן גדול כמוני הוא מילא עד הסוף. המשוחת מורכב באופן הבא: 460 גרם בשר של שתיי קציצות, הראשונה היא הבגאסי, שזו בעצם הקציצה הקלאסית של הגראז' בשר נטו, ואסקובר  שזו בעצם הקציצה החריפה של הגראז' שמכילה את התערובת של הבגאסי יחד עם פלפלים מקסיקנים חריפים. מעל כל זה מצטרפים לחגיגה גבינת צ'דר, אננס בצי'לי, חזה אווז ולסיום הדובדבן שהקצפת שהוא בכלל שמנת…. שמנת פטריות (!) נשמע תלוש קצת וגם לא בהכרח מתחבר… זה גם מה שלי עלה בראש כשהזמנתי את המושחת, באופן מפתיע כל העסק דווקא הולך מצוין ביחד!המושחת של סלבה גראז'

נתחיל מהרע – לצערי לא קלו את הלחמניה כמו שצריך לפני שהעמיסו עלייה כל כך הרבה במטבח, אז הלמחניה נפרדה לשלום מהמנה בערך אחרי הביס השני (יהי זכרה ברוך). זה דיי ביאס כי בסופו של דבר המבורגרים מוגזמים נועדו לאכול עם הלחמניה, אבל זה לא התגלה כ-deal breaker אלא יותר כתנאי לשיפור (הגארז/ – לתשומת ליבכם).

ועכשיו לעיקר – השילוב בין החריף לגבינתי לאווז לשמנתי ובסוף גם לאננס התגלה כמשחיט כל נפש תמימה בישראל. ההמבורגר נבלע בתאווה ועל סמך הפרצוף הנדהם של מי שהייתה איתה כשאכלתי את המנה, כנראה שגם היה הרבה לכלוך בעניין. הקציצות הגיעו מדיום בדיוק במידה ותערובות הבשר גם הפתיעו אבל גם שמרו על מוניטין מכובד כך שהעסק תקתק כמו שצריך, ואפילו המחיר (83 ש"ח ) יחד עם תוספת ושתייה לצד כל הטוב הזה בהחלט היה שווה את התענוג המושחת.

מילים לסיכום

אם אתם מוצאים את עצמכם בדודא של שחיתות ואין לכם מי שייתן לכם מעטפות ואין לכם פרוטקציות בכנסת אז ה"מושחת של סלבה" בהחלט יענה על הצורך הזה. מקווה שנהנתם לקרוא ובקרוב תצוץ גם כתבת הוידאו של המורדן בר (!) המקום בו לא במקרה גם נערך מפגש החנוכה שלנו.

שם: הגראז' ראשון לציון. כתובת: תחנת דלק סונול, מחלף ראשונים, ראשון לציון. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד' 12:00-01:00, ה'-ו' 12:00-03:00, ש' 12:00-01:30.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי