הגענו לטרוף עם חברים את הקלאב בורגר המדובר

ארתור רוטנברג,

לגראז' ולי יש היסטוריה די ארוכה, עוד מימיי כקצין בצריפין, אי שם לפני 3-4 שנים. הגראז' היה המקום הכי נגיש והכי לא כשר שהיה בקרבת מקום. העובדה שהם מקבלים חבר כחול רק תרמה לכמות הביקורים הגבוהה בסניף שלהם בראשון. הסניף השני שלהם, ברמת החייל, היה זר לי והאמת לא ששתי לנסוע לבקר שם. יש לדעתי מקומות שיש להם המבורגרים יותר טעימים, במיוחד כאשר תל אביב נמצאת במרחק יריקה מהדירה הנוכחית בצפון חולון. יחד עם זאת, על הארוחה של קלאב סנדוויץ' החדשה לא רציתי לוותר.

 קלאב בורגר חצוי, הגראז תל אביב

הארוחה נועדה לארבע אנשים ובתקופת קורונה, כשהרבה אנשים בפאניקה מלצאת למסעדה, היה לא פשוט למצוא עוד זוג שירצה להצטרף לגברת ואליי לארוחת ערב בחוץ, אבל היות ואני כותב את הכתבה, כנראה שמצאתי. הגענו למסעדה בשעות המוקדמות של הערב (19:30) והמקום די ריק, רק 2-3 שולחנות של זוגות שיושבים בחוץ וזהו. בחרנו מקום שרחוק מהעין ורחוק מאזורי עישון והתיישבנו. מיד ניגשה אלינו מלצרית מחוייכת והציעה לשתות. לקחנו שתי בירות שהיו מגיעות עם הארוחה ומעל זה ביקשנו שני קוקטיילים עבור הבנות. אחרי כמה דקות הגיעו קוקטיילים שהברמן רקח במיוחד כפי שהבנות רצו (אחד חלש ומתוק ואחד חמוץ וחזק). 

קוקטייל של הגראז תל אביב

מכאן להזמנה לא היה הרבה זמן כי לא היה צורך לעיין בתפריט. לקחנו את ארוחת הקלאב שמגיעה בצורה של כריך עצום של שלוש קומות (4 לחמניות, 3 קציצות) שחתוך לארבע. הכריך מורכב מבריוש קלוי בחמאה, רוטב אנימלס, בצל מטוגן, חמוצים, חסה וכמובן קציצות הבית של הגראז' בצורה שמתאימה לכריך. לצד כל הטוב הזה מגיעים פוטאטוס אפויים בשלושה טעמים – מלח גס, קאייג'ון ורוטב צ'דר.

ארוחת קלאב בורגר, הגראז תל אביב

הקלאב בורגר של הגראז – נעים להכיר

ההגשה הכוללת של המנה מגניבה ממש, הכול מוגש למרכז שולחן, תרתי משמע, הכריך מוגש על מגשון קטן. התפו"א מפוזרים על השולחן יחד עם שואו של שפיכת גבינה ופיזור מלח. הכול מפוזר על השולחן בצורה חופשית ושיתופית. בהתחלה הביס לא הכי נגיש מפאת הגודל של הכריך, אבל אחרי לחיצה טובה ניתן להכניס לפה ולהתחיל ללעוס. הטעם עשיר מאוד בכל טוב העולם ומעל כל זה רוטב "אנימלס" מהמם שמרים את הכול גבוה. הלחמנייה הספוגה בג'וסים של הרוטב והבצל הופכת למעדן של ממש ולקראת הביסים האחרונים המנה מקבלת גוון קצת שונה של מרקמים.

קלאב בורגר, הגראז תל אביב

הבשר עצמו פחות מורגש בביס הכולל של המנה. הרטבים ושער התוספות לא נותנים לו במה. כאשר טועמים את הבשר לחוד הוא מרגיש טיפה יבש ודחוס, אבל כאמור בביס הכולל זה לא מפריע והטעם הכולל עדיין נהדר. אבל הדבר הבאמת מדהים פה זה התפו"א. לכל סוג תפו"א יש טעמים מוגדרים, חזקים ומורגשים. הרוטב צ'דר, למרות שמתקשה יחסית מהר, עדיין ניתן לגירוד ונותן טעם מגניב לתפו"א. הקייג'ון מגיע בכמות נדיבה והופך את התפו"א למשהו די מיוחד. האחרון חביב, תפוח אדמה עם המלח הגס, גובל בנוסטלגיה מימי ל"ג בעומר ותפו"א מדורה עם קצת מלח.

תפו"א באורחת קלאב בורגר של הגראז תל אביב

מיותר יהיה לציין שהתפו"א נגמר כלא היה ואם לא היינו יודעים שיש קינוח אחרי זה, היינו מזמינים עוד מהם!

המתוק של הסוף

לסיום החגיגה, לאחר שניקו לנו את השולחן והחליפו את הנייר, הגיע פס עוגת ביסקוויטים שלמה. אכן, פס שלם כמו שקונים בסופר לארוחה משפחתית שלמה, אז כזה. זה לא עוגת ביסקוויטים של שרה נתניהו, זה אשכרה עוגה טעימה ומוצלחת. גבינה עשירה, שוקולד חלב וביסקוויט באמצע. מעל כל זה מגיעים שלושה רטבים שנשפכים אל מול הסועדים – מייפל, טופי ועוד שוקולד. המייפל די מיותר פה, הטעם שלו נעלם ורק המתיקות נשארת. הטופי משתלב נהדר עם העוגה ועל שוקולד אין מה לדבר, זה שוקולד וזה טוב. 

קינוח של הגראז תל אביב

לסיכום הארוחה

אי אפשר לזוז, אי אפשר לנשום, הבטן שמחה, מחוייכים ומתנשפים. הקונספט של קלאב סנדוויץ' הוא רעיון מעולה של הגראז' והביצוע הכולל הוא נהדר ושווה לכל כיס (240 ש"ח להכול – כולל 4 שתיה!)

שם: הגראז׳ רמת החייל. כתובת: ראול ולנברג 24, רמת החייל, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: 11:00 – אחרון הלקוחות כל השבוע כולל סופ"ש.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי