צהריים באמריקה – אור בלאן חגג את חמישי עם ההמבורגר של אמריקה בורגרס

אור בלאן,

במילותיו של השיר המפורסם בעל הליריקה המשובחת – היום יום חמישי! זמן לצהול, לשמוח ולחגוג את אווירת הסופ"ש שנחה עלינו לטובה. ואיך, קוראים יקרים, אתם חושבים שראוי לחגוג את היום הזה? צודקים- עם המבורגר! הבוס זרק את השם "אמריקה בורגרס", אני לא התנגדתי, עוד חבר מהמשרד הצטרף, ויצאנו בעקבות שביל האבנים הצהובות לאמריקה.

תל אביב עיר לא קלה, במובן הישראלי של המילה. פקקים, לחץ, שיפוצים וחפירות אין סופיות, רמזורים, פקחים – וזה עוד לפני שדיברנו על יוקר המחיה. אז מה? זו גם עיר שכיף להיות בה, היצע עצום של מקומות מענגים והמבורגריות שוות. התמזל מזלי והמשרד התל אביבי שלי ממוקם כ-10 דקות הליכה מאלנבי, בואכה אמריקה בורגרס. יום בהיר של שמש, אין שום עננים, אני והחבר'ה מהמשרד לוקחים את דרך הנוף (שדרות רוטשילד) ושמים פעמנו לצהריים בלחמנייה.
המבורגר מומלץ בתל אביב - אמריקה בורגרגס

המבורגר לצהריים? עסקית!

נכנסו למסעדה המלאה עד אפס מקום ובמזל גדול בדיוק התפנה לו שולחן כמו סימן משמיים. התיישבנו ועיינו בתפריט המינימליסטי משהו. די מהר ההסכמה בשולחן הייתה שהולכים על אחת מהארוחות העסקיות. בחרתי בארוחה 1 בהרכב של המבורגר אמריקה – המבורגר הבית המגיע עם בצל מקורמל ובצל סגול כבוש, שעועית ירוקה בצד ושתיה קלה (59 ₪). הבוס הלך על ארוחה 2 שכוללת צ'יזבורגר המורכב מקציצת הבית עם גבינת צ'דר, תוספת צ'יפס בצד ושתייה קלה (64 ₪).

אחרי כמה דקות של המתנה הגישו לנו את מגשי המתכת האופייניים של אמריקה בורגרס, עם אותו מינימליזם. המבורגר עטוף בצידו האחד של המגש ותוספת הנחה לה בנוחות בצידו האחר. הסרתי את העטיפה, חטפתי כמה תמונות מהירות (בכל זאת, התפקיד מחייב) והביס המיוחל הגיע. זה היה ה-המבורגר לחמישי בצהריים. שילוב של קציצה במידת מדיום נכונה בטעם משובח וקליל. תוספת הבצל המטוגן נתנה מתקתקות קלילה שרק הוסיפה והמיונז שמרחתי על הלחמניה נתן את האקסטרא שחיפשתי. בקיצור, המבורגר שהוא בדיוק חמישי בצהריים, קליל, טעים ומשאיר חיוך בסוף הביס.אמריקה בורגרס - המבורגר מומלץ לחמישי

עכשיו אתם שואלים למה לקחתי שעועית ירוקה בצד במקום צ'יפס? תקראו לזה דיאטה, תקראו לזה לשבור את השיגרה, או שתקראו לזה פשוט תוספת בצד יצירתית שלא חשבתם עליה. באופן מפתיע זה ממש הולך בתור המנה שליד ואני נהניתי מהטיפול הנכון בשעועית עם הלימון שנתנה קרנצ'יות של טריות לצד ההמבורגר. הבוס אגב טרף את הצ'יזבורגר עם הצ'יפס בקולות הנאה.

סיכום חווית אמריקה בורגרס

חמישי, צהריים, עסקית שווה. אין ספק שמדובר באחלה המבורגר וחוויה שכדי לעבור לפחות פעם אחת בלאנץ', רק כדי לאוורר את המחשבה ולפנק את הקיבה. אמריקה בורגרס – תודה על חיוך של חמישי.

שם: אמריקה בורגרס. כתובת: אלנבי 112, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ש'-ג' 12:00-01:00, ד' 12:00-02:00, ה'-ו' 12:00-03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי