דור יוצאת למלחמה בשחיתות עם התפריט החדש שמסעיר את תל אביב

דור בית הלחמי,

אין דבר שאני אוהבת יותר מתפריטים חדשים, תנו לי מסעדה ואני סביר להניח תוך כדי דיבור כבר אחפש את התפריט, הבעיה היא שהגראז' עוד לא הוציאו את התפריט החדש ורק כשהגעתי יכולתי לגלות מה בדיוק התפריט החדש מכיל – מה שהרים להפתעה מוחלט. נוסיף על זה את תקופת המונדיאל, תקופת שיא למסעדות וברים שמשדרים את המשחק, וקיבלתם אותי עם החבר ועוד ידיד (בשני ביקורים שונים) מנסה את תפריט המבוקשים החדש של הגראז'. 

הגראז', הכי מושחת בהמבורגר, מקור: יח"צ

המבוקשים של הגראז' – שחיתות, שחיתות ועוד קצת גבינה

כשהגענו ראינו שתפריט המבוקשים שונה לחלוטין ,מה שהכריח אותנו להזמין את כולם וגם לנסות את המילקשייקים שבלעדיהם זה פשוט לא באמת ארוחה אמריקאית מושחתת. הזמנו את באגסי – אמנטל, ריבת בצל ומקלות גבינה מטוגנים; אסקובר – צ'ורוס מצופה צ'דר ורוטב מייפל; סופרנו – גבינת ברי חרוכה, פפרוני ופרמז'ן, ואחרון חביב אל קאפונה – אמנטל, ארטישוק ועגבנייה חתוכה גס. אני רק רוצה לציין שהפעם יש גם מבוקש צמחוני שלא הוזמן נטו מחוסר מקום בבטן. בנוסף לטוב הזה ניסינו את המילקשייק סמורס, ריזס והרשיז. בקיצור, מחכה לנו ארוחה כבדה, מושחתת, מלאת קלוריות ואנחנו חיכינו שהמלאכה תתחיל.

הגראז', הכי מושחת בהמבורגר, מקור: יח"צ

ההמבורגרים התחילו להגיע בקצב, ואחרי שצילמתי פנינו למלאכת האכילה המאוד "קשה" שעמדה בפנינו. הראשון שממש רצינו לנסות היה הבאגסי. אני לא מכירה מישהו שלא אוהב גבינת מותכת ונוזלית על ההמבורגר שלו וגם אני בדיוק כמו כולם, אז ברור שנהניתי מאוד מהגבינה שנמתחה לה עם כל ביס והשילוב עם ריבת הבצל היה מאוד במקום והלך על תפנית מתוקה במנה מלוחה – משהו שאני מאוד יכולה להתחבר אליו. ההמבורגר היה במידת העשייה הנכונה, משהו שהגראז' תל אביב מנסים לעשות ולפעמים יש בו פאשלות. בסך הכל היה מוצלח מאוד, ההמבורגר היה עסיסי וריבת הבצל הוסיפה תפנית. יש לי רק אזהרה קטנה – כשלקחתי את אותו המבורגר פעם נוספת, בביקור השני הריבת בצל הייתה בשבילי עם יותר מדי קינמון, לחבר זה לא הפריע אבל לי כן (אישית, אמרתי את זה למלצר ומקווה שהעבירו הלאה).

הגראז' תל אביב- באגסי החדש

ההמבורגר השני ברשימה המפתיעה היא האסקובר. מדובר במתחרה צמוד מבחינת הידיד עם הבאגסי והוא הפסיד בתחרות רק בגללי. אישית אני לא חובבת בצק (צ'ורוס) בתוך בצק (לחמנייה), אבל החריפות של האסקובר עצמו תמיד נעימה לאכילה ומוסיפה פאנץ' למנה יחד עם הבשר שעשוי טוב ומלא עסיסיות. הגראז' עשו בשכל לשלב את המנה עם מייפל וצ'דר כדי לאזן את החריפות והמכלול יוצר תוצר מאוד טעים שכל חובב ז'אנר מושחת בטוח ייקח. הידיד אהב את המנה בזכות הצ'ורוס שלא היה כבד, מה שהקל על האכילה, הוא גם טרח לציין שהצ'דר השתלב יפה בכל העסק ועוד פעם חוזרים להמלצה על הבשר. מבחינתי האסקובר הוא אחד ההמבורגרים היותר מוצלחים בפני עצמם של הגראז', לפעמים הוא חריף מדי אבל הוא כל כך טעים ובגלל זה אני גם ממליצה עליו בחום (שימו לי אותו עם התוספות של הבאגסי המבוקש and I'll die a happy women).

