בודגה מבטיחים חווית סמאש בורגר אמריקאי, האם הם גם מקיימים?

המבקר חוזר,

שורט סטורי לונג, בודגה מטבח אמריקאי של מהגרים (עולים חדשים) מארה"ב, שלא מתיימרים להכין המבורגר שיעמוד בראש רשימות המצעדים. הם פתחו צוהר לכל הישראלים שרוצים לטעום המבורגר אמריקאי אותנטי והזדמנות לכל מי שמתגעגע לטעם האמריקאי. הצוות הם חלק בלתי נפרד מהחוויה במקום ולפטפט איתם יגרום לביקור שלכם להשתפר בעוד 50% גם אם היה לכם חרא של יום במשרד.

בודגה - המבורגר ונקניקיה

איך זה מתנגש עם שאלת הכשרות? "לא מעניין", לדברם בחירת הבשר וצלייתו כסמאש בורגרס ללא התמקדות בטעם הבשרני אלא בפוקוס על המוייארד לא נתקל בקשיים עם הכשרות. ומה בדבר הצ'יזבורגר? – "הגבינה על המבורגרים באמריקה פי אלף יותר תעשייתית ויש בה עוד פחות גבינה מאשר בגבינה הטבעונית שמוגשת בבודגה. ולגבי הבייקון טלה? – תטעמו בייקון טלה שנעשה כמו בייקון אמיתי ואז נדבר".

אז איך הטעם?

צ'יזבורגר בודגה עם דר' פפר סגול בצד. בדרך כלל, בבחינת המבורגר אנו מתייחסים לכמה פרמטרים: האם הבשר טעים (2 נק'), האם הצלייה הביאה לנו את אפקט המוייארד, אותו טעם "מקורמל" שאנחנו אוהבים (1 נק'), האם מידת העשייה הייתה מדוייקת (1 נק'), האם הבשר עסיסי (1 נק'), האם הביס עובד כמכלול (3 נק'), האם יש משהו יצירתי במנה (1 נק'), איך האווירה הכללית במקום (1 נק').

בודגה - נקניקיה כשרה

בסמאש בורגר אין מידת עשייה. בבודגה, בניגוד לסימפל בורגר (שמגיש סמאש בורגר המתמקד בטעם הבשר האיכותי), כאן בחוויה האמריקאית הקציצה עצמה נטולת משמעות, הפוקוס המרכזי בא לידי ביטוי בצליית דפנותיה בחום גדול, על מנת להדגיש את הטעם המשמעותי ביותר לדעת האמריקאים. ביננו רוב הישראלים שאני מכיר גם מעדיפים את טעם הצלייה של הבשר מאשר הטעמים העמוקים יותר, בין אם מדובר בשומן, טעמי ברזל וקלוגן. וכך מתקבלת קציצה במידת צליית מדיום וול ללא טעמים מיוחדים אך עם צריבה יפה של הקצוות.

בודגה - המבורגר כשר ומומלץ

עכשיו בואו נסתכל על זה כמו לקוח מן השורה. האם המכלול עובד? כן. יש כאן גבינה אשר מוסיפה רובד שמנוניות ומעט טעם "צ'דרי" עם פריכות וקריספיות של בייקון מעושן וטאצ' של טלה. זה בייקון הטלה הכי טוב שטעמתי בארץ והדמיון בינו לבייקון חזיר נעוץ בעיקר בארומות הנלוות שיש לטלה. החמוצים הביתיים אגדיים והרטבים הקלסיים מושכים את כל הטעמים למעלה. זה בדיוק המקרה בו השלם גדול מסך חלקיו. החלק היחיד שהייתי משפר בחוויה הזו זו הלחמנייה הסתמית אבל החבר'ה כאן כל כך מאמינים שזה בדיוק מה שהיה להם באמריקה שכנראה שעליי לסתום ולקבל את האמת שלהם ללא עוררין. אם אתם רוצים לטעום המבורגר אמריקאי לכו לבודגה (60 ₪~). ציון 7/10.

מה באמת צריך לטעום?

הנקניקייה של בודגה. היא נראית סתמית לחלוטין עם אפס סקס אפיל. אבל אז טועמים ומגלים שיש כאן אמולסיה עמוסת טעמי שומן בקר טבעיים במרקם נורא נורא נחמד. זו לא נקניקייה שתאכלו בדר' גרמנייה ותחלמו עליה בלילה אך בכל זאת הרמה שלה הופכת אותה לאחת הנקניקיות השוות בעיר. מה לא טעמנו: עוגיות מרשמלו – נקסט טיים. זה נראה אש.

בודגה - מתוקים

בודגה – השורה תחתונה

תבואו לבודגה לאכול סמאש בורגר. אל תסתכלו ימינה לממפיס ההמבורגר הכשר ושמאלה לפורט 19 שמקפידים על בשר. בודגה זה סטריט פוד שנועד להשביע אותך באמצע היום, האם שווה להגיע? כדאי לכם להחליט בעצמכם אם אתם מתחברים לבשורה או לא.

שם: בודגה. כתובת: קרליבך 14, ת"א. כשרות: כשר. שעות פעילות: ב'-ה' 12:00-22:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי