יצאנו לבדוק המבורגר יד ראשונה מקצב מדופלם

שרון רז - כתב אורח,

כולנו חיים במרדף, אחרי הזמן, אחרי העבודה הכי טובה, השכר הכי טוב, הדירה הכי טובה, המסעדה הכי טובה, ואיך לא, ההמבורגר הכי טוב. לא בהכרח לפי הסדר הזה, אבל המרדף הזה קיים. תמיד. בכל מרדף, אנחנו עמוסים בהמון מידע, דעות של אנשים לכאן ולכאן, טוקבקים ותגובות. ומכאן אנחנו צריכים להחליט מה נכון לנו ומה לא. רק שלפעמים, מרב מידע, אנחנו הולכים לאיבוד ולא עוצרים לחשוב או מסוגלים להחליט. אז הנה הזדמנות לעצור לרגע ולחשוב.

ג'ורג' דה בוף - המבורגר מקצב יד ראשונה

מה תענו אם אשאל אתכם מאיפה הכי כדאי לרכוש ביטוח – דרך סוכן או ישירות מחברת הביטוח? את הביטוחים שלי אני רוכש ישירות מחברת הביטוח. לפי אותו היגיון, גם את ההמבורגר אני מעדיף לרכוש ישירות מהקצב. למה שיעבור יד נוספת לפני שהוא מגיע אלי? גם אם היא של "סוכן מדופלם" כשף. איך לא חשבנו על זה קודם, אה?

הצ'יזובורגר של ג'ורג' דה בוף

האסימון שלי נפל כששמעתי על הקצב המוערך ג'ורג' אבדו, המוכר כ"ג'ורג דה בף", שהחל למכור המבורגר מעשה ידו פעם בשבוע בדוכן בשוק הכרמל. ג'ורג' הוא בן למשפחת קצבים, מה שנקרא – "נולד עם האנטריקוט ביד". ברקורד שלו – "נקניקי אילת" התל-אביבית, ליווי ביצירת התפריט של "האדסון ברסרי" ו"טופולופומפו", הקמת קצביות בוטיק באוסטרליה וביפו, ומרצה לבשר במכללת "דן גורמה".

ועכשיו לעניין המרכזי

כשכל החברים הם הורים בשנות ה-30 המאוחרות לחייהם לא קל לאסוף אותם למפגש וצריך סיבה מאוד טובה כדי שמפגש כזה יצא לפועל. בשבוע האחרון כנראה שהצלחתי לפצח את זה – ערב אכילת המבורגר + קצב מוערך + מכירה פעם בשבוע = כולם התייצבו בהתראה של יום וחצי מראש. איזה פיצוח! הגענו לדוכן בשוק הכרמל בו ג'ורג' מתארח כחצי שעה לאחר הפתיחה. כל מקומות הישיבה היו תפוסים. למזלנו ההמתנה הייתה קצרה ותוך כמה דקות זכינו בכמה כיסאות להחנות עליהן את אחורינו.

ג'ורג' דה בוף - מבט מבפנים

התפריט מתמקד במנה שלשמה התכנסו, כך שלא תמצאו מנות ראשונות או אחרונות או תוספות מוגזמות. התפריט ממוקד מאוד – המבורגר 200 גרם (70 ₪ עם גבינה וצ'יפס) או דאבל 400 גרם (90 ₪ עם גבינה וצ'יפס), עם אפשרות לתוספות של גבינת טלאג'יו מיושנת (15 ₪) ובייקון טלה (15 ₪). זהו. בגזרת התוספות – צ'יפס דק בלבד. הלחמנייה היא מסוג בריוש, בגרסתה הקלה והאוורירית יחסית, ומתהדרת כיפה שחורה ואבקתית של מעין משחת שום. וזה לא מסתיים בזה, כיפה אחרת על ראש הלחמנייה בצבע אדום העונה לשם כיפת האפיפיור מכילה צ'יפוטלה מעושן ופרמזן. והקציצה, אוי הקציצה – עשויה מתערובת של 14 חלקי בקר מובחרים בטחינה גסה, מהסוג שנמס בפה ומאותת למוח "קח עוד אחד, קח עוד אחד…"

ג'ורג' דה בוף, המבורגר של קצב

לסיכום

אעשה את זה הכי פשוט – עזבו הכל ולכו לאכול אצל "ג'ורג' דה בף"!!! רק תבטיחו דבר אחד: שבסוף הארוחה תגשו לג'ורג' ותאמרו לו: "ג'ורג' חלאס עם המשחקים, הגיע הזמן לפתוח מקום שעובד כל השבוע", כי זה המבורגר ראוי שצריך להיות זמין בכל יום. תענוג אלוהי ושלמות המבורגרית שכזו ראוי למקום קבוע משלו.

שם: ההמבורגר של ג'ורג' דה בף. כתובת: חיים חבשוש 31, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ימי שלישי, החל מהשעה 20:00 ועד ההמבורגר האחרון.
*** יש להתעדכן בימי הפתיחה והשעות בפרופיל האינסטגרם של ג'ורג'.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי