אגנס פאב אבן גבירול – דור בית הלחמי חוגגת את הלילה עם פסטיבל המיני בורגרים!

דור בית הלחמי,

חלק הולכים לפסטיבלים של מוזיקה, אני אישית מעדיפה פסטיבלים של המבורגרים וככה קרא שחמישי בערב מצאתי את עצמי חגיגות של אגנס פאב ת"א, פסטיבל של עשרה המבורגרים קטנים ומזיקה טובה.

אגנס פאב ת"א שוכן ברחוב אבן גבירול, אפשר לדבר בו, ההרגשה שכונתית בעיר הגדולה, המוזיקה זורמת אבל אני אדגיש שוב שאפשר לדבר בו, מאחר ולי אישית זה חשוב כשאני הולכת לפאב לשתות ולאכול בכיף. הגעתי למקום עם ידיד שלי, ובחום התל אביב ישר הפנו אותנו למטה להתקרר במזגן, כשהגיע התור להזמין ישר ידענו – "אנחנו ניקח את כל תפריט המיני!".אגנס פאב ופסטיבל המיני בורגרים

ועכשיו לפסטיבל המיני בורגרים!

תפריט פסטיבל ההמבורגרים של אגנס פאב ת"א מורכב מעשרה מיני המבורגרים, תשעה עשויים בקר ואחד צמחוני (מה לעשות). כל אחד מהמיני עשוי מ-70 גרם בשר בקר, כאשר יוצאי הדופן הם הצמחוני וה"מומבאי" שהתווסף לו שומן טלה. החלטנו לוותר על הצמחוני ולקחת עוד המבורגר בקר – הקפריסאי. כל המבורגר בא עם תוספות שונות ומגוונות אבל כולם מגיעים עם קצת מיונז ומידת עשייה מדיום, אנחנו קיבלנו מדיום וול אבל כנראה בגלל שהחלטנו שיוגשו ביחד, לא הפריע לנו בתור שניים שלוקחים מדיום וול בתור סטנדרט, בנוסף לזה התווסף צ'יפס. סליחה אבל 700 גרם בשר, גם כשהוא מחולק בין שניים קצת גדול על בחורה שלוקחת בדרך כלל 230 ג'. בנוסף, שאלתי אם זה מגיע עם לחמניות ללא גלוטן, במבט מצטער ענו לי שלא.

  • נקודה קטנה לאוהבי הבירה, אין בירה אחת שמומלצת לכל הסוגים, לכן צריך לשאול בצורה פרטנית.אגנס פאב - מסדר הבירות

אני רוצה לציין שהתרגשתי מהאירוע של אגנס פאב ת"א, ההמבורגרים נראים מפתים בתפריט וציפיות מכתבות קודמות, (כולל ההבטחה שצריך להתכונן כמו לחתונה) בהחלט עזרו. תחילה הגיעו חמישה המבורגרים קטנים, צ'יפס מקדונלדס, שאני לא מכירה מישהו שיתנגד לו ועוד חמישה המבורגרים קטנים. חתיכת משימה הייתה לפנינו – אני חושבת שממש עמדנו בה, דרך אגב רעיון למנהלי אגנס: אולי אתגר של אדם אחד שיאכל את כל התפריט של המיני או פעמיים את התפריט?

ונטעם את כולם – המיני בורגרים של אגנס פאב ת"א

התחלנו עם קונאן ג'וניור, הוא עשוי מבקר, פסטרמה מעושנת, שמנת ומייפל. ההמבורגר היה מדהים! הרגשנו את המייפל שהוסיף מתיקות מאוד מאזנת והשתלב טוב, הטעם המעושן היה נוכח אבל לא מעמיס, אנחנו אהבנו. אני אציין שזה המבורגר שפעם היה בגודל רגיל, אך הוא ירד מהתפריט של אגנס פאב ת"א, אנחנו היינו שמחים לראות קאמבק. עברנו משם לקפריסאי, שעשוי מבקר, גבינת חלומי, עגבניות מיובשות ופטרוזיליה – המרענן של הקיץ, בקלות דמיינו את עצמנו בים מתים מחום ואוכלים את זה כדי להתרענן. השילוב הלך ממש טוב אבל הפטרוזיליה במנה היא ה-מנצחת, הרגשנו כמו פרזנטורים בפרסומת למים.

