חוגגים עצמאות אמריקאית עם מאפניורים מושחתים!

טוני דסקלו - כתב אורח,

ארבע ביולי הגיע, מועד מיוחד לכל הדעות, ובדיוק בזמן שבו האמריקאים מציינים עוד שנה למניין שנות העצמאות אין דרך טובה יותר מלחגוג באמצעות המבורגר מושחת המייצג טוב יותר מהכל את הגישה האמריקאית – Go BIG or go home. חמושים בהתלהבות ראשונית יצאנו לחקור את ליין המבוקשים החדשים של הגראז', שבחרו דווקא את היום הזה כדי להשיק באופן חגיגי את המושחתים החדשים, האם הצליח להם? נגלה בעוד רגע.

אני ועמיתי למלאכת הזלילה לא בזבזנו דקה ומיד הודענו למלצרים: אנחנו כאן בשביל המבוקשים, ואל תנסו לעצור אותנו! מיד ניגש אלינו מלצר ששלף דף מקופל ובו תיאורי המנות החדשות (אפילו תפריט עוד לא הספיקו ליצור) וסרק ביחד איתנו את המנות האפשריות במסלול המבוקשים. בין המועמדים:

  • אסקובר – המבורגר בקר עם צ'ורוס מצופה צ'דר ורוטב קרמל
  • באגסי – המבורגר עם טופינג של אמנטל, ריבת בצל ומקלות גבינה מטוגנת
  • סופרנו – המבורגר בקר עם גבינת ברי חרוכה, פפרוני ופרמז'ן
  • אל קפונה – המבורגר עם גבינת אמנטל, תוספת ארטישוק א-לה רומנה וסטייק עגבניה עם מלח אטלנטי
  • הצמחוני "המבורגר" עם שמנת חמוצה, אבוקדו, נאצ'וס וקרם צ'דר

הגראז' רמת החייל - התפריט החדש

המאפיונרים החדשים של הגראז' – שלב הטעימות

לאחר סקירה מהירה של המאפיונרים החדשים, החלטנו פה אחד – הולכים על באגסי וסופרנו. אני הלכתי על הום פרייז בתור מנת הצד ושותפי לזלילה החליט ללכת בגדול על צ'יפס מבוקש בתוספת צ'דר, טופי ובייקון טלה. המתנו בקוצר רוח להגעת המנות ובינתיים לטשנו עינינו אל תפריט המילקשייקים החדש והמרשים לא פחות – החלטתי להתנפק עם מילקשייק Reese's בעוד שותפי לזלילה הלך על הצ'אנקי מאנקי.

הגראז' רמת החייל - סופרנו החדש

המנות לא איחרו להגיע והתרשמנו מצורת ההגשה, נראה מפתה ובעיקר משדר את השחיתות שלשמה הגענו. חתכנו את המנות ל-2 והתחלתי בביס ראשון מהסופרנו. מה אני אגיד לכם – בער בי צורך עז לרוץ לדוקטור מלפי ולספר לה מה חוויתי באותם רגעים. השילוב של הפרמז'ן העדין לצד המליחות של הפפרוני הצרוב עם הרכות של גבינת הברי ללא ספק הביאו משהו חדש לשולחן והציבה את המנה הזאת בתור הפתעה שעוד צפויה להגיע לגדולות. הלחמניה הייתה רכה והחזיקה את כל המבנה בצורה יפה והירקות נתנו את זריקת הטריות שלהם בתוך כל החבילה המוגזמת הזאת. הקציצה לכשעצמה הייתה טובה, ,אך לא חפה מטעויות ולמרות שהזמנו את הקציצות במידת עשיה מדיום – הן הגיעו קרוב יותר למדיום וול.

טרפתי בהנאה את החצי שלי בסופרנו ולקחתי כמה חתיכות של צ'יפס מבוקש, מושחת ברמות שלא מהעולם הזה (!) ובהחלט תוספת ראויה לקשט את הצלחת עם שילוב נפלא בין הצ'יפס לצ'דר והפריכות של הבייקון טלה כדי לסגור את הפינה לפני השלב הבא.

הגראז' רמת החייל - באגסי החדש

אחרי הראש-בראש עם טוני סופרנו, הפניתי את תשומת ליבי לאדון באגסי סיגל היקר. הגעתי עם ציפיות גבוהות אחרי החוויה שעברתי עם הסופרנו, אך למרבה הצער הבאגסי לא השתווה ברמה ובביצועים לפושע הקודם. ריבת הבצל מתוקה ומורגשת יתר על המידה, היא מאפילה על האמנטל ומקלות הגבינה שכמעט ולא באו לידי ביטוי, גם כאן הקציצה הייתה עשויה יותר מכפי שביקשנו, אך הלחמניה עמדה בגבורה במבחן הנוזלים ובסך הכל התקבלה מנה לא רעה עם מעט יותר מדי מתיקות והמון כוונות טובות.

הגראז' רמת החייל - מילקשייק

החדשים של הגראז' – שורה תחתונה

המנצח הבלתי מעורער של הערב היה ללא ספק הסופרנו, שהציב סטנדרט חדש מבחינת המנות שמגישים בגראז'. עם תום חגיגת ההמבורגרים הקשב הופנה אל גזרת המילקשייקים – מילקשייק Reese's הגיע צונן ומרענן בדיוק במידה הנכונה כדי לתת את מכת הסיום ולגרום לי לתהות איך אני קם מהכיסא וממשיך לתפקד…  בסך הכל מסכם 4 ביולי מוצלח במיוחד. כל העניין הסתכם ב-99 ₪ וללא ספק עושה חשק לביקור חוזר.

שם: הגראז׳ רמת החייל. כתובת: ראול ולנברג 24, רמת החייל, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: 11:00 – אחרון הלקוחות כל השבוע כולל סופ"ש.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי