האם בסינמה סיטי ארתור גילה את ההמבורגר הקראנצ'י המטורף הבא?

ארתור רוטנברג,

הגענו לסינימה סיטי ביום סגרירי ודכאוני להתחבא קצת מהגשם ולא להיות תקועים בבית. דייט נייט שגרתי ולא מיוחד בעליל, אבל עדיין דייט נייט. היה לנו קצת זמן לשרוף אז הלכנו על המקום החדש של שגב, הוא אף פעם לא אכזב ביצירתיות שלו. הקראנץ' בורגר, מזללה חדשה של המבורגרים שנפתחה במתחם סינמה בראשון לציון, במקום השגב קונספט. לא ברור מה סיבת ההחלפה, אבל אותנו זה לא מעניין, אנחנו מעדיפים כמה שיותר דברים מעניינים וחדשים. על כמה וכמה כאשר מדובר בהמבורגר. קראנצ'בורגר של שגב משה, צילום: אנטולי מיכאלו

החוויה הלא נעימה של הישיבה בשגב קראנץ' בורגר

נעזוב לרגע את העובדה שמקומות ישיבה שם זה מי שתופס לוקח, ולרוב מה שאפשר לתפוס זה פינה מטונפת שהבחור המסכן שעובד שם לא מספיק לעבור ולנקות. ואם במזל תפסתם מקום ,תאלצו להתפצל כדי שאחד ישב וינסה לשמור על קצה השולחן עם סימני גלידה ומפיות מטונפות והשני ילך לעמוד בתור להזמין. המנות שניתן להזמין די סטנדרטיות וגם רוב הטופינגים, במטרה לתת מענה המוני כמה שיותר. לא שופטים את המקום על זה, הרי חייבים תנועה מאסיבית של אוכלים כדי להצדיק את השכירות האסטרונומית שכנראה משלמים שם. הקונספט של הקרנץ' בורגר של שגב טמון בערימה של שיערות אורז פריכות ששמים כטופינג בכל המבורגר, הפריכיות האלה אמורות להוסיף קראנצ'יות ולגרום לביס להיות מעניין יותר ולבצע סוג של טרנספורמציה של המבורגר לביסלי גריל. ההמבורגר של שגב קראנץ' בורגר

לקחנו שתי ארוחות, כדי שנוכל לטעום גם מהצ'יפס שלהם. ארוחה אחת לקחנו עם תוספת אמריקאית – כתף בקר וטבעות בצל, ואת השנייה עם אוסטריה – תוספת שניצל (15 ₪ לתוספת). בגזרת הציפסים לקחנו את הקראנצ'יפס – תפו"א ובטטה (13 ₪), ואת הצ'יפס רטבים עם איולי קארי, קטשופ ומיונז (14 ₪).  

האוכל הגיע די מהר, לא היה צריך לחכות יותר מדי בזוהמה שתוארה כמה פסקאות קודם, אבל כן היה צריך לאכול בה. כמו שכבר ציינתי, ההמבורגרים די עמוסים בגלל הקראנץ', ההמבורגר מקבל נפח בלתי ניתן לשליטה. התוספת של השניצל, שזה שתי חתיכות, אחת על השניה, התלושות לגמרי מהמציאות, יוצרות מפלצת שדי קשה לאכול ולהחזיק. מצאתי את עצמי מוציא את השניצלים והפריכיות החוצה כדי שאוכל לאכול משהו. בפועל, חוטי האורז רק מפריעים, אין להם טעם, ריח וגם מרקם אין שם מי יודע מה, סתם משהו לנפח את ההמבורגר ולגרום לנו להתלכלך. רק כשהן נרטבות משלל הרטבים אפשר איכשהו להגיד שיש לפריכיות טעם ומשמעות כלשהם, אבל גם זה קלוש ביותר. הבשר עצמו לא רע, אפשר להרגיש שזה לא בשר מעובד וזול ויש לו טעם בסדר גמור, רק חבל שהתיבול לא ניכר.

הקראנץ' בורגר של שגב קראנץ' בורגר

בהמבורגר השני, זה עם הכתף בקר וטבעות בצל, אי אפשר להגיד שהכתף מהאיכות היותר טובה וגם הטעם לא, פשוט כי זה לא עשוי בצורה קריספית כמו שצריך. טבעות הבצל בכלל לא הגיעו אבל מפאת זמנים שהלכו והתקצרו לא הלכנו להתלונן. כמובן שפה הקראנץ' גם היה מפריע ומעצבן. פשוט זריקת כסף לפח. הצ'יפס דווקא היה קצת יותר טוב, במיוחד הבטטה. הציפס מתובל בצורה טובה ויש מבחר די גדול של רטבים שאפשר לקחת בצורה חופשית, מה שהופך את הצ'יפס רטבים למנה מיותרת לחלוטין, אבל גם כאן הם עובדים על אנשים בעיניים. הצ'יפס מגיע בקופסא די גדולה אבל מתחת לרובד הצ'יפס יש עוד פריכיות אורז גדולות במיוחד שמטרתן לגרום לכמות הצ'יפס להראות גדולה. שקר וכזב! הכמות מתנפחת כמעט פי שניים, ורק בגלל זה כדאי מאוד לארגן חרם צרכני עליהם.  

הצ'יפס של שגב קראנץ' בורגר

סיכומה של חוויה

בסופו של דבר, שם מפורסם זה לא הכול ואוכל צריך לעשות במחשבה ואהבה, מה שלא קורה כאן. מקום ללא לב ונשמה. חבל שאת המקום מייצג שף שכן יש לו לב ונשמה גדולים מאוד ואהבה גדולה מאוד לאוכל. לא שווה השקעה של 120 ₪. יש מקומות טובים יותר לתת להם אתה כסף שלכם. 

שם: שגב קראנץ' בורגר. כתובת: ילדי טהרן 3, מתחם סינמה סיטי, ראשון לציון. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00 – 23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי