דיקסי תל אביב – רינת גרשפלד עברה חוויה מעורבת ולא ברורה

רינת גרשפלד - כתבת אורחת,

החברה ב"קהילת המבורגר ישראל", רינת גרשפלד לקחה על עצמה משימה קשה, לבקר במסעדה אהובה ולתת ביקורת כנה. מלבד היותה מבקרת נפלאה רינת היא גם המייסד והמנכל"ית של Speaking, אבל כרגע היא מתמקדת בביקורת על ההמבורגר של דיקסי תל אביב ומעלה שאלה – מה עושים שרוצים לבקר מוסד תל אביבי? מתייחסים לכל הארוחות וההמבורגרים שאכלתם שם קודם? או מתייחסים רק למנה שהוגשה לפניכם באותו הערב?

יומיים שלמים הסתובבתי עם הרצון לאכול המבורגר, דבר מובן בהתחשב בעובדה שמאז שהפכתי להיות חברה "בקהילת המבורגר ישראל", תמונות של המבורגרים עסיסיים, נוטפים ובעיקר מרעיבים מוצגות לראווה מדי יום על הקיר בפייסבוק שלי. מה הפלא שכאשר המילה "דיקסי" נזרקה לאוויר העולם ע"י חברתי הטובה ד', אורו עיניי על ההזדמנות למלא חלל קטן בלב ובקיבה.רינת וארקדי - דיקסי תל אביב

דיקסי תל אביבי הוא מוסד ידוע. ישנם אנשים שאומרים שהעיצוב בו נשאר אותו הדבר משנות ה-90, והמלעיזים יוסיפו כי גם המנות. אך לדעתי, מוסד הוא מוסד משום האווירה השורה בו והאוכל המוכר והטוב, מחזירים את הסועדים שוב ושוב לאותו המקום. מוסד הוא שם הנשלף כמעט אוטומטית כאשר שואלים "אז לאיפה נלך לאכול". בתל אביב בשעות הלילה והערב המאוחרות, דיקסי נמצאת בראש הרשימה.

דיקסי תל אביב – ערב מוצלח

ביום ד', בשעה 22:00 בלילה, המסעדה הייתה מלאה, רוחשת, הומת אדם. אין ספק כי קיימת דרישה בציבור לסטייק האוס טוב הפתוח 24 שעות. דיקסי תל אביב, לאור שעות הפתיחה שלה, מצליחה להתאים את עצמה למגוון הקהלים שמגיע אליה. יש בה בר גדול בכניסה לרוצים לאכול ארוחה קלה יותר בליווי משקה טוב, תאי דיינר בצידה הרחוק, ובאמצע בין שניהם, שולחנות לסועדים מרובים. אנחנו, לא הצלחנו להגיע לאף אחד מחלקי המסעדה, שכן המארחת עדכנה אותנו כי נצטרך להמתין כ-20 דקות. לאחר דיון קצר, החלטנו לחכות, ולבדר עצמנו בשיחת בנות על כוס טובה, כך לכשתגענה המנות העיקריות נוכל להפנות אליהן את מלוא תשומת הלב והקיבה. הזמנו בזלת אייל ענברי (22 ₪), הבירה הוגשה טרייה, קרה ומצוינת, וקוקטייל פירות קיץ (35 ₪) שהיה טעים ומרענן. חבל רק שהמשקאות הוגשו לאחר 20 דקות, בדיוק בדקה בה הוזמנו לעבור פנימה למסעדה.הום פרייז - דיקסי תל אביב

להשביע את הרעב

למרות הרעב החלטנו לוותר על המנות הראשונות, ולהזמין מנות עיקריות בלבד. ד' תבעה לעצמה את מנת השפצלה הידועה (נתחוני פילה בקר ופורטבלה עם שפצל ורוטב פלפל ושמנת). רוטב הפלפל והשמנת שליווה את המנה, היה סמיך ועטף את הבצקניות קטנות ששחו בתוכו בניחותא. ד' נהנתה מאד מהמנה, אבל פחות מהמחיר (105 ₪).

כחברת קהילה מסורה, החלטתי לוותר על ההמבורגר הסטנדרטי ולקחת המבורגר יותר מקורי. אי לכך שמתי עיניי על בורגר ריבת בצל על סלט ארוגולה ובצל סגול, עם שום קונפי, גבינת צאן וציר בקר ויין אדום (66 ₪). ההמבורגר מוגש ללא לחמנייה ומונח על סלט ארוגולה ובצל סגול. מעל ההמבורגר הוגשה ריבת הבצל, מעליה שום קונפי ושלוש טבעות גבינת צאן. המנה כולה הונחה בתוך רוטב של יין אדום מצומצם.ההמבורגר של דיקסי תל אביבבאמת שרציתי לבוא ולהלל. מהיכרותי רבת השנים את המסעדה, הביפבורגרים מלאי טעם, עסיסיים ובעיקר טעימים. לא ההמבורגר הזה. בעוד הקציצה הובאה ברמת הצלייה המבוקשת (מדיום), היא הייתה חסרת טעם. הבשר עצמו היה רזה, לא מאוחד, וחסר כל תבלון בסיסי של מלח ופלפל. טבלתי את הבשר ברוטב היין, תיבלתי במלח ופלפל, ולכל חתיכה הקפדתי להוסיף את הגבינה, השום או את ריבת הבצל. לצערי, גם התוספות הטובות וסלט הארוגולה, לא הצליחו לכסות על הטעם הסתמי של הקציצה. על בשר המוגש כפי שהוא, ללא מעטפת של לחמניה, להיות איכותי ברמה הגבוהה ביותר. מבחירת נתחים איכותיים, קיצוץ הבשר, איחודם לכדי קציצה, תיבול מדויק ויד יציבה בבישול למידת העשייה הרצויה. בכל הפרמטרים האלו, כשל אותו ההמבורגר וחבל.הכנפיים של דיקסי תל אביב

תוספות – תפוח אדמה עם שמנת. אם מזמינים המבורגר בלי לחמנייה (הפילוסופים יעירו בלהט הדיון כי המבורגר ללא לחמנייה אינו המבורגר כלל) אפשר ואף רצוי לוותר על הצ'יפס ולהחליפו בתפוח אדמה לוהט המקורר ע"י שמנת נימוחה.

השירות – חוץ מחוסר הדיוק בהבאת המשקאות בזמן ההמתנה, השירות היה מעולה. המלצרית התעניינה במידה המתאימה, הביאה כל מה שביקשנו, ואף הביאה לי לחמנייה במקרה וכן אחפוץ להטמין את ההמבורגר בתוכה.

דיקסי תל אביב – סיכום החוויה

שירות טוב מאד, אווירה נינוחה ורגועה למרות שהמסעדה הייתה מלאה לחלוטין, המחיר יקר והשתייה ערבה לחך, מנה אחת מצויינת, השנייה דורשת שיפור מיידי. אני בטוחה כי נחזור למסעדת דיקסי תל אביב, בעיקר לשם החוויה המתקנת וגם כי בוודאי שנמצא את עצמנו באחד הערבים תוהים שוב "אז לאיפה נלך לאכול".

שם: דיקסי. כתובת: תוצרת הארץ 3, ת"א. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ש' ללא הפסקה.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי