דלישס דלי בר – אלעד גור אריה קפץ לשוק צפון לפגישה עם ג'וסי לוסי, נקניקיה והנאה

אלעד גור-אריה,

אז אחרי הפסקה של כמה חודשים, החלטתי לחלטר באופן חד פעמי ולכתוב טור לפנתיאון לקהילה היקרה, שאני עדיין ממשיך לעקוב אחריה ולזלול יחד אתה את הקציצה העסיסית השמנמנה הזו. הפעם על הכוונת, מוסד חדש/ישן בשם 'דלישס דלי בר', אשר סניפים לו בשוק הנמל, שוק צפון (רמת החייל) ואוטוטו בשדרות רוטשילד בואכה רחוב הרצל. השם 'דלישס' מחייב את בעלי המקום לרמת אוכל בהתאם, אולם האם כך הדבר? המשיכו וקראו.

ערב חורפי וגשום בתל אביב-יפו

"מי מטורף לצאת בגשם הזה, ולא משנה לאן?", שאל ליאור בטונים שלא הסתירו את חוסר החשק המשווע שלו לצאת מהבית, מהפוך, מהכירבולית. "אבל זה לאכול המבורגר", אמרתי בטון מתמם. שמונה דקות אחרי זה כבר היינו בדרכנו מפלורנטין לכיוון רמת החייל, מעוז ההיי-טק של הכרך הגדול. אם יש משהו שאני אוהב בערבים חורפיים וגשומים זו העובדה שבהרבה מקומות תוכל למצוא שולחן פנוי מבלי לחכות כלל בתור. ואכן, מתחם 'שוק צפון' היה די שומם, אם כי הורגשה תנועה של אנשים רעבים בין הדוכנים והמעברים. הגענו למתחם של 'דלישס דלי בר' ותפסנו לנו שולחן.

עיון קל בתפריט הראה לנו שהמקום מתמחה בסנדוויצ'ים סטייל דלי של ברוקלין (הרבה קורנדביף, תבורכו) וכמובן מציע תפריט המבורגרים עם סדרת מנות חדשות הנקראות "ג'וסי לוסי'". ליאור, שחשקה נפשו בהמבורגר טלה, התאכזב קלות לגלות שנגמרו קציצות הטלה, אולם התרצה והזמין את ה"ג'וסי לוסי כמהין" (קציצה במשקל 220 גרם, אשר ממולאת בגבינת גאודה וכמהין). אני הלכתי על "ג'וסי לוסי קלאסי" (220 גרם ממולא גבינת צ'דר אמריקאי). המנות מוגשות עם הירקות הסטנדרטים וממרח איולי שום-דבש ואיולי חרדל. להמלצת הקופאי, הלכנו על מדיום-וול.

הו ג'וסי לוסי, ברוכה תהיי

המנות הגיעו וחבל היה להשאירן כמו שהן. הן פשוט דרשו שיתנו בהן ביס. ואכן, לא סתם. אני לא יודע איך מכינים במקום את האיולי, אבל השילוב שלו, עם הביס בקציצה, והארומה של הצ'דר ביחד, יצר שילוב מאוד כיפי של טעמים. ליאור עוד היה סולידי עם המנה, נתן ביס, קצת צ'יפס ואפילו נגס באספרגוס שהונח לצד המנה (כן! אספרגוס!), אבל אני? טרפתי את הכל בחמישה ביסים. היה פשוט טעים. שלא תטעו, זה לא שליאור לא התחבר למנה שלו. להיפך, הוא התחבר מאוד. פשוט לליאור יש קלאס, ולי אין. ואיך יודעים שזו מנה ראויה? הידיים היו מלוכלכות כהוגן. זאת מנת המבורגר אמיתית. כזו שמטפטפת לך על כל הידיים. ליד ההמבורגר הוגשו פוטטוס מתובלים עם איולי עגבניות (כן, המקום חובב איולי תוצרת בית), שהיו בן לוויה מעולה להמבורגר (ואתם זוכרים שאני לא פריק של תוספות, נכון?).

ואם חשבנו שפה סגרנו את התיאבון, אז טעינו

"אולי תרצו לטעום גם מהנקניקיות שלנו? או מהקורנדביף?", שאל האחראי במקום. עצם העובדה שלא סירבנו בשנייה הראשונה גרמה לו לשלוח את הגריל-מן להעמיס לנו צלחת טעימות, שכללה נקניקיה שמנמנה, אשר הונחה על בצל מטוגן והררון קטן של נתחי קורנדביף. "שימו את חרדל הדיז'ון כמטבל ותיהנו", אמר האחראי. הנקניקייה הייתה נקניקיה. לא מהסוג שאתה רגיל לקבל במקומות שמוכרים לך נקניקיה בלחמנייה, אבל גם לא יצירת מופת חד פעמית. טעימה ועסיסית, אבל עדיין, נקניקיה. הקורנדביף, לעומתו, היה מהסוג שגורם לך לנשנש אותו בלי סוף. עסיסי, חמים, ומעושן כהלכה. חרדל הדיז'ון אכן שדרג את שתי המנות ובסיכומו של נשנוש, זה היה מוצלח.נקניקיה מעולה - דלישס דלי בר

לסיכומו של יום מילואים ביחידת קה"י

בהחלט שווה ביקור, כשלפעם הבאה שמתי לי מטרה לנסות את הסנדוויצ'ים עם הקורנדביף. הסניף שייפתח בשדרות רוטשילד יהיה מקום שבטח אפקוד אותו לא פעם ולא פעמיים, כולל חברים. עם ההיעלמות המאוד לא ברורה של "רובנ'ז" מהנוף הקולינרי של תל אביב-יפו, 'דלישס דלי בר' בהחלט מפצה ומתעלה על חסרונו של הנ"ל.

*** המסעדה נסגרה ***