אור בלאן על אמריקה בורגרס – איך זה מרגיש לסגור פינה של סוף עם הדוד סם?

אור בלאן,

אחרי יום עבודה ארוך ופגישת הנהלה בין ארקדי איש ההמבורגרים ואנוכי באיזה עוד בית קפה בשדרות רוטשילד, שאלתי את ארקדי אם הוא זורם איתי מעבר לפינה לרחוב אלנבי, כי לפי השמועות מוגש שם אחד ההמבורגרים המעניינים בתל אביב, אם לא בארץ. את ארקדי אתם מכירים וגם אותי – זה לא שבאמת הייתה אופציה לסרב או שבטעות חשבנו על דיאטה במקום. וככה יצאה שקפצנו לבקר במסעדת אמריקה בורגרס.

אלנבי פינת המבורגר – אבל איפה השלט?

כשמגיעים מהרחוב ומחפשים את המסעדה לא תמצאו שלט שמכריז בקול "כאן אמריקה בורגרס", מקסימום אם תשימו לב טוב טוב ולא תמצמצו תזהו שלט ניאון משושה שבתוכו המבורגר זוהר, וזה ובערך. אחרי שתיכנסו לתוך המסעדה תשכחו מעניין השלט ותתרכזו שניה בעיצוב הפשוט, מן הסתם בסגנון של דיינר אמריקאי (מקורי משהו…). עיצוב נקי ונעים שעושה חשק להתיישב על בירה, שיחה קצרה וכמובן קציצה טובה.

אמריקה בורגרס - neur: hj"m

התיישבנו על הבר והתחלתי לעיין בתפריט, אין ספק שהיו אופציות מעניינות רבות, אבל הזמן קצר (היה לי אוטובוס לתפוס) והמלאכה מרובה (לא באמת, אבל תזרמו) ולא הצלחתי להחליט מה לאכול. תוך כדי התלבטותי הקשה, מנהל המקום הציע לי מנה שלא מופיעה בתפריט, המבורגר ספיישל (50 ש"ח) שעשוי מסטייק חצאית (רוטפלייש), שזה בעצם שריר ארוך ודק שנמצא בקצה קרום הסרעפת. ההמבורגר מוגש עם מיונז צ'יפוטלה, טבעות בצל וגוואקמולי, השילוב נשמע מעניין אז החלטתי להתנסות ב-200 ג' של החוויה המסקרנת הזאת (כמובן במידת מידיום) והפעם הלכתי על נקי – בלי תוספות ובלי שתייה. ארקדי, למי שרוצה לדעת, הזמין חצי ליטר בירה (חלש, חלש מאד ארקדי…).

ההמבורגר של אמריקה בורגרס

לא אשקר לכם, חיכינו קצת וזה לא היה כיף, אפילו הבירה של ארקדי התעכבה לה בתוך ברז הבירה ולא הגיעה אלינו לשולחן בזמן סביר, אבל שטויות זה היה עיכוב סביר יחסית ואם לא הייתי ממהר לתפוס אוטובוס אז אולי פחות היה אכפת לי באותו רגע, עדיין נקודה לשיפור. כשהמלצרית החיננית הגישה לנו לשולחן את המנה והבירה עלה חיוך על פנינו וצפייה בבטנו – הנה הוא מגיע, ההמבורגר המדובר, המיוחד וה-ראבק אני רעב למה זה לא היה כאן לפני 10 דקות?!?!

ההמבורגר המיוחד של אמריקה בורגרס

אחרי דיווחים קודמים על אמריקה בורגרס כאן אצלנו באתר ציפיתי להמבורגר עסיסי ושופע טעמים, כזה שיגרום לי להגיד "אני חייב לאכול שם שוב ומהר!". כנראה שבאתי עם ציפיות קצת גבוהות. ההמבורגר היה אחלה, הגווקמולי הוסיף טוויסט מעניין ובסה"כ המיונז צ'יפוטלה נתן איזו חריפות כללית (אבל הוא הורגש באמת רק אחרי 5-6 ביסים). הבשר עצמו, אולי בגלל סוג הנתח, הרגיש יותר כמו קבב של שיפודי פינת התחנה של שקר ובניו על האש ופחות כמו קציצת המבורגר עסיסית ומפוצצת טעמים. גם הלמחנייה לא סיפקה מרגוע, כי כנראה שקלייה של לחמניות זה נושא שלא מוכר מספיק לחבר'ה במטבח, ושלא נדבר על הטעם היבש משהו שהיא השאירה בפה. אומנם עם הכמות הנדיבה של הרטבים ששמו בהמבורגר נוצר איזון סביר יחסי של רטיבות, אבל אני עדיין לא מבין איך אפשר לא לקלות לחמנייה?אמריקה בורגרס - אור בלאן

סיכום החוויה האמריקאית באלנבי

החוויה הכוללת חיובית ואין ספק שיש פה value for money, אבל כנראה שהוא מתאים יותר לסגירת פינה של רעב צהריים מאשר לפינוק ארוחת ערב. כמובן, כי אין ברירה, אני אצטרך לחזור למקום כדי לבדוק את איכות המנות האחרות כמו החמוצים המטוגנים והגלידה של המקום.

שם: אמריקה בורגרס. כתובת: אלנבי 112, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ש'-ג' 12:00-01:00, ד' 12:00-02:00, ה'-ו' 12:00-03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי