שמרנו להמבורגר הזה חסד נעורים, אבל לזה לא ציפינו

שרון רז - כתה אורח,

יום חמישי בערב הוא קודש הקודשים שלי, הזמן המבדיל בין סופ"ש ליום לחול. זה הזמן בו אני מוריד שלושה הילוכים, שם בצד את עומס העבודה, טיפול בילדים ומטלות הבית ונכנס למוד של סופ"ש. אחד מטקסי "חמישי בערב" הוא ארוחת הערב. עד לפני כמה שנים, לפני שהפכתי לאבא עייף, הטקס היה ברור – מקלחת טובה, בישום ויאללה לקרוע את העיר. היום, דברים קצת השתנו, אחרי המקלחת אני מוצא את עצמי בקונפליקט קבוע מול ארון הבגדים – מתלבט בין הפיג'מה לבין בגדי יצאה, בין לצאת לאכול לבין להזמין משלוח הביתה. כל שבוע אותה הדילמה. השבוע, ההחלטה הייתה חד משמעית – פיג'מה.

וולט - שקית המשלוח של אוונגרד
מזל שיש WOLT, פתאום נפתחו שלל אופציות להזמנת אוכל הביתה. מרוח על הספה בסלון מדפדף בין המסעדות באפליקציה ואז הגעתי למסעדת אוונגרד. וואו! נזרקתי 17 שנים אחורה. לתקופה בה מבחר המסעדות היה דל יחסית ואוונגרד הייתה פשוט כשמה – מיוחדת וחדשנית. בשנות ה-2,000 המוקדמות מסעדה אחת יכלה להכיל כמה סגנונות – דיינר עם סלופי ג'ו כמו באמריקה, בר שאנשים היו "מתחרעים" בו על אלכוהול, ספורט בר עם מלא מסכים ובסופי שבוע מסעדה ידידותית לילדים. כזו הייתה אוונגרד.

צ'יזבורגר של אוונגרד במשלוח עם וולט

חסד נעורים

המפגש הזה היה כמו לראות חבר ותיק שלא ראית המון שנים. הוצפתי בהרבה שאלות – מה קורה עם אוונגרד היום? זה אותו אוונגרד של פעם? התקדמו בחיים? עשו תואר וקיבלו כוכב מישלן? (סתם). בוצעה "הזמנת מבחן" שהולכת על החשודים המיידיים: שני המבורגרים של 250 גרם כל אחד (54 ₪ לאחד) מעל גבינת אמנטל (12 ₪ ₪), מנת צ'יפס ומנת הום פרייז (18 ₪ כל אחד). השליח של WOLT היה אצלנו בדלת תוך 27 דקות כפי שהובטח, כמו שעון שוויצרי, או, במקרה של WOLT, כמו שעון שוודי, ומסתבר שהוא מדויק לא פחות.

ההמבורגר של אוונגרד במשלוח עם וולט

המשלוח הגיע ארוז לפי הספר – שקית רב פעמית במיתוג המסעדה. הקציצות והלחמניות ארוזות בקופסאות נפרדות, כפי שנהוג היום, כדי שמיצי ההמבורגר לא ייספגו לחמניה. יוצאים לדרך. הראשונים לקבל את תשומת הלב הם הצ'יפס וההום פרייז שהיו עדיין חמים ופריכים. הצ'יפס בגירסאתו הדקה והמוכרת לכולנו בזכות מקדונלד'ס (רחמנא לצלן), אין מה להרחיב. ההום פרייס בגירסאת אוונגרד הוא קוביות תפוחי אדמה שחומות עם מעט רוטב צ'ילי-חמאה ופטרוזיליה טרייה. ההמבורגר, קציצה מכובדת במשקל של 250 גרם דחוסה מאוד, אך עסיסית, מתובלת במידה ומשתלבת היטב עם ירקות ההמבורגר. הלחמנייה הייתה מאוד נפוחה וספוגית מידי. חוץ מזה, אוונגרד שכחו לצרף למשלוח שקיות מיונז, כך שנאלצנו "להשתמש" במיוקל (רוטב בטעם מיונז שהוא ממש לא מיונז).

אז מה היה לנו שם?

אוונגרד צלחו את מבחן המשלוח, המנות הגיעו טוב מאוד, פרט לזה ששכחו לצרף רוטב מיונז. ההמבורגר הוא מהסוג שהיה נהוג להגיש לפני לפני 17 שנים – המבורגר קלאסי כמו שכתוב בספרים. עושה את העבודה ומספק את החשק הלילי.

שם: אוונגרד רמת החייל. כתובת: ראול ולנברג 18, רמת החייל, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00 – 24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי

לקבלת הטבה ב-Wolt >>