BBB הארבעה – האם יש עתיד ל"המבורגר קצבים" של רשת בורגוס בורגרס בר?

ארקדי פורטנוי,

בינואר 2016 רשת בורגוס בורגרס בר כינסו מסיבת עיתונאים להשקת BBB שף לקוחותיה הקבועים של הרשת. המנות שטעמנו בוצעו בדיוק רב ואיזון מופתי. לכן החלטתי לבדוק איך הרשת עושה את זה ביום-יום. בצהרי היום הגעתי לסניף BBB הארבעה בת"א, בסיומו של סרוויס צהריים. להפתעתי מכסי הרטבים ופחי הבר היו נקיים כראוי. בהחלט נקודה לזכותם. הזמנתי סיניה, המבורגר קצבים ובירת ווינשטפן לשיפור רמת השמחה בדם.

מזרח תיכון חדש

מנת הסינייה הגיעה עם טופינג של שום קונפי וחציל אפוי המכסה את הבשר הטחון ועם שלולית אלגנטית של טחינה מנוקדת בעלי פטרוזיליה. לרוב, טעמה של הסינייה מתגבש בבישול הבשר במעטפת של טחינה טובה. הקרום השומשומי לוכד את העסיסיות של הבשר והתיבול ויוצר ביס נהדר. מנת הסינייה שטעמתי בסניף BBB הארבעה נוצרה מבשר עסיסי ושמן עם תיבול נעים. טעמה של הסינייה היה מגיעה לרמת שלמות אם הבשר גם היה מתבשל בתוך טעמי הטחינה, ולא רק מצופה לקראת ההגשה. במנה שהוגשה לי שילוב הבשר הטחון עם החציל האפוי יצרו מין מוסקה חביבה כזו המתבוססת בטחינה שנפתחה כראוי. סינייה בלאדי זה לא. מכיוון שזו לא מנה מגניבה כל כך לצעירים, אני נוטה להאמין שהיא פונה לאם המלווה חבורה של צוציקים מורעבים ביום כיף. ולשם כך המנה ממש אחלה, רק הייתי מוותר על החציל.
סינייה של BBB הארבעה

המבורגר קצבים של בורגוס בורגרס בר

בחרתי בו משום שהיה הפייבוריט במסיבת העיתונאים וקיוויתי שנפגש שנית. הפעם קיבלתי את המנה הזו עם 3 שינויים: ללא כבד אווז, בגודל סטנדרטי של 220 ג' ובלי שהשף מכין אותו עבורי. קציצת ההמבורגר הייתה טובה יותר מביקורי הקודםבסניף BBB יגאל אלון. למרות שביקשתי המבורגר במידת צלייה מידיום, זה הגיע מידיום וול. לחמניית ההמבורגר הזהובה נקלתה קלות וזכתה לשכבת הגנה מפני הרטבים. למעלה נחו בורגוס רינג בגאון. הייתי מוריד בפניהן את הכובע, אילו מישהו היה גורם להן להזיע (שמן) קצת פחות.

האיולי בתחתית היה מוצלח לאללה, השתלב כראוי עם עלי הרוקט המרירים שהקפידו להזכיר את קיומם בכל ביס וביס. גם חזה האווז נצלה נהדר והוסיף את הטעם הבייקוני הכשר. מתחת להמבורגר נח לו בשקט אצילי גם בצל מקורמל שהיה ריבתי כמעט. הטעם הוסיף המון לשבירת הטעמים העזים יחד עם פרוסות מלפפון כבוש שתרמו קראנצ' טעים ורענן. אילו רק היה שם כבד האווז ממסיבת העיתונאים, זה בהחלט יכול היה להיות המבורגר של רשת שהיה זוכה להמלצתי החמה. בצד נשנשתי כמה צ'יפסים, אך הטעם התעשייתי עצר אותי מלהשמין בנשנוש. לצידם ניצבו קטשופ של היינץ ומיונז של הלמנס, שהיו בחירה מצויינת עם מיונז הגרליק של תמרה שהיה עדין מידי לטעמי וקטשופ חריף  אשכנזי מידי, שלא סיפק עקיצה חריפה כראוי.
BBB הארבעה - המבורגר קצבים

לסיכום החוויה בסניף BBB הארבעה

נראה כי רשת בורגוס בורגרס בר המצליחה ממשיכה להשתפר, אם ברמת חומרי הגלם (והבשר) ואם ברמת התפריט. הייתי שמח לו הפנטזיות של השף היו מתגשמות לי בצלחת, אך כנראה שכמו תמיד, זה עניין של היצע וביקוש. כדי למנוע את שבירתו של האיולי, הייתי מושח אותו על חלקה העליון של לחמניית ההמבורגר. זה היה מפחית את מכת החום של המבורגר הקצבים שטעמתי בסניף BBB הארבעה. לא מדובר כאן באיזה המבורגר ששווה לנעור אליו מכל קצוות הארץ, אבל סוגר לא רק ארוחת צהריים מהירה.

*** המסעדה נסגרה ***