שגב קראנץ' בורגר – ההמבורגרייה שמבטיחה אורז והרבה!

דור בית הלחמי,

התרגשתי מאוד כשקראתי שהולכת להיות המבורגריה חדשה בראשון לציון, בתור עיר כל כך גדולה אבל פשוט לא מגוונת מספיק מבחינת מסעדות כל חידוש הוא מבורך. כתוצאה, כששגב קראנץ' בורגר נפתחה יום אחרי לקחתי את אבא והלכנו לנסות. בהמשך חזרתי לשם עוד פעמיים וזו כתבה שמסכמת את כל הביקורים שהיו לי שם עד כה. האם מפעל דפי האורז עומד להרוויח מפעילותו של שגב? והאם זה שווה את הכסף שלכם?

ארוחת המבורגר של שגב קראנץ' בורגר

שגב קראנץ' בורגר – אורז, דפי אורז ועוד קצת

הקונספט של שגב קאנץ' בורגר הוא פשוט ומהיר עם תוספת קראנץ' מובטחת – תזמינו בקופה, נביא לכם זמזם וקחו כשמצפצף. בין לבין יש תפריט עם קונספטים שמכילים מספר תוספות על ההמבורגר, סוגי צ'יפס שניתן לקחת עם רוטב או בלי ונשיקות תפו"א. בפעם הראשונה שהגענו המקום היה עמוס כיאה לפתיחה של מסעדה חדשה , אבל בהמשך התור נרגע ונהיה סביר. הזמנתי ארוחת קראנץ' בורגר עם תוספת מקסיקו וקראנצ'יפס (56 ₪ כולל שתייה). במהלך ההזמנה יש כמה הפתעות כמו תלתלי אורז קריספיים שאמורים להיות מעל ההמבורגר, דפי אורז מתובלים שאמורים להיות במנת צ'יפס והצ'יפס בטטה, עד כאן נשמע ומבטיח. ואם זה לא מספיק, התוספות מעל ההמבורגר שבאות כקונספט ולא כיחידות נשמעו מסקרנות, מה שיוצא יותר משתלם ובסופו של דבר אני מניחה, כי ככה לי יצא, יותר טעים. רק אציין, שלא שאלו אותנו מידת עשייה אז ציפיתי לוול, וול דאן כיאה למזון מהיר. התוספת מקסיקו שבחרתי כוללת גוואקמולי וחלפניו, כי איזו בחורה לבנה תסרב לאבוקדו.

שגב קראנץ' בורגר - ההמבורגר החדש בעיר

כשההמבורגר הגיע, האורך שלו היה עצום! מעל הקציצה והתוספות, הבאמת נדיבות של גוואקמולי וחלפיניו, הונחו להם תלתלי אורז בערימה מסודרת שפשוט גרמו ללחמנייה לתפוס נפח. ההמבורגר הגיע במידת עשייה מדיום וול המבוקשת והמבורכת – שאפו. הקציצה הייתה מעולה, עסיסית והשתלבה מעולה עם טעם לא ברור אבל השילוב של קצת מתקתקות מהגוואקמולי והחריפות של החלפיניו ממש השתלבו עם טעם הקציצה והלחמנייה והפכו את העסק למענג.

הטעות הגדולה ביותר הייתה תלתלי האורז המיותרים האלה. איזה קראנץ' ואיזה בטיח, שגב קראנץ' בורגר סתם הפכו את המנה למשהו מלכלך במיוחד וקשה לאכילה. אם תראו תכניות בישול מחו"ל כל שף אומר – don't put something I can't eat on the plate, לשגב כדאי להקשיב להם. לא יודעת אם הוא מושקע במפעל אורז, כי לי זה לא הוסיף, נראה שאותו דבר היה לשאר הלקוחות שנאבקו להוציא אותם מהלחמנייה. בפעמים הבאות אכן הורדתי את התלתלים וזה שיפר נפלאות את כושר העמידות של המנה. רק אציין, אם אתם רוצים קראנץ' – תוסיפו תפוצ'יפס כל כך פשוט, ככה טעים. הקראנץ' בשגב קראנץ' בורגר לא קיים, לפחות לא מהאורז.

מקסיקני של שגב קראנץ' בורגר

ההצטיינות של שגב קראנץ' בורגר היא ברטבים

אל תדאגו, לא שכחתי את התוספות. כשלקחתי את הצ'יפס והיה רשום לי צ'יפס בטטה ציפיתי כמו כל לקוח נורמלי לצ'יפס בטטה, במקום זה קיבלתי צ'יפס בטטה למכרסמים, צ'יפס מתובל שההצלה שלו הייתה רוטב הקארי המעולה ושוב פעם דפי אורז (הפעם מתובלים) שלא הוסיפו וסתם עצבנו כי הם תפסו מקום של משהו טעים. פעם הבאה אני אנסה את נשיקות התפו"א כהבטחה לעצמי, כדי שלא אתאכזב כל פעם שאראה את הצ'יפס בטטה העצוב של המקום (תסתכלו בתמונה, הקווים הכתומים זה לא צל זה הבטטה).

הצ'יפס של שגב קראנץ' בורגר

מחשבות אחרונות

הרטבים בדוכן נמצאים בשפע ובאמת שפה ההשקעה הכי משמחת. הרוטב קארי של שגב קראנץ' בורגר הוא אחד המעולים שטעמתי, הולך עם הכל ומשפר את הטעמים. לא הפתיע אותי בכלל כשהחליטו להגיש את מנת הצ'יפס איתו מעל. בסה"כ ההמבורגר היה ממש טעים, עסיסי, עם מידת עשייה מדויקת, הקונספטים מעולים ומאפשרים לראות לאן השף רוצה לקחת אתכם. עשו לעצמכם טובה, התלתלי אורז אולי מצטלמים טוב אבל חבל לבזבז עליהם מקום בלחמנייה. טיפ לשגב- אולי להשקיע במפעל תפוצ'יפס במקום אורז, יותר טעים.

שם: שגב קראנץ' בורגר. כתובת: ילדי טהרן 3, מתחם סינמה סיטי, ראשון לציון. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00 – 23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי