אמריקה בורגרס – מה גרם לטל קורנס לחוש ניחוח של חו״ל בלב תל אביב?

טל קורנס,

רגע לפני כניסת יום כיפור, אמריקה בורגרס העלו פוסט לפייסבוק שהם יהיו פתוחים כשעה לאחר צאת הצום. כבר תקופה ארוכה שאני רוצה ללכת לשם אבל כל פעם משהו לא הסתדר לי. החלטתי שבסוף הצום זה סוף סוף יקרה ואכן כך היה. איך שנגמר הצום (NOT) התנעתי את המכונית ונסעתי עם אחי לאלנבי.

אמריקה בורגרס – החוויה מתחילה

הגענו למקום במהרה והוא היה מפוצץ! היה לנו מזל לתפוס את השולחן האחרון שהיה פנוי וכל מי שהגיע אחרינו נאלץ להמתין בערך 10 דקות. היות והצצתי בתפריט עוד לפני שהגעתי למקום, מראש ידעתי מה להזמין. כדי לפתוח את הארוחה הזמנו ״פרח בצל״ וחמוצים מטוגנים (מה?!). נתחיל מהמנה החצי טריוויאלית ונעבור להזויה במיוחד.

פרח הבצל (14 ש״ח) – ברגע שהוא הגיע לשולחן נזכרתי שכבר נתקלתי בדבר כזה בעבר הלא רחוק בדיינר בריו דה ז׳נרו. הציפיות שהיו לי מהמנה הזאת היו בשמיים רק מלהסתכל עליה והיא ממש לא אכזבה. לא ברור לי איך מייצרים את היופי הזה, אבל מי שעשה את זה הוא אמן. המנה הייתה פשוט כיפית, מהחלק של תלישת הבצל, ועד הביס הקראנצ׳י במיוחד, פשוט עונג צרוף. נראה לי מיותר לציין (אבל אעשה זאת בכל מקרה) שהתיבול היה מצויין והמנה הייתה ממש אבל ממש טעימה. בנוסף, המחיר של המנה די מצחיק בהתחשב בכך שהיא הספיקה לשנינו ולכן אני ממליץ בחום לכל מי שמגיע למקום להזמין אותה.

מנות ראשונות ומטוגנות של אמריקה בורגרס

נעבור להזיה, החמוצים המטוגנים (14 ש״ח) – כשראיתי את המנה הזאת בתפריט ישר אמרתי שחייבים לנסות אותה כי לא רואים מנה כזאת כל יום. אחי ואני הסכמנו שהמנה נשמעת מוזרה ומתאימה אולי לנשים בהריון, אבל החלטנו לזרום. המנה הקטנה הגיעה ונתתי בה ביס קטן כתוצאה מהפחד שלי מהטעם שעלול להופיע. מיד אחרי הביס הקטן הגיע ביס ענק שחיסל את מה שנשאר מהמלפפון המסכן. איזה מעדן! אין ספק שמדובר בהפתעה של הערב. המנה הייתה טעימה וממכרת בצורה בלתי רגילה, גם חמוצה וגם קראנצ׳ית בטירוף או כמו שאחי הגדיר אותה ״זה כמו נאגטס, אבל ממלפפון חמוץ! גאוני!״.

יאללה להמבורגרים!

אז אחרי החוויה המסעירה שעברנו עם המנות הראשונות לא יכולנו כבר לחכות להמבורגרים! החלטנו להתחלק ב-2 המבורגרים: ״צ׳יזבורגר״ ו״חריף״. נתחיל בצ׳יזבורגר (50 ש״ח או 64 ש״ח בארוחה עם צ׳יפס ושתייה) – המבורגר בקר עם מיונז אמריקה, קטשופ, צ׳דר, עגבנייה, חסה, מלפפון חמוץ ובצל סגול כבוש. המבורגר ״דיינרי״ אמריקאי קלאסי. הצ׳דר עדין בטעמו ולא משתלט, המיונז המקומי מפנק, הבצל הסגול הכבוש הוסיף מתקתקות נעימה ומידת העשייה M מהמושלמות והיפות שנתקלתי.צ׳יזבורגר קלאסי של אמריקה בורגרס

נמשיך בהמבורגר חריף (50 ש״ח או 64 ש״ח בארוחה עם צ׳יפס ושתייה) – המבורגר בקר עם מיונז צ׳יפוטלה, טבעות בצל, עגבנייה, חסה, מלפפון חמוץ ונקניקיה חריפה מפורקת מעל. הצ׳יזבורגר ללא ספק היה טעים מאוד, אבל ההמבורגר החריף לוקח אותו בסיבוב. שבבי הבצל הוסיפו להמבורגר הרך והנימוח קראנצ׳יות נעימה, הנקניקיה המפורקת פיקנטית ומוסיפה מימד של חריפות קלה ביחד עם מיונז הצ׳יפוטלה הנהדר ושוב מעל הכל מנצחת מידת העשייה (M) המושלמתהמבורגר חריף של אמריקה בורגרס

יש להוסיף שהלחמנייה של ההמבורגר אף היא הצליחה להפתיע. מעבר להיותה יפה למראה, ההמבורגר מלא במיצים אבל הלחמנייה מחזיקה מעמד בצורה מרשימה ולא מתפרקת בכלל! חוץ מהלחמנייה חובה להזכיר גם את הצ׳יפס. הצ׳יפס הוא במילה אחת ״מקדונלדס״, בדיוק אותו הטעם ואותו הקראנצ׳. יש שאוהבים אותו ויש שאומרים שהוא תעשייתי מדי (אני מאלה שאוהבים).

לסיכום

יש must חדש בתל אביב! אם כבר ביקרתם בויטרינה ונשנשתם ב״המבורגר גורמה 26״ תכניסו גבוה לרשימה שלכם את ״אמריקה בורגרס״.

שם: אמריקה בורגרס. כתובת: אלנבי 112, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ש'-ג' 12:00-01:00, ד' 12:00-02:00, ה'-ו' 12:00-03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי