מיטבול – רינת גרשפלד עושה חיים עם המבורגרים בלתי רגילים בראשל"צ

רינת גרשפלד - כתבת אורחת,

בחול המועד פסח, שוב עלה בי ובחברתי הטובה דיקלה הרצון לאכול המבורגר טוב. 10 דקות מאוחר יותר, (טוב נו, 30 דקות, אנחנו בכל זאת בנות), ישבנו בבטחה במכוניתה של דיקלה בדרכנו למסעדת מיטבול ראשון לציון, שבליבנו תקווה אחת קטנה, שההמבורגר יוגש לא על לחמנייה מקמח מצה. במתחם בו יושב המיטבול, מציאת חנייה היא משימה בלתי אפשרית. מכוניות מילאו כל מקום חנייה אפשרי ליד, קצת ליד, רחוק ומאד רחוק מהמסעדה. בסיבוב השלישי, נמצאה הנחלה ובאנו אל המנוחה ואל הארוחה.מיטבול ראשון לציון - סינטה כבושה ורטבים

מצ'יפס גרליק ועד קציצה נפלאה

נכנסנו אל המסעדה שהייתה מלאה בסועדים עולצים, משפחות עם ילדים לרוב, ומלצרים חייכניים. הובלנו לשולחן באמצע המסעדה, והתפריטים הונחו על השולחן. למרות החג הארוחות העסקיות היו עדיין תקפות (דבר מצוין, שלא קורה בכל מסעדות) והוחלט ישירות על עסקית צהריים ב-55 ₪ הכוללת מנה עיקרית, תוספת ושתייה קלה. שני המבורגרים מדיום הוזמנו, האחד עם תוספת גרליק צ'יפס – צ'יפס עם שום ופטרוזיליה שהיה שמנוני במידה הנכונה, ולשם הבריאות סלט ישראלי אישי שהיה טרי ביותר. אחת התוספות האהובות עליי על קציצת ההמבורגר היא גווקמואלי, ממרח אבוקדו עם בצל אדום, שום, עגבניות, לימון, כוסברה וחריפות המתקבלת או מטבסקו, צ'ילי קצוץ או מכל פלפלון חריף אחר. בנוסף, ביקשנו תוספת גדולה במיוחד של מיונז הבית של המיטבול – ממרח איולי סמיך המוכן במקום עם נגיעת שום, נפלא.
הסלאם דאנק של מיטבול ראשון לציון

הגרליק צ'יפס, נגיעת שום אחת עושה את כל ההבדל! הצ'יפס היה קראנצי זהוב וטעים, והכי הכי חשוב מלא מלא שום! באמת שלא מומלץ להתנשק אחרי דבר כזה, אפילו להתחבק עם מישהו זה בסימן "ראו הוזהרתם". לפני שהגיעו המנות, עוד הספקתי לומר שלום לעופר, אחד מבעלי המקום שישב איתנו בפעם הקודמות שהוזמנו ע"י הבעלים של מיטבול ראשון לציון. השיחה שקלחה ביני לבין דיקלה נפסקה באותו הרגע בו הונחו על שולחננו שני ההמבורגרים ברמת המדיום המבוקשת, אדמדמים במרכז, עסיסיים וטעימים. על הקציצה הושם בנדיבות הגווקמואלי, שמדי פעם חוזק ברוטב האיולי שום.

קינוח שוקולדי וטעים

כאשר הצ'יפס חוסל ובקערת הסלט נותרו רק עקבות רוטב, נשענו לאחור והשתעשענו בעובדה שניקח גם קינוח, הרי ישנה קיבה אחת לארוחה וקיבה אחרת לקינוחים. לבסוף, אחרי שעברו על תפריט הקינוחים של מיטבול, החלטנו להזמין עוגת שוקולד קוקוס חמה המוגשת בתוספת כדור גלידת וניל. העוגה עצמה הייתה שוקולדית, טעימה מאד, עם טעם קליל של קוקוס, דווקא הגלידה לקתה בחסר, למרות שהבוטח לנו כי הגלידה אינה פרווה, היא הרגישה כזאת. אין כמו עוגת שוקולד להרגעת הנשמה.
מיטבול - עוגת שוקולד לקינוח

לסיכום

שירות טוב מאד, אוכל מצוין ואווירה נעימה, רק קחו 15 דקות אקסטרא כדי למצוא חנייה קרובה…

*** המסעדה נסגרה ***