דיקסי – הדר יצאה לברר, האם תהילת המקום עדיין מוצדקת?

הדר בן יעקב,

דיקסי, אצל רבים מדובר במילה נרדפת לכנפיים מדהימות והום-פרייז אלוהיים. תמיד שאנחנו באזור, בצורה אוטומטית כמעט נצעד בשמחה לעבר המסעדה. לצערי דיקסי התחילו לגמגם והחוויות כבר לא היו עקביות, הפעם היינו בהופעה ממש ליד וזה היה ה-מקום המתבקש לשבת בו לפני, עם כמה חברים ומבחינתי גם להכריע האם אני מפרגנת לדיקסי על סמך ימי העבר או שפשוט מדובר בכמה חוויות יוצאות דופן כמו שלפעמים קורה בכל בית עסק.

ידעתי שאני הולכת להזמין כנפיים והום פרייז, הרי זוהי גולת הכותרת של המקום אך, הפעם צדה את עייני מנת ההמבורגר הכפול שבתפריט המגיע עם הום פרייז, ביצת עין וטבעות בצל שנאמר לנו שהן הולכות להגיע בצד (למה בדיוק? לא ברור). כמובן שהזמנתי מדיום ומכיוון שההום פרייז כבר בפנים לקחנו תוספת צ'יפס וראשונה של כנפיים והחלטנו להוסיף גם את רוטב ארבע הגבינות שהמקום מציע.

הכנפיים של דיקסי, האם הן עדיין ה-כנפיים?

במילה אחת לא. מה שהיו הכנפיים אליהן תמיד השוויתי, כבר פשוט לא זה, התאכזבתי. הרוטב נשאר מדהים אבל למה לזלזל בכנפיים? זו לא מנה של לחם ורוטב זו מנה של כנפיים ברוטב. אין סיבה לקבל כנפיים יבשות ללא טיפה של עסיסיות במוסד כזה.

הכנפיים של דיקסי - כבר לא?

ההמבורגר הכפול של דיקסי

בקושי הספקתי להתאושש מהכנפיים והגיע ההמבורגר, ועכשיו הבנתי למה טבעות הבצל מגיעות בצד, אין מקום לארבעתן על המגדל הזה. ניסיון שלי בהמשך להעמיד שתי טבעות כטופינגים נחל כישלון, ניסיון של בן זוגי בעל לסת גמישה הרבה יותר נכשל גם הוא. ונשאלת השאלה, אם לא ניתן לאכול המבורגר כפי שהשף התכוון, ואפילו כנראה מרוב ייאוש את מלאכת ההרכבה השארתם ללקוח, לא נראה לכם שיש כאן בעיה?! לפחות אם הייתי מקבלת את כל המרכיבים יחד מחוברים באמצעות שיפוד הייתי מרגישה יותר בנוח מאשר לנסות ולהרכיב לעצמי מנה שאפילו אשפי המטבח של דיקסי לא הצליחו לחבר (וזה בתור אחת שאין לה בעיה להתלכלך בזמן שהיא אוכלת, להפך).

אך גם כאן לא הספקתי לתת ביס ולאחר שחציתי את ההמבורגר, לתדהמתי, גיליתי שלא מדיום ולא כלום. הקציצה העליונה התגלתה כמדיום וול ואני באמת פונה אליכם בדיקסי ולמסעדות נוספות, למה לשאול מה מידת העשייה המבוקשת אם אתם לא מסוגלים לספק אותה? חיכינו במקום מספיק זמן למנות ולא הייתי יכולה לקחת את הסיכון בהחזרת המנה למטבח כי הייתי צריכה להספיק להופעה, אז זרמתי והתחלתי לאכול בתקווה שהטעם יהיה יותר טוב מהמראה.

ההמבורגר הכפול של דיקסי

אז קיוויתי, המגדל עם ההום פרייז וביצת העין לא הפסיק להתפרק עם או בלי הניסיון שלי להוסיף את טבעת הבצל, יש שאומרים שאת הקציצה התחתונה נהוג לעשות מידת עשייה אחת יותר כדי שהעסק יחזיק והקציצה לא תתפרק אבל בפועל קיבלתי קריסה מוחלטת לכל עבר של המנה ומצאתי את עצמי מלקטת הום פרייז מהצלחת פעם אחר פעם. אם לפחות הייתי מקבלת קציצה במידת עשייה נורמלית ולא יבשה אז הייתי יכולה להינות מהחוויה. בתוך כל זה לפחות הקציצה העליונה הייתה סבירה יותר מבחינת עסיסיות ולשמחתי ביצת העין הוסיפה את הג'ויסיות והטעם שאבדו בבישול יתר של הקציצות, גם רוטב ארבע הגבינות פשוט הציל את המנה. נכון הוא לא נועד להיות איתה ובתפריט לא מופיעה האופציה לקחת אותו כתוספת, אבל מדובר באיזון מעולה בין הגבינות שהוסיפו למנה ולצ'יפס את הטעם המעבר שמחפשים במיוחד שמוציאים סכום כזה על ארוחה. טבעות הבצל, שבסוף אכלתי אותן בנפרד, עם רוטב הגבינות היו קריספיות בעלות ציפוי שמנמן וכיפי שלצערי היה השיא של הערב.

דיקסי  – כן, לא, למה לא?

החוויה המסכמת הייתה מאכזבת ומבלבלת כאחת. בדיקסי יש רטבים מדהימים, אם זה הרוטב של הכנפיים או רוטב הגבינות שמוגשים לצד שירות אדיב, אבל (וזה אבל גדול), כשמסעדת בשרים בסופו של יום לא מצליחה להוציא המבורגר במידת עשייה כפי שנתבקשה, והמבורגר שהתפרק לגורמים, זה אומר בעיה – בעיה גדולה מאד. קשה לי להגיד בצורה נחרצת שלמרות כמה חוויות בעייתיות אפסיק ללכת לשם, בכל זאת, מבחינתי מדובר במוסד ואני רוצה להאמין שהם יחזרו לעצמם ולמה שהם היו. הביקור האחרון גרם לי להבין שבפעם הבאה שלי באזור, דיקסי תהיה אופציה – אבל אחת שאשקול בכובד ראש בין שלל האפשרויות האחרות באזור.

שם: דיקסי. כתובת: תוצרת הארץ 3, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' ללא הפסקה.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי