הפופאפ החדש של המוסד הותיק מהבימה

שי שוורץ,

סגר שלישי, והנה אנחנו שוב יושבים בבית. משחקים אותה מקשיבים להוראות בזמן שזה מרגיש שכולם בחוץ חוגגים. ברקע, מסעדות מגיעות לסף הקריסה ואין להן ברירה אלה לשנות. להסתגל. כך יצא שהזמנתי את ההמבורגר החדש של המוסד הוותיק נחמה וחצי – 300 בורגר. 

300 בורגר – הפופאפ בורגר של נחמה וחצי 

לא נשארו לנו הרבה דרכים לפנק את עצמנו בתקופה הזאת, לחוות הרפתקה שתשנה קצת את סדר היום. למזלנו, משלוח המבורגר זאת דרך נהדרת לעשות זאת והיא הופכת זמינה יותר מיום ליום. והפעם, נחמה וחצי הצטרפו לטרנד הפופאפים שכובש את תל אביב.

300 בורגר - קציצת 300 גרם עם מוצרלה, בזיליקום טרי וחצלי קלוי

מותג הבת החדש, 300 בורגר, מציע תפריט המבורגרים ייחודי ומעניין. התפריט מתבסס על המבורגרים בשני גדלים שונים – קציצת 300 ג' או דאבל בורגר 240 ג' (המורכב מ2 קציצות של 120ג' כל אחת). גולת הכותרת של התפריט הוא הלחמנייה האיטלקית של נחמה וחצי, בתוכה יוגשו ההמבורגרים. כדי לבדוק את שני המוצרים, הרכבתי שתי מנות. דאבל צ'יז בורגר עם בייקון (79 ש"ח) והמבורגר 300 גרם עם מוצרלה, בזיליקום טרי וחצי קלוי (78 ש"ח). שתי המנות מוגשות במידת עשייה קבועה M-MW ומוגשים עם צ'יפס ענק (ממש!), סלט עגבניות פיטקני ושתייה.

המנות הגיעו חמות, ארוזות כשלצידן כמה שוקולדים נחמדים, קופסת גפרורים ממותגת ופתקיות תזכירים ממותגים. בסך הכל, כיף לקבל משלוח כזה עם כמה פינוקים קטנים. ההמבורגר ארוז פעמיים והמנה מורכבת בשלמותה מראש. בפעם הראשונה עטוף בנייר כסף ייעודי ובפעם השנייה בתוך קופסת קרטון. מצד אחד זה שמר על המנה חמה, מצד שני מאדה את המנה לאורך כל הדרך מהמסעדה עד אלינו, תכף נדבר על זה.

300 בורגר - קציצת 300 גרם עם מוצרלה, בזיליקום טרי וחצלי קלוי מבפנים

סשן צילומים קצר ככל האפשר וניגש למלאכה. גם ככה ההמבורגר עבר מסע ולא כדאי שניתן לו להמתין עוד.
התחלתי מהדאבל צ'יז בורגר. המבורגר מלא בטעמים קלאסים נהדרים של צ'יז בורגר אמריקאי עם בייקון. פרוסת גבינה איכותית נמסה מעל אחת הקציצות (למה לא מעל שתיהן?), כשמעליהן מונחת כמות מכובדת מאוד של בייקון בשרני שעשוי נפלא. לצערי הקציצות התייבשו, או על הגריל או בדרכן אליי. זה לא משנה את העובדה שהן הגיעו במידת עשייה וואל דן שפוגעת בחוויה.

המשכתי להמבורגר 300 ג', גם הפעם כמות מכובדת מאוד של תוספות מעל הקציצה. פריסה של הקציצה במרכז חשפה מציאות יפה יותר משל הדאבל שלפניו. המנה הגיע במידת העשייה המובטחת למרות המסע שעברה. ההמבורגר טעים ומעניין מאוד. גבינת המוצרלה והחציל יוצרים יחד טעם ייחודי. הבזיליקום הטרי בועט חזק מתחתיהם ומשלים את החוויה. הקציצה עצמה מוצלחת יותר במשלוח מאשר 2 הקציצות הדקות, שלא הצליחו לשרוד את המסע הפעם. אך עם זאת, בעיני היא לא שומנית ועסיסית מספיק, כפי שהייתי מצפה מקציצה בגודל הזה.

300 בורגר - דאבל צ׳יזבורגר עם בייקון מבפנים
בואו נדבר על השוס של המנה, הלחמנייה האיטלקית. לצערי גולת הכותרת היא אכזבה הפעם. אולי המשלוח ייבש אותה או שהיא פשוט לא מתאימה להמבורגר. כמעטפת למנת המבורגר לצערי זה לא עובד. היא לא אוורירית ונימוחה, אפילו מרגישה קצת עייפה. מה שיוצר מעיין משיכה עם השיניים כדי לפצוע אותה בכל ביס.

300 בורגר - דאבל צ׳יזבורגר עם בייקון

תוספות הצד שוות מילה טובה, הצ'יפס חוזק במעט מלח וסיפק מענה טוב ליד ההמבורגר. בייחוד עם המתבלים הנהדרים שהגיעו ליד. לא מדובר באחד הצ'יפסים המוצלחים ביותר בעיר, אך הוא הגיע חם וטעים גם אחרי המשלוח. סלט העגבניות הפיקנטי טרי וטעים, אם כי אני בספק כמה הוא היה הכרחי פה. אולי שווה לחסר כמה שקלים מהמנה ולוותר עליו.

לסיכום, חצי נחמה

בשורה תחתונה, אולי מדובר במעידה חד פעמית, משלוח שהתעכב, ג'אסט ניים איט. היה טעים, חדש ובסך הכל מספק. בוואליו פור מאני. לא מצאתי תגלית מרעישה אך מצד שני, בפעם הבאה שאזכה לשבת במוסד הנהדר הזה ליד הבימה, בטח אזמין המבורגר בלי לחשוב פעמים, כי אני בטוח שהוא מוצלח יותר בישיבה. כעת, אל מול התחרות הקשה בתל אביב, אני חושב שכדאי לעשות כמה עדכונים במנה כדי לקחת אותה עוד שלב בדרך לפסגה.

שם: 300 בורגר. כתובת: כיכר הבימה 2, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ב'-ד', ש' 12:00-24:00, ה' 12:00-01:00, ו' 12:00-17:30

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי