מיטבול – איש ההמבורגרים יצא לחקור את תפריט הבוצ'ר החדש והמפתיע

ארקדי פורטנוי,

מסעדת מיטבול ראשון לציון (Meat-ball Grill Burger) מגישה המבורגרים בשלל גדלים ותוספות מעניינות פרי דמיונם של שני השפים לאוניד גיטלין ונדב ליכטנשטיין מאז שנת 2004. לכבוד תפריט הבוצ'רס החדש הוזמן צוות הכתבים שלנו למסעדת מיטבול ראשון לציון עם האתגר לשמור את כפתור המכנסיים סגור בסיום הארוחה. עודד בן דרורי, אחד השותפים, פגש אותנו וסיפר מעט איך הם העזו לפתוח בורגר-בר איכותי בסביבה של המבורגריות.

מנות ראשונות ומהנות

קרפצ'ו  יש! כמו קפה שחור שירד לפני הגלישה כך כבישת הקרפאצ'ו שימרה את טעם הפילה העשיר ולא פגעה במהות המנה. תערובת העלים המרירים עם פיסות הפארמז'ן שמרו על איזון נפלא והלבישו את המנה במדויק כמו טירון במדי א' ביציאתו הראשונה (43 ש"ח).

הקרפצ'יו של מיטבול

אז אאא …כן… סלט כשעודד הגיש לי סלט (40 ש"ח) להרגיע את המצפון חייכתי לעברו, בתור מקים קהילת המבורגר ישראל לא מקובל שאפרגן לסלטים כי זה כמעט כמו פרדוקס אבל הסלט הכרוב-גזר ההוא ראוי למדליה. הסלט הנדוש קיבל טוויסט נהדר באמצעות הבוטנים הגרוסים, הוויניגרט לימונים המתקתק ופלומת הנבטים. הסלט היה תוספת נהדרת בין המנות לנטרול הטעמים העזים בפה.

טוסטוני הסינטה הכבושה הגיעו בליווי פטרוזיליה מוגשים עם נוכחות רצינית, רק לנועזים בינכם מומלץ לוותר על הברוסקטה ולהתרשם מטעמיה העזים של המנה. הרוטב העדין ששכן בפטרוזיליה עידן את המנה והיה קשוח דיו עם הפטרוזיליה על מנת לרכך ולהפיג מעט את טעמיה הקשים (31 ש"ח).

הרטבים  קרן, המלצרית החביבה הגישה לנו 4 רטבים ביתיים שכולם היו מעולים. קטשופ הפלפלים קצת משך לכיוון הסלט התורכי אבל המלך של הערב היה האיולי שום קונפי. כולנו המשכנו לטעום ממנו בתקווה להבין איך הגיע הטעם החצילי הבשרני העשיר הזה.

הרטבים של מיטבול

המגה-בורגר של מיטבול ראשון לציון

במסעדת מיטבול ראשון לציון מוגשים המבורגרים בקשת רחבה של מידות ומגוון תחפושות ליוו את ההמבורגר עד שחגיגת הטעימות שלנו הרגישה כמו פסטיבל קולינארי, רק חבל שלא נשאלנו לגבי מידת העשייה (טיפ: כמו תמיד אנחנו ממליצים להזמין גודל מקסימלי ואם יש צורך לחצות את הלחמנייה על מנת שטעם הלחמנייה לא ישתלט על תכולתו).

ה-סלאם דאנק (Slam Dunk כ-220 ג', 87 ש"ח) על בסיס כבש לווה עם התוספת הכי שמחה שנקלאה בדרכי: היו שם עגבנייה חרוכה עם שום, פלפל חריף. תוספת הטעמים החמוצים, מעושנים וחריפים היו שמחים עד שלא הייתי מוכן לחלוק את ההמבורגר. מניפת האנטריקוט העניקה נוכחות כבדה והעשירה אותו מאוד בטעמי בשר בקר עמוקים. זהו, בשלב הזה אינך יכול לעבור להמבורגר הבא בלי להישען אחורה בכיסא ולהוריד שלוק בירה רציני.

דווקא המבורגר 'קומבינציה' הפתיע אותי מאוד (350 ג' – 74 ש"ח). המנה הערומה הזו מגיעה ללא לחמנייה ועשויה תערובת שמנונית  של בשר בקר וכבש שכמובן מאוד מוסיף לעסיסיותו. ההמבורגר בשילוב קונפי שום, צ'ילי וגבינה היה נהדר הודות לאיכויות הכבש כמעט ללא טעם הלוואי שלו אשר מדיר רבים מפניו.

המבורגר מוגזם - סלאם דאנק של מיטבול ראשון לציון

תפריט הבוצ'ר החדש של מיטבול ראשון לציון

תפריט הקצבים הורכב מהנתחים הפופולאריים: פילה, סינטה ואנטריקוט. אלו שכבו על קרש חיתוך בעודם מתנשפים מהצלעות הלוהטות שעזבו אותם לפני רגעים ספורים. עודד לא נתן להם רגע חמלה וחתך אותם ביד מיומנת.
מרקם הפילה היה מצוין בעיני: רך, נימוח ועדין. בקלות יכולתי לבדי לפרק את הנתח 800 ג' שהוגש לנו אבל עצרתי בשביל לטעום גם מן האנטריקוט. לא קשה להבין איך האנטריקוט הוא ה-נתח של ישראל: טעמו בשרני חזק מאוד משויש בשומן פנימי הממלא אותו בטעמיו. שהופך כמו לתיבול עצמי של הנתח הפרוע הזה. האנטריקוט לא עוצר לפני אף אחד הוא סיבי, קשוח ומלא בעצמו.

מיטבול - בשרים מתפריט הבוצ'רי

ולסיום מתוק – הקינוחים

מסעדת מיטבול ראשון לציון מגישים קינוחים שמצטלמים נהדר אלא שלא באמת תכננתי לקחת מהם ביס, שמרתי לי את טעמי הבשר שטרפנו רק לפני דקות ספורות.

*** המסעדה נסגרה ***