סיפור לשעת לילה מאוחרת על טבח רעב והמבורגר שהפתיעה לטובה

עודד צ'רניחובסקי,

תל אביב. פאקינג 1 בלילה. עייף וספוג ניחוחות עשן של בשר חרוך על פלנצ'ה לוהטת, צועד לכיוון אבן גבירול בתקווה שיש משהו פתוח לאכול, עוד שנייה והבטן נדבקת לגב. אני נחרד רק מלדמיין את עצמי ישן על בטן ריקה אחרי שלא אכלתי מהצהריים בערך. חולף על פני מסעדות שונות באמונה שאחת מהן עדיין פתוחה וכולן עונות לי בשלילה. אז כבר נכנעתי וחשבתי לחפש סודוך ולהיחנק עם לחם יבש ופסטו או להתנחם בקוראסון יבש מחנות נוחות (לא מבין מה נח באוכל שנתקע בגרון במחיר מופקע).

220 ג' של 110 בורגר אבן גבירול, מקור יח"צ

ההתגלות

בדרך חלפתי על עוד כמה מסעדות שפשוט לא חשקתי בהן והאמת שפשוט רציתי המבורגר. לא הספיק לי ההמבורגר שאכלתי במשמרת והיה בא לי עוד אחד. משום מקום הופיע סניף של בורגר 110 ולא ידעתי אם לשמוח או לבכות. אף פעם לא שמעתי משהו טוב במיוחד עליהם, עקרונית גם לא משהו רע במיוחד – ככה שחובת ההוכחה הייתה עלי. הזמנתי המבורגר מקסי 220 ג' עם צ'יפס וכוס שתייה (מילוי חופשי!) ב-56 ₪. מעל הוספתי גבינת צ'דר (3 ₪), בייקון (5 ₪),ופטריות מוקפצות על הפלאנצ'ה (3 ₪). זה אמור לספק את החשק ונתק את הבטן מהגב.

תוספות לבחירתך, 110 בורגר אבן גבירול, מקור יח"צ

הקונפליקט

בזמן שהקציצות שלי השתזפו להן בכיף בטוסטר פלאנצ'ה, שאגב הפך לדרך בישול של עוד כמה מתחרים בשוק ותופס תאוצה ככלי ביצועי לאחידות הקציצות בכל פעם מחדש ( זו יכולה להיות פריצת דרך בתחום במידה ומשתמשים בה בצורה נכונה), לגמתי להנאתי משלל המשקאות שהיו שם. היה לי כיף לשתות כמה שאני רוצה מכמה סוגים שונים של משקאות, במיוחד אחרי שהלכתי הרבה זמן והייתי צמא ברמות, ואפילו זה נתן לי תחושה קלה שאני במקדונלד'ס כמו בחו"ל, בקטע טוב. אחרי בערך 5 דקות קראו בשמי וקיבלתי מגש עם צ'יפס והמבורגר שנראה די יבש. כבר מבחוץ אפשר היה לראות שהוא מיובש לאללה. התחלתי עם הצ'יפס שהיה גם הוא כמו של מקדונלד'ס – דק, קריספי וטעים. ב-110 יש גם כמה רטבים תוצרת בית כמו איולי קונפי שום שלדעתי היה ממש טעים והיה לו טעם עוצמתי של שום, למרות שנראה לי שרק מי שממש אוהב שום יתחבר אליו, אחרים יכולים לסלוד ממנו. ולא נשכח לציין את האיולי סלק שהוא אחלה יציאה והולך טוב עם הצי'פס המלוח ובאופן כללי הברקה של רוטב.

110 בורגר אבן גבירול - המבורגר לשעת לילה

נתתי ביס של גיבורים בהמבורגר והוא אישר לי את החשש שאכן הוא היה יבש ולדעתי היה מעבר למדיום וואל כפי שהבטיחו. מצד שני כמות מכובדת של בייקון מצוין (ב-5 ₪!) צ'דר ופטריות עסיסיות פשוט הפכו את ההמבורגר הזה לטעים. אני די בשוק מזה שתמחרו כמות נכבדת של תוספות לכמה שקלים בודדים. הוספתי קצת מהשום קונפי והוא היה מצוין יחד עם שאר הטעמים והמליחות של הבייקון.

השורה התחתונה

בסופו של דבר יצאתי שבע מאוד ומבסוט. אני חושב שמגיע שאפו לבורגר 110 לתת תוספות במחיר כל כך זול ועוד בכמות נדיבה שכזאת, נהניתי ללגום מהשתייה הקרה ללא הגבלה. אני בדעה שאם איכות הבשר ומידת העשייה שלו תהיה קצת יותר מדויקת 110 בורגר יכולים לתת פייט לא רע למתחרים אחרים באזור, ובכלל כדאי לכם לבדוק את ההמבורגר של 110. סך הכל הייתה לי חוויה של רשת מזון מהיר קלאסי כמו בחו"ל ואם לומר את אמת, די אהבתי את הקונספט ובהחלט אחזור שוב לארוחת לילה משביעה.

*** המסעדה נסגרה ***