הגראז' תל אביב - אסקובר החדש

אחרונים ובהחלט טעימים

שני ההמבורגרים האחרונים והמפתיעים של הערב הם מבחינתי הכי פחות מייצגים את השחיתות של הגראז' אבל הם היו ממש טעימים – האל קאפונה והסופרנו. אתחיל מהסופרנו שתכלס זה קציצה עם פלפל מלח, אבל התוספות במקרה הזה מצליחות לעלות את ההמבורגר כמה וכמה רמות בצורה שגורמת לו לקבל טעם מעושן ובשרי. נקניק הפפרוני הוא מהטעימים שאכלתי וגבינת הברי החרוכה טעימה לאכילה, לא נמסה בדיוק אבל לא יושבת לה במרכז בלי לעשות כלום. הברי הייתה הפתעה בשבילי מכמה שהיא טעימה ובהחלט תוספת שאני צריכה לשקול לקחת יותר. השילוב בין המרכיבים היה מהמוצלחים שניסיתי וגרם לזה שלמרות כל העומס כמעט והצלחתי לסיים את כל ההמבורגר (אל תשפטו אחרי שאתם תצטרכו לאכול 4 המבורגרים עמוסים).

הגראז' תל אביב- סופרנו החדש

הכוכב של הערב מבחינתי וגם מבחינת החבר היה האל קאפונה. המבורגר איטלקי בכל המידות, המבורגר של חסד נעורים עוד מימיו הראשונים של הגראז' בראשון. ההמבורגר הגיע עם ארטישוק גדול ויפה, עשוי היטב וכל כך טעים שאפילו נשנשתי ממנו בלי כלום. העגבנייה הוסיפה חמיצות ונוזלים והם השתלבו בכזאת הרמוניה שמבחינתנו הם היו המנצחים של הערב – hands down. הייתה שם גם אמנטל שהוסיפה למרקם ולעסיסיות אבל הכוכב מבחינתי הוא הארטישוק, אחד הירוקות שאני יותר אוהבת עם אחת המנות שאני ממש אוהבת ואין ספק שזה הצליח ובגדול!

הגראז' תל אביב- אל קאפונה החדש

המילקשייקים המוגזמים של הגראז'

ועכשיו בואו נדבר על המילקשייקים של הגראז', שאמנם במראה הם פשוטים אבל הטעמים זו חוויה. ניסינו את ההרשיז, הסמורס והריזס ואני חייבת להגיד שהיה ויכוח קשה מה יותר טעים הסמורס או ההרשיז. הריזס זה לחובבי הבוטנים בגלל הטעם החזק שלהם שממש גם נותן הרגשה שאת שותה מלא מלא ריזס ובעיקר בוטנים, אז זה באמת לחובבי הריזס. אבל הסמורס וההרשיז נופלים על קהל רחב יותר, הסמורס אולי מנצח קצת יותר בגלל השוקולד הקצת מריר עם המרשמלו החרוכים מעל שהיו טעימים (בוא נודה מי לא אוהב מרשמלו מדורה). אז אם אתם רוצים להשלים את הארוחה קחו מילקשייק אתם לא תתחרטו.

הגראז' תל אביב- דור והמילקשייק המושחת

השורה התחתונה

את החוויה אני מסכמת בכך שהיו לי שני מנצחים – האל קאפונה הוא הבטוח, הבאגסי הוא ההימור. אין ספק שבגראז' משתדלים לחדש ולרגש, ואם בקודמים היו לי שני מבוקשים מועדפים, בתפריט החדש האופציות יותר משתנות ורחבות ובהחלט יהיו תלויות במצב הרוח שלי. מידת עשייה צריכה להשתפר רק כי באמת לא בכולם היא הייתה אחידה ובחלק מההמבורגרים זה קצת הפריע לי, מצד שני עם התוספות המטורפות לא באמת מרגישים את זה.

שם: הגראז׳ רמת החייל. כתובת: ראול ולנברג 24, רמת החייל, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: 11:00 – אחרון הלקוחות כל השבוע כולל סופ"ש.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי