לא להאמין שדווקא במסעדת הבשרים הידועה אלעד נתקל בחוויה בינונית

אלעד גור-אריה,

ביקור קודם במסעדת אנגוס בחיפה השאיר את אלעד שבע מאוד, מאושר מאוד וקצת מבושם מאלכוהול. באופן ספונטני (טוב נו, הוא הזמין שולחן בצהריים), הוא קפץ עם ידידו הטוב ר' לארוחת ערב דשנה בסניף התל אביב-יפואי של האחים דבאח, מתוך הבנה שאם זה כמו בחיפה, אז הכל טוב. אז זהו ש…

המבורגר לואיזינה של אנגוס

למה אני צריך לחפש את הכניסה?

הלכנו לאורך רחוב הארבעה הלוך ושוב. עברנו ליד סניף האקספרס של הרשת, 'אנגוסרי' (שכבר היה בשלבי סגירה), אבל את המסעדה עצמה לא מצאנו. רק אחרי כמה דקות הבנו שהכניסה היא ממתחם הרחבה הציבורית שפעם היתה חניון עילי. כל כך קשה לשים שלט? לא משנה, לא נתעצבן בגלל זה. נכנסנו והתיישבנו בשולחן שנשמר עבורנו' מלצר חביב הביא את התפריטים ושאל אם יש שאלות. עלעלנו בתפריט והתחבטנו מה להזמין. באמת שהתפריט מפתה ביותר, וגורם לך לחשוב להזמין בערך את הכל.

הום פרייז של אנגוס

התחלנו עם הראשונות, והקונצנזוס היה על פטה כבדים ומח עצם (39 ₪) – פטה כבדי עוף, בקראסט אגוזי לוז מקורמלים, מח עצם בתנור וריבת עגבניות שרי, מוגש עם צנימי לחם. לאופציה שניה לקחנו סלט אסאדו (32 ₪) – פרוסות אסאדו פריכות, סלט תפוחי אדמה עם איולי, בצל ירוק וגרגירי חומוס. את העיקריות היה קשה לבחור, וההתלבטות היתה קשה. זכרתי לטובה את הבשר הטוב של מסעדת אנגוס בחיפה והנחתי שהאיכות תשמר גם פה, לכן מבחינתי כל דבר שהייתי מזמין אמור היה להיות בחירה נכונה.

פטה כבדים ומח עצם של אנגוס

ר' בחר בצ'יזי בורגר (58 ₪) – 2 קציצות, 130 גרם כל אחת, צלויות על הפלנצה, עם מלא גבינת צ'דר, חסה אייסברג, עגבנייה, מלפפון חמוץ ביתי ובצל סגול, ואני החלטתי ללכת על המבורגר לואיזיאנה (70 ₪) – 2 קציצות של 130 גר', חסה אייסברג, גבינת צ'דר, האש בראונז ביתי, טבעות בצל ורוטב ברביקיו מעושן. המלצר שאל אותנו אם אנחנו רוצים קציצת מיקס (בקר וטלה) או בקר בלבד. שנינו בחרנו בבקר. שאלתי את המלצר מה הרכב הנתחים של הקציצה, על מנת לבחור במידת עשיה מבוקשת, והמלצר ענה בפשטות: הקציצה עשויה בקר טחון. אחלה תשובה, מדהים. אם זאת התשובה שהייתי רוצה לשמוע, הייתי הולך למקדונלד'ס, איש יקר. שלחתי את המלצר לבדוק במטבח. לתוספות הזמנו טבעות בצל אמיתיות (18 ₪) והום פרייז (16 ₪).

מנות ראשונות טובות

המנות הראשונות הגיעו, והן בהחלט הזכירו לי נשכחות. פטה הכבדים היה מעולה, וקראסט אגוזי הלוז החמיא לו מאוד. מח העצם היה, כרגיל, מיותר. לא בגלל שהוא לא טעים, אלא בגלל שבעצם אחת יש מח עצם בכמות שמספיקה לרבע כפית, וזה לא תורם לשום דבר במנה. כקישוט? אחלה! לא מעבר. המנה נטרפה וחוסלה. גם סלט האסאדו היה משובח. אני אהבתי יותר, ר' אמר שהוא אחלה, ותו לא, ולכן אני ניכסתי אותו לעצמי ונהניתי ממנו עד שלא נשאר אפילו משהו לנגב עם האצבע מהצלחת.

סלט האסאדו של אנגוס

ואז הגיעו המנות העיקריות

מבחינת נראות? המנות סבבה, הטעם? סבבה. לא מעבר. להגיד לכם שנשמע 'בום' ברחבי המסעדה כי נפלנו? לא נפלנו. המבורגר סטנדרטי, שכמותו ראינו בהרבה מקומות, ומכאן האכזבה. מאנשי בשר ותיקים, כמו אלו שעומדים מאחורי אנגוס, הייתי מצפה לקצת יותר. קציצה משעממת וגנרית. המנה שלי היתה אפופת טעמים יותר מדי חזקים. זה היה מעין מיש-מש של טעמים אה-לה-לואיזינה, שעשו הכל למנה, חוץ מלהתחבר למשהו הגיוני. מעבר לכך, אני מוכן להשבע שהקציצה שקיבלתי היתה מיקס, ולא בקר. גם הגמגום של המלצר די הניח את דעתי שהמטבח פישל. ר' אכל את המנה שלו והסכים איתי שהיא בסדר, ותו לא. לא משהו לרוץ לספר במועדון הקריאה השבועי.

צ'יזי בורגר של אנגוס

טבעות הבצל דווקא היו סבבה, והשתלבו נהדר עם המנות והרטבים, הנפילה התרחשה דווקא במנת ההום-פרייז. אנגוס יקרים, הום-פרייז זה לא. זה יותר בכיוון של תפוח אדמה בתיבול יתר שנוטה לכיוון הקארי, ולא לכיוון ההום-פרייז המוכר והאהוב. המלצר ואתם צריכים לעשות שיעורי בית, ומהר!

טבעות הבצל של אנגוס

לסיכום

לא יודע מה עבר או עובר על אנגוס. אם לשפוט לפי הביקור הזה, הרמה של הסניף המקורי בחיפה נתקעה איפשהו בפקקים של כביש החוף, וטרם הגיעה לסניף התל אביב-יפואי, וחבל. אתם חייבים להרגיע עם התיבול הדומיננטי מדי של המנות שלכם. תנו לבשר לדבר!

שם: אנגוס. כתובת: הארבעה 20, תל אביב-יפו. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00-23:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי