ודיק חוגג את אוקטוברפסט עם מטר!

ודיק ברגין,

יום רגיל לגמרי, אוקטובר מעבר לפינה, ולי נודע כי החג הזה גם בארץ מקבל תשומת לב לא רעה. אם זה פסטיבל בירה בכל עיר אפשרית, הנחות על כל דבר שגרמניה יכולה להמציא, ודילים של אוכל שמטרתם להפציץ. ואז איזו ציפור קטנה לחשה לי, בשקט בשקט, אך בצורה משכנעת למדי, שהגראז' לא יוצא מן הכלל ורוצה להראות לנו מה חוגגים בגרמניה ואיך הם היו רוצים ליהנות בחג.

הגראז חוגגים אתאוקטוברפסט

נקניקיה? יש.

צ'יפס? כמובן.

בירה? איך אפשר בלי.

עוגה? מי יכול להתנגד.

אז מה קורה שם?

מטר של נקניקיה שמנה וטובה, שמוגשת על לחמניה בתוספת כרוב כבוש ושלל קורנישונים. 3 סוגי צ'יפס באורך מטר אחד ארוך ומושחת:

  • פפרוני ורוטב פיצה
  • בייקון טלה, צ'דר וכרמל
  • בולגרית

לכל זה מתווסף ליטר בירה לבחירתכם, והפיניש החגיגי? מגדל בעל 3 פרוסות של עוגת היער השחור. וכל זה במחיר לא גדול במיוחד של 222 ₪.

מטר צ'יפס של הגראז של אביב

שניגש למלאכה?

התחלנו לפרק כל פיסת מזון שהייתה לנו על השולחן, ואני מודה ומתוודה שגם לי האתגר לא היה קל. הנקניקייה הייתה מעט פיקנטית והשילוב עם הכרוב והקורנישונים היה במקום חמיצות כזאת שמתאימה כמו כפפה. אבל, יש גם אבל, הייתי רוצה שהנקניקייה תקבל יותר יחס במנה, בגלל שכל התוספות הורידו ממנה את הדומיננטיות ותיבול טיפה יותר אגרסיבי שלה יכל להכניס קיק חדש ומרענן פנימה.אוקטוברספט בגראז תל אביב
הלחמנייה מעט התפרקה בגלל/בזכות ריבוי הנוזלים של הכרוב אבל זה לא הפריע לה להיות תוספת מבורכת לביס. הביס היה טוב, היה מספק, אבל לא בעל קיק חזק מספיק וזה היה משהו שממש חיכיתי לו. הצ'יפס פה מוכר ולא חדש, התוספות יושבות עליו מדויק, במיוחד הבולגרית שהייתה לדעתי המסמר של הערב בשבילו
נקניקיית אוקטוברפסט של הגראז תלאביב

הבייקון והפפרוני היו תוספות טובות אבל כמו תמיד לטעמי יותר מדי בשבילו. לצערי הצ'יפס הוגש מעט קר ממה שהייתי רוצה לקבל אותו, אבל חוץ מזה אין תלונות כלל, כי להרוס צ'יפס קשה מאוד והם עוד לא הצליחו לעשות זאת. הבירה? מהחבית, כמו שצריך, אין באמת יותר מדי מה לדבר עליה (פאולנר קלאסית) והפיניש הגדול שנגיד את האמת? חיכיתי לו יותר מהכל – העוגה!
הגראז תל אביב - עוגת היער השחור

פרוסות מטורפות של עוגת היער השחור, שפשוט הייתה ממש אבל ממש טובה. קרירה, רכה, חמוצה מעט ומתוקה בדיוק במידה. פיניש מושלם שאי אפשר להלל אותו מספיק. באמת אחד הקינוחים הכי מוצלחים של הגראז' ובפרט שיצא לי לאכול בתקופה האחרונה. עוגה שהייתה שמח ליהנות ממנה כל הזמן ללא ספק.

עוגת היער השחור של הגראז תל אביב

ואחת השאלות שתשאלו את המלצר בסופו של דבר, לכמה אנשים זה מספיק ומומלץ? אנחנו היינו 3 אנשים, אבל אם לדייק אז בקושי 2, וזו לא הייתה משימה קלה לסיים הכל. בפעם הבאה שאזמין דבר שכזה, אקח איתי לפחות 5/4 אנשים רעבים ולא סתם כאלה שרוצים לקפוץ ולנשנש (אבל לא רעבים את מוות, כי אם כך אז גם 3 מספיק).

אז מה אפשר לומר על החוויה?

מיוחדת, מעניינת וחוויתית ללא ספק. לא משהו שהייתי מזמין כל יום ואם בכלל, אבל בשביל התקופה הזאת, החוויה, לקבוצת חברים שרוצים להנות מאוכל טוב ביחד, בירה וחיוכים זה ממש אבל מתאים. וייב גרמני מיוחד שאין לכל אחד, שלחוות אותו הייתי ממליץ אבל תזכרו, שזה לא לכל אחד.

שם: הגראז׳ רמת החייל. כתובת: ראול ולנברג 24, רמת החייל, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: 11:00 – אחרון הלקוחות כל השבוע כולל סופ"ש.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי