דלישס שוק צפון – האם אפשר לשמור על עסיסיות לאורך זמן בצפון תל אביב?

אלעד גור-אריה,

אחד הדברים שרוצח סדרתי נוהג לעשות, זה לחזור לזירת הרצח כדי לראות איך והאם מתקדמת החקירה, ולאן. בדרך כלל דמותו תצולם בחטף על ידי מצלמת אבטחה או על ידי אחת ממצלמות חוקרי המז"פ, ובסופו של דבר הוא ייתפס. אז אני מראש מודה באשמה. חזרתי לדלישס, חודשים בודדים אחרי ביקורי הקודם, כדי לראות האם הרמה והטעם נשמרו כשהיו.

דלישס שוק צפון, מקור: יח"צ

השקט של הצפון – החזרה לרמת החייל

ונתחיל בהתלבטות קשה מאין נשוא – אלי ואני לא ידענו אם כדאי יותר ללכת לסניף דלישס בשוק צפון או דלישס בשוק אלנבי-רוטשילד, אכן התלבטות קשה. בסוף הוחלט ללכת לסניף בשוק צפון, בזכות העובדה שהסיכוי למצוא מקום ישיבה גדול יותר ואין דבר יותר 'אוף', מלאכול בעמידה או בישיבה על אדנית בטון מאובקת. הגענו ל"שוק צפון", ואכן, חניה קרובה ומקום לשבת, נכסים יקרים מפז בתל אביב. בכלל, להגיע ל"שוק צפון" בערב משמעותית יותר שקט, פחות צפוף, יותר נעים. אני מפחד לחשוב מה הולך שם בצהריים, כשכל רעבי ההיי-טק פושטים עם מלוא האסרטיביות הסייבר-קינטית שלהם על הדלפקים ודורשים את מנת החלבון היומית על חשבון כרטיסי התן ביס שלהם, בטרם יחזרו לבהות במסך מרצד.

דלישס שוק צפון - מסיבת התה של אליס

בהינו לנו בתפריט, שמעז ביקורנו האחרון נוספו לו מנות המבורגר חדשות ומסקרנות – שוקרוט גארני, המבורגר גרמני, עם קריספי קורנדביף, כרוב כבוש ואיולי שום (59 ₪) ומסיבת התה של אליס, המבורגר עם מיקס פטריות צלויות ואיולי כמהין (59 ₪). החלטנו ללכת, כל אחד, על אחת מהמנות המיוחדות, ולהזמין גם נקניקיית עגל לפתיחת התיאבון. המלצר שהופקד על שולחננו החליט לבדוק במקביל את יכולת שתיית האלכוהול שלנו ולאורך הארוחה הזרים לנו שוטים של עראק קר. אני בחרתי בשוקרוט גארני ואלי בחר במסיבת התה של אליס, והעראק בחר בשנינו. ולמי שתהה לגבי הבריאות שלנו, הזמנו גם מנת כרובית-ברוקולי צלויה על הגריל, שגם סבתא תהיה מרוצה שאנחנו אוכלים ירקות.

המנות החדשות של דלישס שוק צפון

אזהרת ספויילר. אני הולך לכתוב כאן על המנות אבל מראש אני אומר, הן מעולות! ועכשיו בהרחבה –  השוקרוט גארני זו יציאה מעולה, אולי אחת הטובות שיצא לי לטעום. מנה מלאת טעם, לבשר יש נוכחות רבה במנה, כשהתוספות משלימות אותו, במיוחד הקורנדביף הקריספי שנותן הרגשה של ספק בייקון ספק משהו אחר, כשמעליו שליכטה של כרוב כבוש טוב וטעים. הסכמתי, לאחר תחנונים רבים, לתת לאלי לטעום 'ביס', וגם הוא אמר שהמנה פשוט טעימה (אתם יודעים, עם עיני עגל פקוחות וקולות גרגור).

דלישס שוקרוט גארני

מרוב שהתלהבתי מהמנה שלי, שכחתי לקחת 'ביס' מזו של אלי. לצערי, נשארה רק צלחת. מי שאוהב את הטעם המיוחד של פטריות ושל כמהין יחגוג על המנה הזו. המנה (לדבריו של אלי) עסיסית מאוד, מלכלכת ידיים כמו שצריך ומשאירה טעם טוב של עוד ביס בפה, הרבה אחרי שסיימתם לאכול. לצערי, אני פשוט לוקח את דבריו כעובדה. אבל אני סומך על אלי, הוא מבין לא קטן באוכל. נקניקיית העגל, שהיוותה אתנחתא בין ביס לביס בהמבורגרים, כמו פעם קודמת, היתה מוצלחת ביותר, בשילוב כרוב כבוש ובצל מטוגן כמצע. אין צורך בלחמניה, מיותר, פשוט לבצוע עם המזלג ולבלוס.

נקניקיית עגל של דלישס שוק צפון

מנת הכרובית-ברוקולי היתה טעימה, אבל כבר לא היה לי מקום בבטן בשבילה. נשנשנו מעט ואת השאר ארזו לי, ובחימום קל למחרת בעבודה, הייתה לי ארוחת צהריים נהדרת ובריאה (מקווה שסבתא קוראת את זה).

דלישס שוק צפון - כרובית ברוקולי בגריל

מילה קטנה לתום וקוראל, וגם לקוראים

בשולחן שלידינו ישבו תום וקוראל. זוג שהגיע לנשנש משהו קל בערב. זוג הורס ומהמם. מהר מאוד נכנסו לשיחה אתם על מה להזמין ואיך, ועל בשר והמבורגרים. תום, אם אתה קורא את הכתבה הזו, תבין שזכית בבת זוג מהממת שחובבת המבורגרים. פשוט אוצר! שמור עליה. מחכה להזמנה לחתונה. וכדאי מאוד שיהיו המבורגרים. ומילה קטנה לקוראים – דלישס, כשמו כן הוא – פשוט דלישס.

*** המסעדה נסגרה ***