אגנס פאב ת"א - המיני בורגרים המומלצים

הבא היה קוסטוריצה – בקר, תפוחי אדמה, בצל ופפריקה מתוקה, אותו הכי פחות אהבנו, היה לנו קצת יבש מדי ובגלל זה עברנו מהר למיני הבא שלקח אותנו להודו, למרות שהכי קרוב שהגעתי היה תאילנד. מומבאי – שעשוי מבקר עם שומן טלה, יוגורט, זרעי כוסברה וקארי, אין ספק שזה מומבאי, הוא קראנצ'י עם טעם של תבשיל הודי, מושלם בתור מיני ובול למי שאוהב מאכלים הודיים. אח"כ הגיע הפנטזיה והתיאור מבטיח – בקר, קרם דה קסיס, פירות יער, בהרט וצ'ילי, הוא קצת אכזב והיה לנו מתוק מדי, לקבוצת הביקורת (AKA הידיד) הוא היה נחמד אבל איכשהו ציפינו ליותר. עוד מקרה של ציפיות יתר היה הגינסבורגר – בקר, גינס וסילאן, הגינס (סוג של בירה) כמעט לא הורגשה, המנה הייתה נחמדה אבל אחרי כל כך הרבה המבורגרים מיוחדים זה הרגיש לנו כמו הנורמה.

אחר כך חזרנו לקצב עם הבוקרה – פלפלים מקסיקנים מעושנים ובקר שהיה מאוד חריף, בתור אוהבת חלפיניו זה היה טעים רק חבל שלא ידעתי קודם כדי להתכונן עם כוס מים. אחריו הגיעה האיטלקי – בקר, שום ובזיליקום, הרגיש לי כמו "אל קאפונה" של הגראז' קצת, אבל היה טעים מאוד ומתאים לחובבי שום, עוד המבורגר שמושלם בתור מיני. ואחרון חביב הוא הג'קו – בקר, דלעת ורוטב ג'ק דניאלס שהחזיר אותנו לקונאן במתיקות מושלמת וטעמים שהשתלבו. גם המחיר בהחלט סביר – 198 ₪ לכל תפריט הפסטיבל שכלל את המיני המבורגרים, השירות היה מעולה, מצאנו חנייה קרובה ויכולנו לדבר בפאב בלי לצעוק עם מוזיקה מעולה ברקע (מה אתם צריכים יותר?)מיני בורגרים של אגנס פאב ת"א

לסיכום הפסטיבל של אגנס פאב ת"א

אגנס פאב ת"א הוא פאב ומיני המבורגרים יכולים להוות נשנוש טעים ומשביע לצד כוס בירה או קוקטייל. ההמלצה שלנו לקחת את הקונאן, המומבאי, הקפריסאי והבוקרה בתור רביעייה ואם חמישייה זורמת להוסיף את הג'קו. ככה יש אפשרות לקבל מגוון של טעמים ותבלינים ובאמת להנות מחגיגה מיוחדת. אם נפשכם חשקה בתפריט המלא המלצה שלנו לשני אנשים, אפילו שלושה, תלוי כמה אתם מסוגלים לאכול.

האווירה באגנס נוחה וזורמת והייתי חוזרת גם לשבת עם חברים ולשתות. אני רק אגיד שאת חגיגת ההמבורגר הזו אפשר לקבל עד ה-2.7, בשני הסניפים של אגנס פאב (ת"א והוד השרון), והם חוזרים כל פעם שיש לאחד הסניפים יום הולדת. ביום שבת, 2.7, יש להם מסיבת יום הולדת בסניף בתל אביב החל מ-16:00 ואם לשפוט לפי היום שווה ללכת – במסיבות לא מוגש הרבה אוכל לפי מה שאמרו לי אז כדי לאכול כדאי לבוא במהלך השבוע.

הצהרה: באתי לשם כחלק מקהילת המבורגר ישראל ואגנס היו מודעים לכך שאני אכתוב ביקורת על המסעדה. אבל תכננתי ללכת לשם עוד לפני, שוב אחרי הכל פסטיבל מיני המבורגרים מי לא היה רוצה ללכת.

***המסעדה נסגרה***