מיט דייט בורגר – אלעד בודק את ההמבורגר הכי לא שיגרתי בארץ!

אלעד גור-אריה,

מעקב של כמה חודשים באינסטגרם אחרי שף צעיר ומבטיח הביא את אלעד לבדוק את המקום החדש שלו בראש העין. ראש העין? כן! ראש העין! בחיפוש אחרי המבורגרייה שכונתית חדשה וטובה, אין להתפשר ויש לבדוק כל מקום ומקום. אז אלעד אסף את נבו, חברו הטוב, נסע אל המושבה התימנית שאחרי פתח תקווה, והחליט לבדוק מקרוב מה יודע השף להציע. הסכיתו וקראו.

מיט דייט בורגר - ההמבורגר של ראש העין

לראש העין יש אופציה, מסתבר

עד לא מזמן הייתי בטוח שלראש העייניקים, אופציות ההמבורגר הראויות הקרובות ביותר הן בעיקר בפתח תקווה. אבל זה דורש מהם, ובכן, לנסוע לפתח תקווה, ופה קבור הכלב. מעקב של כמה חודשים באינסטגרם אחרי שף בשם רותם צפר, יחד עם לשכת המודיעין הסודית שלי, הביאו אותי ללמוד שהנ"ל פתח מקום חדש בראש העין בשם מיט דייט בורגר, ושמרכולתו העיקרית היא… המבורגרים! ומה סיבה טובה יותר מכזה אירוע כדי לגרום לי להכנס לבורגר-מוביל שלי (טוב, יונדאי i20 בליסינג, אבל זה עדיין אחלה אוטו), יחד עם נבו, ולדהור אל מורדותיו המערביים של רכס השומרון?

מיט דייט בורגר - הטירוף של ראש העין

נסענו לנו אל מיט דייט בורגר, אשר נמצאת בדיוק על הגבול בין ראש העין הותיקה ובין השכונות החדשות. בחוץ רחבה עם לא מעט מקומות ישיבה (זוגיים וקבוצתיים) על משטח דשא סינטטי, ובפנים בר ענקי של בשרים, גריל אימתני לצליה וצוות שמתקתק הזמנות. השולחנות היו תפוסים למחצה, בעיקר זוגות וקבוצות של חברים שבאו לאכול בערב שכבר היה 'לא חם', אבל גם 'לא קר'.

מיט דייט בורגר - החדש של ראש העין

ופה התחילה הבעיה הטובה

"אתם אוהבים פירות מסויימים או ירקות מסויימים?", שאל רותם שבדיוק היה על הקופה, לתקתק הזמנות. מה קשור פירות עכשיו? באתי לאכול המבורגר, לא לאכול בריא! ובאותו רגע, הלכה לי כל הכתבה. מסתבר שרותם הוא וירטואוז' שאוהב להתנסות עם ירקות ופירות במנות שלו. שהצבע יתן את הלוק אבל שהפרי או הירק יתנו גם את התנופה לטעם של המנה. הבנתי שאפשר לזרוק את הפנקס שהחבאתי בכיס ופשוט לתת לכובען המטורף שמולי לעשות מה שבראש שלו. השבעתי אותו שלא ישים עגבניה, חסה או ביצה במנה. אה, ולא פסיפלורה (בעעעעע). התיישבתי עם נבו ופיללתי שנחה על רותם המוזה הטובה ושאני לא אתבאס שלא הלכתי על משהו סטנדרטי מהתפריט.

ראש העין מתחדשת - מיט דייט בורגר

מיט דייט בורגר – קשת של צבעים וטעמים

אז ככה, המנה שלי הורכבה מהמבורגר מנתח "ורד הצלע", מעורב עם שומן בוקס, קרם חלפיניו, חציל קלוי, פרוסת פיטאיה (פרי טרופי בצבע טוש זוהר) ומעל פסל מעוצב בדמות חזה אווז. נבו קיבל את אותה קציצת המבורגר, אבל עם קרם צי'פוטלה עטוף בנתח רוסטביף ומעל ליצ'י ואננס צרוב. חייב להגיד לכם שהיה חבל לי לנגוס במנה ולהרוס את השואו שהיה לנו על הצלחת. ספקטרום מטורלל ומטורף (ומהמם) של צבעים. אבל האם הם מרמזים גם על טעם?

מיט דייט המבורגר עם פיטאיה

אז הטעם היה מ-ע-ל-ף. קציצה עסיסית ושמנונית, יחד עם תוספות, שבמקור נראו לא קשורות אחת לשניה, הפכו את המנה לחגיגת צבע וטעם. היה פשוט כיף לאכול אותה, ביס אחר ביס, ומדד לכלוך הידיים לא אכזב. טפטף פה, נזל שם וחוסל כאילו לא אכלתי שנתיים. מהצד של נבו נרשמה גם התרשמות מהמנה, והפרחח חיסל את שלו בחמישה ביסים.

מיט דייט המבורגר עם אננס

וכאילו לא אכלנו עכשיו המבורגר ענקי

"אהבתם? אז אתם חייבים לנסות את הסלופי ג'ו שלנו", אמר רותם, ואפילו לא חיכה שנענה. מקץ כמה דקות יצא מנת הסלופי ג'ו היפה ביותר שיצא לי לראות (וטעמתי בישראל ובארה"ב לא מעט מנות סלופי ג'ו), במיוחד לאור שהלחמניה היתה סגורה ככיס והמילוי לא נזל הצידה. אפשר להחזיק את המנה ביד, מבלי שהכל מתפרק עליך ונוזל לכל עבר. הבשר עצמו עשיר בזכות הטעם של הציר בו הוא התבשל ואכן המנה היא מנת סלופי ג'ו ראויה וטעימה. ניסיתי לאכול את כל החצי שלי, כבר לא יכולתי. הבטן הודיעה חד משמעית 'אני מלאה, תבוא מחר'.

מיט דייט סלופי גו

לסיכום, 4 דברים שלא ידעתם על מיט דייט בורגר

  1. את רוטב אלף האיים מכינים במקום עם מרכיבים נוספים שאין ברוטב הקלאסי, מה שיוצר וריאציה טעימה שהולכת נהדר עם התוספות.
  2. המנות מתומחרות במחיר שווה לכל כיס, בין 28-48 ₪, תלוי בכמות התוספות.
  3. מומלץ לתת לרותם להתפרע לכם על המנה, התוצאות יפתיעו אתכם.
  4. האוכל מצדיק את הנסיעה לראש העין. בהחלט מצדיק!

*** המסעדה נסגרה ***