אבי גבאי מגלה את פנינת הבשרים וההמבורגרים החדשה של שוק הכרמל

אבי גבאי,

אני מת על שווקים, יש משהו בתנועה, בצבעים, בריחות או במהירות שעושה לי את זה מאז שאני קטן. שעות אני יכול להסתובב שם ורק להסתכל וככל שאני גדל אני מרגיש וחווה אותו בצורות אחרות ולא פחות נעימות. בשנים האחרונות השוק הפך לוהט מתמיד, בכל שעה וכמעט לכל סוג של בילוי ושוק הכרמל לוקח חלק בחגיגה אם לא מוביל אותה בגאון. הגענו לגגה בשוק, המסעדה החדשה של הכרמל, לאכול ארוחת צהריים ולהכיר את האוכל והאופי של המקום. מדובר על מסעדה עם בר עשיר, שמתמחה בבשר. כמה מתמחה בבשר? דור ממשיך של קצבים ותיקים בשוק, שמגדלים את הבקר שלהם בעצמם והחליטו שבמקום למכור אותו קר במשקל, הגיע הזמן לתת לבשר את הכבוד הראוי לו.

הצלעות של גגה בשוק

גגה בשוק – ישר ולעניין

פלטת בשרים עם דגימות של קבב, צלעות ואנטריקוט הוגשה לשולחננו והתחלנו לבלוס בהנאה. מדובר על בשר ברמה גבוהה מאוד, עם טעמים ועסיסיות שאפשר להשיג רק בבשר "יד ראשונה" שכזה. הבשר עובר יישון מבוקר בקצביה ליד ועובר לידי הגרילמן לצלייה על פחמים בצורה הבסיסית והטובה ביותר. האנטריקוט היה נהדר, למרות שהייתי חותך את הנתח יותר עבה כדי  לשמור על דרגת עשייה נמוכה יותר וכך להינות ממנו עוד יותר. הקבב, עשוי טלה, עם טעמים עדינים של כבש ובהרט החזיר אותי לזכרונות מפעם של הקבב בשכונת התקווה. הצלעות היו עשויות בצורה טובה ובביס אחד חיסלנו אותן. המחירים אגב, נוחים בהחלט. על 100 גר' אנטריקוט או סינטה תתבקשו לשלם 40 ₪ מה שאומר שסטייק נאה יעלה כ-100-120 ₪, בשר מיד ראשונה כבר אמרנו? גם הקבב במחיר נוח, מנת קבב שמוגשת על טחינה עשירה עם עגבניות תעלה 40 ₪ בלבד.

גגה בשוק - בשרים מיד ראשונה

ההמבורגר של גגה בשוק – שווה?

את מנת ההמבורגר קיבלנו בנפרד, 200 גר' של שילוב נתחים עם טאץ' של חרדל בתערובת ועוד כמה סודות שלא גילו אפילו לי. את המבורגר הזמנו עם תוספת צ'דר וכמנת צד את הצ'יפס הביתי של המקום (50 ₪ לארוחה). מידת הצלייה של הבשר הייתה טיפה מעבר למה שהייתי רוצה לקבל אבל בכל זאת הקציצה הייתה עסיסית ברמה נעימה. הלחמניה לצערי, פשוטה ביותר ולא מספיק טרייה כמו שהייתי מצפה ממקום שמשקיע כל כך בבשר שלו. הביס כמכלול היה טוב מאוד, שומן הבקר (וגם קצת שומן של כבש) היה ניכר והזכיר לי כמה שאני אוהב את המנה המופלאה הזאת. ההמבורגר מגיע עם "איולי עשבים" שרוקחים במקום, רוטב נהדר על בסיס עשבים ירוקים שנותן בדיוק את ההקפצה הלחה שהמבורגר צריך מבלי להשתלט על האגרסיביות של טעמי הבשר.

ההמבורגר של גגה בשוק

בכלל, הרטבים של גגה בשוק הם עולם בפני עצמו. איולי עמבה, איולי צ'ילי, איולי חריף וגולת הכותרת – איולי סלק, ישמחו ללוות את הביסים של טוגני הצ'יפס או כל מנה אחרת שתאכלו. הצ'יפס בגגה מתיישר עם האופי הגולמי או אפילו הגס שמסעדת גגה בשוק משדרת. פלחי תפו"א בשרניים מבושלים במים לריכוך ומשם מטוגנים בשמן לדרגת קריספיות מדויקת עד שמקבלים ציפוי כהה ולוהט שגורם לכל בר דעת לפתח ריר בפה. עם חגיגת רטבים כמו שיש שם, הכיף גדול עוד יותר.

הצ'יפס המטריף של גגה בשוק

השורה התחתונה

גגה בשוק בתחילת דרכה, המקום עדיין לא התפקס על האופי והנישה המדוייקת שהוא רוצה לתפוס, אבל ללא ספק אפשר להרגיש שם פוטנציאל אדיר של הדבר אולי החשוב ביותר במסעדה – האוכל בכלל והבשר בפרט. המחירים הם מהמשתלמים שראיתי ובימי שישי השמשיים של שוק הכרמל, המקום ללא ספק יהיה שמח וכיפי לבילוי. מומלץ ושווה לבקר.

*** המסעדה נסגרה ***