מיטבול – מה גרם לאלעד גור אריה לתאכזב קשות דווקא מהמוסד הותיק?

אלעד גור-אריה,

א', שהוא גם חבר בקהילת 'המבורגר ישראל', ואני אימצנו לעצמנו להיפגש בימי חמישי ולנשנש לנו בכיף, לפתוח את הסופ"ש עם בטן מלאה וראש נקי מתלאות השבוע. בעודנו מתלבטים לאן ללכת, למקום שכבר היינו בו או לנסות מקום חדש, עלתה האופציה לבקר במסעדת מיטבול ראשון לציון. זכור לי לטובה ביקור במקום לפני קצת יותר משנה ועל כן קפצתי על המציאה כמו בייקון קריספי בלחמניית ההמבורגר שלי! הגענו למסעדה שבניגוד לציפיות מיום חמישי בערב היתה יחסית ריקה. הובלנו אחר כבוד לשולחן וקיבלנו את התפריטים.מיטבול ראשל"צ, מקור: יח"צ

א' החליט לחרוג ממנהגו ההמבורגרי והזמין סלופי ג'ו של מיטבול ראשון לציון. אני כמובן הלכתי על ההמבורגר והקשבתי להמלצת המלצר להזמין המבורגר צ'יפוטלה בתוספת פרמז'ן ובייקון. אה רגע, אין בייקון, יש חזה אווז. ויש פפסי. מסוג המקומות שגורם לך לרצות לשלם להם בשטרות של מונופול. למנה ראשונה הזמנו פטה כבד שהיה לא יותר מכבד קצוץ פשוט. בסדר, אבל לא יותר מזה. ליד הפטה הוגשו 2 מלפפונים חמוצים 'תוצרת בית', שהיו חביבים ביותר אבל אז קרה התאקל הראשון עם המלצר. א' ביקש עוד מלפפונים חמוצים. המלצר פער זוג עיני עגל ובעיקום פרצוף לא ברור סינן 'טוב, נו' והלך להביא לנו עוד 2 מלפפונים. עם גישה כזו הוא לא יגיע רחוק בענף המלצרות.

סלט מוגזם של מיטבול

ואז הגיעו המנות…

שמעו, לא תמיד מה שנראה טוב, נאכל טוב. ההמבורגר של מיטבול ראשון לציון היה תפל וחסר טעם, הצ'יפוטלה לא הורגש וגם לא תרם לשום דבר. מתוך 250 גרם המבורגר, חצי נשאר בצלחת. הלחמנייה לא נקלתה כראוי והפכה לסמרטוט, מה שהוביל לכך שכל המסה של ההמבורגר היתה מאוד לא נוחה להתעסקות בידיים. ציפיתי ממנה כזו שיושקעו בה מאמצים להיות טעימה. מסתבר שלא. גם א' נחל אכזבה בגזרת הסלופי ג'ו… בשר קצוץ, לא טחון, שיצר מסה לא טעימה ומאוד בעייתית לאכילה בלחמנייה. סלופי ג'ו כהלכתו צריך להיות בשר טחון שמבושל ברוטב סמיך… זה לא זה. ממש לא זה. רחוק מלהיות זה.

מיבטבול ראשלצ, מקור: יח"צ

מטיבול ראשון לציון – סיכום החוויה

בסוף הארוחה הגיע החשבון. זה לא היה החשבון שלנו. המלצר בכלל היה במטבח קשקש עם הטבחים. חזר, התנצל, החליף את החשבונות. חזר אחרי דקה, התנצל שוב. שכח שלחבר א' יש כרטיס מועדון של מיטבול ראשון לציון. לקח את החשבון שוב, החזיר אותו שוב עם ההנחה שמגיעה לנו. הביא הנחה, קיבל אנחה.

בקיצור, באתי רעב, יצאתי מאוכזב. ציון?! שירות 5/10, המבורגר 5/10. לא מקום שארצה לחזור אליו.

*** המסעדה נסגרה ***