המבקר חוזר להמבורגר שגם אתם צריכים לאכול יותר

המבקר חוזר,

קר בחוץ. השעה 12 וכמה דקות. הנמל ריק ממשפחות קולניות, נערות פריפריאליות ותיירים דבוקים לשלט LOVETLV, וזו התקופה היחידה בשנה שאני מוצא את עצמי בנמל תל אביב. 

דלישס תל אביב, מקור: יח"צ

זהו. סגרנו עסקה מדליקה עם לקוח. למרות השעה המוקדמת, השילוב של אנדרנלין שמציף אותך בסגירת עסקאות עם תחושת האושר הסמוי שעדיין אסור לנו לחשוף אותו כיאה לשחקני פוקר במשחק העסקאות הקפיטליסטי ובום. נגמר ואנחנו רעבים כמו זאבים. לא לאסתטיקה' לא למנה ראשונה חמודה אלא לביס גדול, קדמוני, בשרני ולא מתנצל. כן. הרגו פרות עבורי. כן אני חלק מהמערכת הקפיטליסטית המכוערת. אבל כעת הגיע רגע הפיצוי. 

לקחתי את הקולגה הלא טבעוני איתי ואחרי כמה שאיפות קצרות מסיגריית הניצחון שלנו דחקתי בו לזנוח הכל כי אני בדרך למקום היחיד בנמל תל אביב שכל פעם מעצבן אותי על כך שאני לא זוכר להגיע אליו יותר – דלישסהתיישבנו על כסאות לא נוחים על דלפק לא גדול בין המון אנשים שהתקיימו כדי לעצבן אותי רק כדי לצעוק לבחור במרחק פחות ממטר ממני: צ'יזבורגר מידיום עם הגזוז שהיית שותה במקומי. 

צ'יזבורגר של דלישס, מומלץ בנמל תל אביב

לחמנייה טובה עטפה את הארוחה שלי, לא בלתי נשכחת אך רכה ומפנקת. חמודה וכזו שהקפידה לא להתפרק במשך כל הארוחה. למרות כמות האנשים שלקחו מנות, באו והלכו כי הפיק צהריים בדיוק החל, הירקות שליוו את הביס היו פריכים ורעננים. פרוסת העגבנייה עדיין התחברה לקליפתה בצורה טרייה כאילו רק ברגעים האחרונים פגשה את הגיליוטינה שקצרה את ראשה. המלפפון לא הפך לדבר העצוב הזה ששוכב פרוס יותר מידי זמן במיצי השימור וגם הבצל עדיין אלסטי, עוקצני ובדיוק כזה שאני רוצה בביס המושלם שנקרא המבורגר.

פתאום המוח מתנתק מרעשי הרקע. כמו פרודו שמתכסה בשמיכה שלו ומעלים את כל העולם והאמא שלו ורק דבר אחד חשוב כרגע – השיניים ננעצות בבשר החם וחושפות אם שילוב הטעמים של הקציצה הוא מנתחים טובים או מתפשרים או אחוריים או שריריים או שמנוניים או מובחרים. וזה גורם לי לחייך.

הצ'יזבורגר המומלץ של דלישסהקציצה לא דחוסה מידי בעלת טעם קלאסי ולא צעקני. מצד אחד כנראה שגם ילד יהנה מזה ומצד שני יש כאן תערובת עסיסית עם בשר בלי תוספות מיותרות בתוכו. רך, עם התנגדות קלה לשיניים, כזה שנטחן כיאה להמבורגר ואם התיבול של הפלפל השחור היה מצטרף יותר לחגיגה הזו הייתי מזמין עוד אחד. גבינת הצ'דר הוסיפה את השמנוניות האופיינית שלה והמכלול עם הירקות הפריכים החזיק אותי עוד כמה דקות ארוכות בספרה של עצמי מתחת לשמיכה של פרודו עד שהקולגה הסתובב ושאל למה אני לא נוגע בקלחי תפוחי האדמה המהבילים (הם אשכרה מהבילים ומזג האויר הקריר הוציא מהם אדים שמילאו את האף בריח מושלם). 

ההמבורגר של דלישס תל אביב, מקור: יח"צ

אמרתי לו שאם יש מקום שאני לא מפספס בו את הפחממה בצד זה דווקא דלישס, כמו ב-"המוסד" ו-"מגזינו" יש כאן תוספת צד נהדרת שאני אבין אם מישהו יתיישב לידי ויזמין רק אותה. תערובת התיבול בעלת ספקטרום טעם ועובדת נהדר כקונטרה להמבורגר העסיסי והשמן כך שגם מי שעושה פליאו ושאר הדיאטות שלא יעז לפספס. 

הקופאים השמחים מידי לשעת הבוקר הזה המשיכו בהמולה ובשלב מסוים קלטתי שדוחפים לי צ'ייסר עראק באמצע יום עבודה שהחל לפני כמה שעות בודדות. אבל פ-ק איט אנחנו בדלישס. הורדנו צ'ייסר של עראק ששיחק אותה דז'סטיף ושרף וריפרש את כל הטעמים עד למטה והיה בדיוק מה שצריך כדי להתנער מהחוויה ולקלוט שבעוד 20 דקות יש פגישה בצידה השני של העיר.   

אחלה המבורגר. הייתי שמח לטיפה יותר פלפל וקצת גוף אבל הביס תענוג וזה מה שחשוב

שם: דלישס. כתובת: שוק הנמל, האנגר 12, ת"א. כשרות:  לא כשר. שעות פעילות: א' 10:00-16:00, ב'-ה' 09:00-20:00, ו' 09:00-16:00, ש' 10:00-19:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי