מיטבול – איש ההמבורגרים חזר כעבור שנה לבדוק מה כבר השתנה?

ארקדי פורטנוי,

את הערב התחלנו בסדנת וויסקי משכרת במיוחד. לאחר מכן היינו מוכרחים להוריד את האלכוהול אז גררנו את עצמנו עד למסעדת מיטבול ראשל"צ. בכל זאת, לשתות תוך שעה וחצי 7-8 כוסות וויסקי זה לא פשוט. לאחר הסדנה הרגשנו מטושטשים ומטופשים מדי מכדי לחזור הביתה. מוזר יש לי תחושה שאני חזור על עצמי. מזל שהחמאס בדיוק שיגרו רקטה אל עבר ראשון מה שהחזיר אותנו למודעות גבוהה ברגע, ולקח מאיתנו את טיפת הסטלה שבאה עם המשקה המר. (טוב נו כמה טיפות). בקיצור, הבנו שבלי אוכל טוב אי אפשר לסיים את הערב אז קפצנו למסעדת מיטבול שנמצאת בסמוך.

תחנה שנייה – מיטבול ראשל"צ

(הקטע הבא נשמע קצת כמו פרסומת, אבל מבוסס על סיפור אמיתי. באמא.) עם רעב כבד ורצון עז להרגיע את האלכוהול הרב שהצטבר בקיבתנו הזמנו כריכי סינטה וכמובן המבורגר. אף על פי שהיה ברור שהולכים על כריכי סינטה כבושה, התקשינו להיזכר איזה המבורגר אהבנו בפעם האחרונה במסעדת מיטבול ראשל"צ, צזל שיש את הכתבה הישנה באתר. סינטה כבושה של מיטבול ראשון לציון

ההמבורגרים של מיטבול ראשל"צ

אז בחרתי בהמבורגר סלאם דאנק (Slam Dunk). את כריכי הסינטה אהבנו כמו בפעם הראשונה. הם היו טעימים עם דגש על הסינטה, קצת חריפות נעימה ו… חתיכת פלסטיק קטנטנה שנשתרבבה לה לתוך הכריך (לאחר שסיימנו את הארוחה המלצר הציע לחבריי קינוח על חשבון המקום בשל נוכחות העצם הזר, אז ויתרנו להם). לאחר מכן הייתי מוכן לטעום את הסלאם דאנק. כמעט שכחתי מקיומו של המקום אלא שחברים רבים בקהילת המבורגר ישראל מעלים את שמו ללא הרף. יאמר לזכות מסעדת מיטבול, הפעם המלצר שאל אותנו איזו מידת עשייה רצויה, בניגוד לפעמים הקודמות. ח"ח. קודם כל אין ספק שזה וואחד המבורגר עם נוכחות מרשימה. מעל הקציצה 220 ג' כבש יש טופינג של מניפת אנטריקוט (100 ג') ועגבנייה על האש.
סלאם דאנק של מיטבול ראשון לציון

אין ספק שזה משהו מגניב לאכול אך הביס הופך לאתגר של אכילה ולא לחוויה נעימה החל מהניסיון הראשון. אין מה לעשות, את העגבנייה צריך להקטין על מנת שכל הטעמים ייכנסו לפה בבת אחת וגם אז יש בעיה. האנטריקוט שנפרס דק הופך לסיבי ומתנהג בפה כמו רצועה שנמתחת. אמנם זה שדרוג נעים להמבורגר אך בניגוד לבייקון ולחזה אווז, משיכה של מניפת אנטריקוט בעזרת השיניים תמשוך את כל הרצועה החוצה כך שלמעשה קשה מאוד בביס אחד ליהנות משניהם. במבחן המציאות, על מנת לחבר את כל המרכיבים צריך לעשות את זה עם סכין ומזלג. טעמו של הבשר בהחלט לא רע, והוא שומר על טעם של המבורגר קלאסי (בלי תיבול שאנחנו פוגשים במסעדות רובות כגון יומנגס, הגראז' ועוד). אין כאן איזו בשורה גסטרונומית שתעיף לכם את הצ'ופצ'יק, אבל זה בהחלט מקום שראוי להכיר. את כל הערימה ה"גברית הזו" החזיקה לחמנייה עדינה אשר לא עברה פלנצ'ה או סלמנדרה. לכן הלחמנייה איימה לקרוס תחת נטל המשקל הרב שהועמס מעליה אילו היינו ממשיכים לאכול את ההמבורגר כמו שאלוהים התכוון שנעשה (בידיים!).המבורגר מוגזם - סלאם דאנק של מיטבול ראשון לציון

הצ'יפס שקיבלנו היה קצת יבש ותעשייתי במרקמו. יחד עם זאת התיבול הנהדר מחדש משהו ועושה חשק להגניב עוד אחד מן המקלות הצהובים. המסעדה והשירותים היו בסה"כ מסודרים למדי ונעימים מאוד והמקום היה יחסית ריק, לאור המלחמה שהתנהלה לה אי שם באזור עזה. יחד עם זאת בקבוקי הרטבים היו מעט מלוכלכים – לא משהו שמגעיל את הנפש אך בהחלט אפשר ורצוי לתקן.

לסיכום

מסעדת מיטבול ראשל"צ מספקת בדיוק מה שחובב המבורגרים מעוניין לקבל. המבורגר עצום מימדים שכיף לגמור. במקום יש מגוון רחב של המבורגרים וכמובן תחרויות זלילה שונות. יחד עם זאת, המקום גם מתאים לארוחות רציניות יותר (אל תשכחו את תפריט הבוצ'ר שהם השיקו לפני כשנה). כמו כן האווירה האינטימית והחשוכה במקום בהחלט מתאימה גם לדייט ראשון או בילוי של חבר'ה שיצאו לשתות כמה בירות, או בדיוק סיימו סדנת אלכוהול.

*** המסעדה נסגרה ***