המבורגר בארוחת בוקר? Don't mind if I do!

דור בית הלחמי,

מי לא מכיר את בנדיקט? הרשת שפתוחה 24/7 (כמעט) לספק את המאנץ' אם זה בבוקר, בבראנץ' או בלילה. הם ידועים בזכות ארוחת הבוקר אבל יש הרבה שמאוד אוהבים גם את ההמבורגר, לפחות זה היה מעורבב בתוכו הבייקון. הרבה חלוקים לגבי הגלגול שהיה עם ההמבורגר הצרפתי. החודש הם השיקו את התפריט ספיישל (שהם מחליפים כל חודש) – Grill & Eggs ואנחנו חייבים להגיד שהסתקרנו מאוד ועם ההבטחה לגריל ופנקייק הלכנו לנסות. 

חודש אגז אנד גריל בבנדיקט, מקור: יח"צ

בנדיקט גריל והרבה ביצים

אז כיאה לשם של התפריט החדש כל מנה בתוכו כולל ביצים וכולן למעט אחת (הצמחונית) כוללות בשר על סוגיו השונים. אז כמובן בשביל שתהיה הצדקה לביקורנו באנו לנסות את ההמבורגר והחלטנו גם להתפרע עם סטייק אנטריקוט שהבנזוג אמר שזו נשמעת כמו מנה טובה (סופסוף הבנזוג יוצא מהבית אז נתתי לו להתפרע). ההמבורגר (61 ₪) כלל ביצה עלומה עם רוטב הולנדייז, ריבת בצל ובנדיקט נפטרו מהקרואסון והחזירו את הלחמנייה. בגלל שזה לא היה לי מושחת מספיק הוספתי בייקון והשיא היה כבד אווז (50 ג' ב-30 ₪) שמבקר בתפריט כתוספת במיוחד לחודש הזה.

ההמבורגר והביצה של בנדיקט רוטשילד

הבנזוג, כאמור לקח את האנטריקוט (300 ג', 129 ₪) עם ביצת עין, רוטב שמנת חרדל, אספרגוס ותפו"א. שימו לב, האנטריקוט מגיע עם סלסלת לחמים, שבנינו כולם לוקחים את הארוחות עם הלחמים, וההמבורגר לא. שתי המנות הגיעו ונראו מושחתות בגלל השילוב של ביצה נוזלית על בשר שעליו יש עוד קצת בשר, תוסיפו לזה שמדובר במנות יפות ממש שרצינו לאכול. נתחיל מההמבורגר שהיה עסיסי מאוד, במיוחד מהשילוב של הבייקון, הביצה העלומה, השומן של הקציצה והכבד האווז שהוסיף טעמים שהשתלבו מעולה עם המכלול. הבעיה הייתה שזו מנה מאוד מאוד מלכלכת, אם אתם בדייט ראשון אל תיקחו אם אתם בזוגיות כבר כבר שנים יאללה למי אכפת. מלבד כל העסיסיות שנזלה על הידיים וגם לקראת הסוף פירקה את הלחמניה, הטעמים הדומיננטיים של הבייקון, הכבד אווז והריבת בצל השתלבו מעולה עם הקציצה. חייבת לציין את הירקות שהגיעו איתה, אחד המדדים שלי לאיכות מסעדה\סניף של רשת זו החסה, וזו שהגיעה עם ההמבורגר הייתה ירוקה וטרייה. המינוס היחיד שיש לי להגיד היא מידת עשייה לא אחידה שנעה בין מדיום למדיום וול אבל במכלול זה לא הפריע לי.

סטייק אנד אגז - בנדיקט רוטשילד

האנטריקוט של הבנזוג גם הגיעה כמו מנה שלקוחה מסרט, ביצת העין נראתה מעולה עם מידת עשייה לשביעות רצונו של הבנזוג. האנטריקוט היה ורדרד עם טעמים עמוקים של בשר וכמעט שלא היה שומן על הנתח ככה שהיינו מאוד מרוצים. הייתי שמחה לקצת יותר אספרגוס ושיהיו פחות חרוכים. הרוטב שמנת חרדל היה אלוהי, שילוב מאוד מוצלח עם הבשר ואפילו טבלתי את ההמבורגר בפנים. הבנזוג אהב את תפו"א והם באמת היו קריספיים אני הרגשתי שחסר לי תיבול והעדפתי את הצ'יפס שהגיע עם ההמבורגר (שגם אותו טבלתי ברוטב שמנת חרדל).

קינוח והשורה התחתונה

לקינוח לקחנו כמובן פנקייק אוריאו, שהחבר למרות שטוען שהשמנו בתקופת המבחנים התעקש לקחת, והוא ממש שמח שזה לא הגיע כמו בסניף בשרונה והיה עם הרבה רוטב בפנים ולא יבש. הבעיה היחידה עם הפנקייקים,שלוקח 20 דק' (!!) להכין אותם אז תכננו מראש את רגע ההגעה. ולפני שאשכח, יש להם תחרות כל הפרטים ייתנו לכם, אנחנו רצינו להשתתף גם ולצערנו ברגע שהגיעו המנות שכחנו הכל ונזכרנו רק בשאריות. למען הסדר הטוב, אציין שהאיכות סביר שתשתנה מסניף לסניף. אני ממש מרוצה מהסניף בהרצליה, שרונה פחות (השירות שקיבלנו היה גם פחות מוצלח לעיתים), ראשון זה כנראה תלוי במשמרת כי לפעמים ממש טוב שם ולפעמים לא. אז, לפני שאתם הולכים קחו בחשבון את הפקטור הזה (בתקווה שגם אני אקבל פקטור חיובי) ותזכרו שזה רק לחודש הקרוב.

פנקייק של בנדיקט רוטשילד

שם: בנדיקט רוטשילד. כתובת: רוטשילד 29, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: 24/7