את הסטייק של ג'ורג' כבר ניסיתם?

המבקר חוזר,

כשכותבים כאן יותר מפעם פעמיים על עסק מסויים, מתעוררים כל הסקפטיים שבטוחים שהלכה האתיקה וכיוצ"ב. אז אתם מוזמנים להתקדם לכתבה הבאה. אנחנו שוב פעם עוסקים ב-gdburger.

GDB המבורגר וסינטה

לאור הגל השני סוכם שלא נעלה כאן טקסטים של ביקורת קשה כדי לא לפגוע בעסקים בתקופה הקשה, אך נראה שאין כאן צורך. זה היה עוד ערב באמצע השבוע. לעמוד בתור, לצוד שולחן כמו נץ רעב, להידחק בין מלא סועדים (כמה ימים לפני התקנות החדשות). זה מחזה טיפוסי ברח' הזה אך כעת הופך למחזה סוריאליסטי נדיר ביופיו. את ההמבורגר של GDB כבר טעמתי ותקבלו לינק בסוף כי כעת הגיע הזמן לטעום את הסטייק שמסמל יותר מכל את הקצב והבעלים ג'ורג' אבדו. התחלנו מסלט קיסר קלאסי חתיך שכוסה בגרידי פרמז'נו ריז'אנו ועם אוממי כזה קשה שלא לחייך מפאקינג עלים של חסה. הבשורה המעניינת באמת הייתה נעוצה בקרוטונים הפריכים והמתובלים שלא הורכבו מלחמניות המבורגר שנשארו מאמש אלא מלחם נהדר.

GDB ההמבורגר המפורסם

בשלב הזה בכל זאת אכלנו המבורגר וקצת מוזר לי לא לדבר עליו עוד פעם, אבל האשמתם אותי שאני חופר אז יש לכם לינק בסוף הכתבה. ועכשיו נדבר על הסינטה, יש משהו מאוד לא שגרתי בישיבה עם סטייק באווירת סטריט פוד לא מחייבת, ואנחנו כמעט לא פוגשים את זה בארץ בכלל. לרוב נפגוש את זה במסעדות חוף או מסעדות תיירים שמציעות סטייק בינוני במחיר לא שפוי עם טעם וארומות שיחזירו אותנו לאולמות האירועים של שנות ה-90. מנגד, לסטייק שהוגש לי במגש הברזל יש ריח מיושן עדין וגוונים של מידיום-רייר. בביס הראשון מתגלה ים של טעם. בתור מי שנוהג לזלזל בסינטה "שנועדה לעצלנים חסרי טעם שרוצים ללעוס בקלות" החוויה כאן שונה לחלוטין. הגודל של הסטייק מעיד על פרה בוגרת והטעם העוצמתי של הבשר ככל הנראה מעיד על פרה מבכירה.

GDB סטייק סינטה
בנוסף לכך, מכת החום שחטף הסטייק המיובש (Dry Age) יצרה שכבת מוייארד משגעת שעם תיבול פלפל מדויק מתפצפת בפה וממלאת אותו בכמויות עסיס ושמנוניות שלרוב אנחנו נקבל באנטריקוט. רק כאן אין פסי שומן עבים והשיוש הפנימי נמס לתוך הבשר הצלוי. בסוף הושטתי יד גם לצ'יפס כדי לגלות שהוא נהדר. לא רק שהטעם איננו תעשייתי אלא שהפריכות הנהדרת מול הנימוחות האמיתית בפנים הופכת אותו לצ'יפס שקשה לעזוב. לרוב אני טועם רק 2-3 צ'יפסים מכורח המשימה, אך כאן התקשיתי להפסיק. איזה אוכל רח' נהדר. ביס של שום קונפי. עוד לגימה מהבירה וזהו. דרך מושלמת לסיים את היום, איזו חוויה.

שם: GDB. כתובת: אבן גבירול 22 , ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00-24:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי

הבטחתי אז אני מקיים – לינק לכתבה הקודמת שלי >>