יאנה קוקס בודקת האם למוסד התל אביבי הידוע יש המבורגר שווה?

יאנה קוקס,
את בראסרי ת"א אני מכירה כבר הרבה זמן, בדיוק כמוכם, מעצם זה שמדובר במסעדה שאין אחד בתל אביב שלא שמע עליה. כבר תקופה שאני מתכננת ללכת ולבדוק את ההמבורגר של בראסרי ת"א, אחרי ששמעתי כמה המלצות והתלהבויות מחברים. ככה יצא שלפני כמה ימים הלכתי לי שמחה ומאושרת לטעום המבורגר שאמור להיות תענוג מומלץ. איך שהגעתי למסעדה, התיישבתי וידעתי מה אני רוצה – אכלתי המבורגר אמריקאי 300 ג' עם גבינת גאודה בדרגת עשייה מדיום (68 ₪ + תוספת) וחזרתי כדי לספר.
המבורגר של בראסרי ת"א - מבט מקרוב

בראסרי ת"א – מקום צפוף

הבראסרי מתחרה עם עזה על ההגדרה "המקום הצפוף בעולם", השולחן לידנו היה כל כך קרוב אלינו שהרגשתי שהושיבו אותנו בשולחן של רביעייה. הצפיפות גורמת לך לחשוב פעמיים אם ללכת לשירותים כי אתה צריך להזיז את השולחן השכן כדי לצאת. גם השולחנות קטנים מאוד והמלצרים מזיזים שוב ושוב את הפריטים עם השולחן כדי להניח את המנות. מצד שני, ידיד סיפר לי כי זה "הסגנון הצרפתי".

ההמבורגר המוגזם של בראסרי ת"א

ההמבורגר של בראסרי ת"א

ההמבורגר היה עסיסי להפליא, כל כך טעים עד שלא היה צורך ברטבים החביבים שהוגשו לנו. הלחמניה לא הייתה קלויה, אבל הייתה טעימה ולא השתלטה על המנה, הירקות היו טריים מאוד ואפילו החסה הייתה קריספית (מסתבר שחסה יכולה להיות קריספית). בקיצור, תענוג. דווקא הצ'יפס שמספר אנשים היללו בפני באופן אישי היה סתמי. הוא אמנם נראה מהמם, אבל הרבה פחות קריספי ממה שציפיתי ומזכיר קצת פירה. תוספת נוספת שיצא לי לטעום היה גרטן תפוחי אדמה שהיה ממש טעים, הגבינה עשתה פלאים.המבורגר וצ'יפס של בראסרי ת"א

בנוסף טעמתי גם ספריבס ברוטב סויה, צ'ילי ודבש (72 ש"ח + תוספת): מנה מדהימה, רכה ועסיסית, אבל קטנה. הייתי רוצה שהם יציעו מנה גדולה יותר, גם אם זה אומר להעלות את המחיר. בקיצור, מומלץ ביותר.

סיכום החוויה

אז חוץ מהצפיפות "בסגנון צרפתי" (עלאק) ההמבורגר היה מדהים ומענג, הצ'יפס קצת איכזב והספריבס פשוט קטלני. או כמה שכבר אמרתי – בקיצור, מומלץ ביותר!

שם: בראסרי. כתובת: אבן גבירול 70, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ג', ש' 07:30-01:00, ד' 07:30-24:00, ה'-ו' פתוח 24 שעות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי