סיקור ראשון ובלעדי של ההמבורגר המעושן החדש בת"א

אור שוחט,

הוזמנתי להשקה של מעשנה חדשה במתחם התחנה בת"א, בשם BBQ TLV. אין מה לעשות, כאחד שטעם את כל ההמבורגרים בעיר אני חייב להישאר מעודכן, ומישהו היה צריך להקריב את עצמו כשליח של קהילת המבורגר ישראל.

המעשנה של BBQ TLV

למתחם התחנה נדבקה סטיגמה של מלכודת תיירים, המסעדה הטובה היחידה שם לדעתי היא ויקי כריסטינה. אני עוד זוכר את ההמבורגר טאפאס שאכלתי שם פעם, והיה ההמבורגר הקטן הראשון שטעמתי במידת עשייה נכונה. המקום החדש נולד משיתוף של ויקי כריסטינה והבשר של פיטמאסטר – שהתפרסמו כמומחים לעישון. במתחם יש ביתן שמצדו האחד מעשנה ענקית, ומצדו השני שולחנות פיקניק ארוכים, ועצים מקושטים במנורות צבעוניות. לא הכרתי אף אחד, אבל האווירה במקום עזרה לי להתחבר מהר מאוד עם כל יושבי השולחן.

ההמבורגר המעושן T-ARA בורגר

למנה ראשונה הזמנתי את T-ARA בורגר. המבורגר מעושן מתערובת בשר סודית, עם טופינג של שלושה סוגי חזה מעושן: בקר, טלה, ואווז, ובנוסף גבינת בושה מגורדת, וסלט קולסלאו בצד. הבשרים היו מעושנים כמו שצריך, עם טבעת עישון יפה. ביס ראשון מההמבורגר לבד מילא לי את הפה בטעם חזק של בשר איכותי שעושן טוב. היו אנשים שהעדיפו לאכול את הבשרים המעושנים בנפרד, אבל אני בעד לתת ביס עם הכל יחד – כל כך הרבה טעמי בשר! אני בטוח שזאת הייתה כוונת המשורר. גם טעם הגבינה היה גיבור מספיק כדי להשמיע את קולו, וטוב שכך.

BBQ TLV, ההמבורגר המעושן

ריבסבורגר – חלומו של כל חובב מעשנות והמבורגרים

הריבסבורגר הוא דבר שתמיד רציתי – נתח אסאדו (שורט ריב) שמנמן ומעושן, שמגיע כמו המבורגר – בלחמניית בריוש, עם רוטב חלפיניו וארבע גבינות. אמורים ללחוץ על הלחמניה מלמעלה ולשלוף את העצם עם היד השניה, אבל נכשלתי בזה. אולי היה צריך להשאיר אותו עוד קצת במעשנה. בכל מקרה הבשר היה כל כך רך, ששום דבר לא הטריד אותי, גם לא כמות הבשר שאכלתי לפני רגע. רוטב הגבינות היה מושלם, ואני הייתי מוסיף עוד ממנו, אבל אני יודע שזה סטייה אישית שלי. למה בכלל לחמניה? תמיד אמרתי שכל המבורגר מבשר טוב לא צריך לחמניה, אבל פה היא באה טוב דווקא. מחזיקה את הכל עם הירק והרוטב.

המבורגר מעושן של BBQ TLV

לסיכום

בהמשך טעמתי גם את הכנפיים ברוטב באפלו חמאתי שהיו מצויינות, מנה של בקר וטלה מפורקים על וופל בלגי מתוק ורוטב מייפל מלוח, מנה מושלמת בשביל חובב בשר מתוק כמוני, ואת השואו-ארמה טלה ופרגית, שבאמת נתנה הופעה. מאז סגירת הפונדק דלוקס חיכיתי שתגיעה לעיר מעשנה חדשה, ואני ממש שמח שהיא הגיעה בדמות BBQ TLV במתחם התחנה. מבחינת ההמבורגר אני מעדיף צרוב על גריל ועשוי מדיום רייר, אבל מי שלא טעם עדיין המבורגר מעושן, זה חובה לדעתי, במיוחד לחובבי המעשנות.

שם: BBQ TLV. כתובת: מתחם התחנה, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: בהרצה.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי