אחרי הבידוד, המבקר חוזר להמבורגר של הקצב הכי מסעיר בעיר

המבקר חוזר,

אני עוקב אחר פועלו של ג'ורג' עבדו (George Abdo) שנים רבות. איש צנוע, מוכשר ומיומן ברמות נדירות בתחום הקצבות. הכרתי אותו כמרצה בדן גורמה ומנהל מטבח של טופולופומפו, כבר לפני עשור סיפר על חלומו – לעשות מקום של המבורגרים ברמה שלא הכרנו. בהמשך גיליתי שהוא ועמיר אילן היו הצוות המקורי שהקים את הדסון האהובה.

ג'ורג' דה בוף - המבורגר של קצב

קבעתי עם השף ברק קדמי שהכרתי כשהיה הקצב שלי, בקצביית סוד הבשר ולאחר מכן הקים את פורט 19 סניף החשמונאים. כיום קדמי מעביר סדנאות בשרים ב מבשלים חוויה – הבית של סדנאות הבישול. רציתי לשמוע את דעתו הכנה, כקצב על קצב, והמבורגריסט מדופלם. אז הגענו בשעת ערב אביבי ונעים רגעים בודדים לפני הסרת הסגר על המסעדות אז במקום שולחן עם תאורה נעימה תפסנו מעקה ועיניים של הומלס שימשו אותנו כריפלקטור לפלאש. בקיצור יצאו תמונות על הפנים.

ההמבורגר המפורסם של ג'ורג' דה בוף

המקום – מצד מעוצב היי-אנד עכשווי אבל לא פלצני. ניו יורקי אך לא מוגזם ועם קונספט שכל כולו צועק: המבורגרים וסטייקים. הקהל – פודיז חובבי המבורגרים, תל אביבים, ערימות של שליחים זה על זה מחכים לרגע שהמשלוח יהיה מוכן לשיגור ונערות אינסטגרם על מרצדסים שחיכו במיזוג על אדום לבן כי הנתיב של אבא שלהן ולהפריע לתנועה מצדיק סטורי מושקע. *פרקתי*. נראה שהאסתטיקה של המקום ושל המנות שיצאו אחת אחרי השנייה מפס הייצור האנושי נראו מיליון דולר ולגמרי הבנתי מה הקהל הטבעי של ויטרינה עושה כאן. המנה איננה נראית מושחתת ולמרות מארז משלוחים היא שומרת על לוק סקסי עם שכבת הצבע השחור בראש הכיפה בדיוק כמו התסרוקת של התופעה התרבותית הפופולרית, מר "יום גשום סוף העונה".

ההמבורגר עם הכיפה השחורה של ג'ורג' דה בוף

המנה – המבורגר gdburger

בביס הראשון פוגשים את אבקת השום השחורה-מתקתקה משחקת נעים עם הלשון ולמרות שהאבקתיות מטבעה זורעת יבששיות ללחמניית הבריוש, במכלול זה מוביל לאיזון נהדר. לאחר מכן מגיעה עקיצת החלפינו הכבוש החמצמץ-חרפרף ולחות משלימה את מגדל הטעמים שהולך ונבנה כאן, זה גם מכין את החך לטעמו של הבשר. איולי וקרם הפלפלים מעושן-חרפרף עם ספקטרום טעם רחב ונעים מאוד ומשלים הביס הזה למיקס גבינת צ'דר-גאודה שבונה את הפן השמנוני, שלא באמת חסר כאן מכיוון שהבשר כל כך עשיר עד שהוא משחק במגרש אחר. בניגוד לרוב המסעדות, ב-GDB קוצצים בשר (מזן הולשטיין) ולא טוחנים והתוצאה מדברת בעד עצמה. הבשר כך כך רך ונעים עד שטעמי היישון אינם יוצרים סערה בפה אלא גלים קטנים של טעמים בים עם דגל לבן. נראה שהחלק המרכזי בחוויה הזו הן שכבות הטעם שלא מתגבשות על ידי תיבול מקדים כך שנוצר המבורגר שאי אפשר להפסיק לרגע מלאכול אותו.

המבורגר חצוי, ג'ורג' דה בוף

הזמנתי דיל (78 ₪) ולצד ההמבורגר הוגש חופן סטנדרטי של אמריקן פרייז מטוגנים וארוכים עם תיבול נהדר של טימין ומלח שולחן בדיוק במינון הנכון. יחד עימם מארז רטבים של קטשופ ומיונז של Hellmann's מוגש כדי להשלים את החוויה עם רוטב המיונז המתאים ביותר בהיותו נטול טעמים וקטשופ שיעניק לאנשי הקטשופ בדיוק את נקודת הטעם המדויקת ביותר.

ג'ורג' דה בוף - ארוחת המבורגר וצ'יפס

בתור כתבה נטולת ביקורת שלילית לחלוטין, חיפשתי משהו קטן שאפשר להלין עליו והגעתי לפחית השתייה. הזמנתי סודה וקיבלתי Perrier, פאק, אין לי שום נקודה להוריד להם המקום הזה לוקח ציון 100 עגול.

שם: GDB. כתובת: אבן גבירול 22 , ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00-24:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי