האם ההמבורגר הטוב ביותר בתל אביב בכלל מסתתר בביסטרו וותיק בצפון העיר?

דור בית הלחמי,

שוב תחילת שבוע, לוקחת את טל ארליך או יותר נכון היא אותי ויחד אנחנו נוסעות לבקר במסעדת גרינברג ביסטרו הוותיקה. לא הרבה מכירים את אזורי חן ועוד פחות מכירים מסעדות המבורגרים נורמליות בשממה הקולינרית שנקראת צפון תל אביב. כן כן, אזור אוניברסיטת תל אביב הוא שממה קולינרית שאולי תפרח יום אחד אבל כרגע פנינים כמו גרינברג ביסטרו צריכות להיבדק לטובת הכלל. 

Juicy Lucy של גרינברג ביסטרו

מהיוצרים של אמריקה קבלו את: גרינברג ביסטרו

אני לא יודעת כמה מכן מכירות את ההיסטוריה של גרינברג, אבל אזורי חן הוא מתחם שרצות בו שלוש מסעדות מהקבוצה – פיצרייה, הביסטרו וגרקו. כשהבעלים ראו מה טוב הוא החליט לפתוח גם את מתחם אמריקה באבן גבירול. את גרינברג אני מכירה כבר כמה זמן ויצא לי לאכול שם כמה פעמים את הגרינברג-בורגר שלהם, לכן כשהלכנו ידענו פחות או יותר מה להזמין. אבל בחיים יש הפתעות ובגלל שאמריקה נסגרה התווסף לו המבורגר חדש לתפריט, ה-Juicy Lucy, המושחת מאמריקה שמיד צד את עיני (74 ₪ עם תוספת). החלטתי להזמין אותו בעיקר כפיצוי כי לא הספקתי להגיע לאמריקה לפני הסגירה, טל החליטה ללכת על הקובני (88 ₪ עם תוספת) לפי המלצות אינסטגרם ובנוסף לקחנו קרפצ'יו (58 ₪) לפתיחה וקוקטיילים.

הקרפצ'יו של גרינברג ביסטרו - ביס מושלם

לא חיכינו הרבה עד שהקרפצ'יו הגיעה – מנה גדולה ויפה שבהחלט מתאימה לשניים. לטל הפריע השימוש הנדיב מדי בשמן זית, מה שניתן לתיקון בקלות עם איזון הטעמים על לחם השום המצוין – וכך נוצר לו ביס מושלם של לחם שום, קרפציו, ארוגולה ומעל פרמז'ן מגורדת, עונג. כשהגיעו ההמבורגרים הג'וסי לוסי היה כל מה שהובטח בשחיתות – גבינות נוזלות על ההמבורגר, שבבי בצל קריספיים מעל, רוטב חרדל מייפל טעים טעים. ההמבורגר הזה פושט דוגמן שנראה מושלם וכך גם מידת העשייה, ביקשתי מדיום וכשחצינו קיבלנו ורדרדות יפיפייה וטעימה. הג'וסי לוסי של גרינברג ביסטרו הוא בין הטובים שאכלתי; עסיסי, נוזלי ומלא טעמים שמשתלבים מצוין אחד עם השני. הרוטב היה בדיוק מה שההמבורגר הזדקק לו ולמרות כל התוספות יכולתי לטעום את הבשר, ובסוף שתינו הסכמנו שזו הייתה ה-בחירה ה-מצוינת של הערב.

גרינברג ביסטרו מציגים: Juicy Lucy

לעומתי, ההמבורגר הקובני של טל לא הצליח להלהיט אותה. הקובני שמגיע עם מגדל פרוסות חזה בקר מעל, סלסה מוחו ורדה וגבינה לא הסתדר כל כך. הבשר טעים ויש מחשבה בהרכבת המנה, אבל משהו בפרוסות הבשר לא הצליח להרטיט את המיתרים שלנו ולהרטיב את הקציצה. קצת רוטב נוסף, קצת יותר נוזלים והכל מסתדר והמנה לגמרי הייתה עפה  במיוחד בשביל חובבי החזה בקר שנמצא כאן בנדיבות. מה שכן זכה למחמאות מטל היו מידות העשייה המדויקות של המנות שפשוט מראות את הכבוד לבשר ואת העסיסיות שלו.

גרינבג ביסטרו - המבורגר קובני

אני כן אציין את הגרינברג בורגר (72 ₪ עם תוספת) המנה הקבועה שלי כשאני באה בדרך כלל. יחסית לשאר הספיישלים הוא הפשוט יותר, בייקון, איולי, בצל מקורמל וחמאת צ'דר אבל כנראה שזה מה שעושה אותו לאהוב כל כך. המנה עסיסית ומדויקת. שילוב הטעמים עובד נפלא וגורם לרצות עוד מההמבורגר המטריף הזה. אין ספק שאלה הכוכבים של המסעדה וההמלצות שלנו בתור חובבות הז'אנר. לגבי הצ'יפס, או כמו שבגרינברג קוראים להם – פום פריטס, היו מתובלים כיאה בעשבי תיבול ונראה לי שגם הרגשתי קצת שום. הם כן ממכרים וכיפים לאכילה, אבל המלצה ממני – תגמרו עם ההמבורגר ואז תעברו לתוספת, לא תתחרטו.

גרינברג בורגר של גרינברג ביסטרו

לכל סוף יש התחלה

לסיכום, עצם זה שאמריקה נסגרה בהחלט עשה טוב לגרינברג ביסטרו שאולי יכניסו כמה מההצלחות משם לתפריט המסעדה, מה שירענן את המוכר ויגרום לאנשים להבין שרמת אביב היא לא כזו שממה קולינרית אלא רק מחכה שיגלו אותה ואת האנשים הרעבים שבתוכה. המסעדה לא בצד הזול של הספקטרום, אבל כמו שאצל הפרוזדור וטרומן אנד קו אני מוכנה להשיל כמה מזומנים עבור חוויה שווה – גם פה עשיתי זו בתיאבון ובשמחה מרובה. זה תענוג וה-Juicy lucy שווה כל אגורה. אגדיל ואומר שאם יש לכם חבר או חברה שאוהבים המבורגרים, זה מקום מעולה לדייטים, לערב בנות (כי אצלנו חייב אוכל טוב ויין טוב) ומפגש קטן של חברים. לחובבי אמריקה שהתאכזבו מהסגירה אתם בהחלט תרגישו פה את הניצנים שגרמו לאמריקה להצליח רק עם שירות יותר מקצועי (לדעתי) ולכו תדעו לאן התפריט ילך בעתיד.

נבחרת המבורגרים של גרינברג ביסטרו, קרדיט: אנטולי מיכאלו

שם: גרינברג ביסטרו. כתובת: אורי צבי גרינברג 25, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' – 08:00 – 24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי