המסעדה שהציגה ביצוע בינוני להחריד דווקא בצ'אנס הנוסף שאלעד נתן להם

אלעד גור-אריה,

לפני כמה שנים כתבתי על מסעדת המבורג ברחובות וכמה התאכזבתי ממנה, למרות הבאזז שהיה סביבה בקרב חובבי ההמבורגר. עברו מאז לא מעט שפריצים של קטשופ מתחת ללחמניה, והחלטתי לנסות שוב, הפעם בסניף החדש שלה בטיילת בתל אביב-יפו. ק', שגר ליד, החליט להצטרף ויחד פסענו לנו ביום קיץ חם והביל אל עבר המסעדה לבדוק מה השתנה

המבורג תל אביב - ההמבורגר

ברוכים הבאים, התפריטים באנגלית והתוספות מתומחרות בזהב

המארחת ניגשה אלינו ושאלה אם נרצה לשבת בחוץ או בפנים. ביקשנו בפנים בזכות המזגן ובחרנו גם מושבים על הבר. המארחת הראתה לנו את המושבים והניחה את התפריטים, שהיו שניהם באנגלית. למיטב זכרוני, השיחה עמה היתה בעברית קולחת. הפניתי את תשומת לב הברמן, שחייך ואמר: "אנחנו רגילים פה בעיקר לתיירים". אתם יודעים איך אומרים בתיאטרון… תפריט שמתבלבל במערכה הראשונה, יגרום למפח נפש במערכה השלישית. האם כך, באמת? לשולחן הוגשו שני שוטים של לימונענע גרוס. אמנם שוט זו מנה קטנה, אבל זה בהחלט רענן ועורר את בלוטות הטעם.

המבורג תל אביב - לימונענע קרה

עלעלנו בתפריט והחלטנו ללכת על מנה ראשונה משותפת של פטה כבד עוף (38 ₪). ק' לקח המבורג 250 ג' (56 ₪) – מיקס של בקר, עגל וכבש, עם תוספת אננס וצ'ילי (8 ₪ לתוספת) ובצד צ'יפס בטטה (27 ₪). אני בחרתי בהמבורגר הקלאסי (52 ₪) במידת מדיום, עם תוספת של גבינת צ'דר (8 ₪) ואווז מעושן (13 ₪) ובצד הום פרייז (19 ₪). אני בעד להתחיל מהתוספות. רבותיי, 27 ₪ לצ'יפס בטטה. לא פחות, ולא יותר. הנשתבשה דעת המקום? ב-27 ₪ אני קונה שתי מנות פלאפל או מנת שווארמה, או כריך עמוס כל טוב, והרשימה עוד ארוכה. 27 ₪ לצ'יפס? גם אם הוא מבטטה, לא מדובר פה בירק שמחירו מוצמד למחיר הזהב בשוק. חבר'ה, תרגיעו.

המבורג תל אביב – כשהרעיון טוב, אבל הביצוע בינוני

ראשון הגיע פטה כבד העוף. מנה יפה עם 3 נתחי פטה, מערום של ריבת בצל וטוסטונים דקים. הפטה סביר וסבל מתיבול יתר, שהתבטא בעיקר במליחות שהשאירה אפטר-טייסט לא נעים בסוף. סימנו 'וי' והמשכנו הלאה, למנות העיקריות.פטה כבד עוף של המבורג תל אביב

ההמבורגר של ק' הגיע. אחרי כמה ביסים הוא אמר שאת הכבש לא מרגישים והצ'ילי מרגיש לו כמו צ'ילי של בקבוק שקונים בסופר, או כמו שהוא אמר: "לקחת צ'ילי תעשייתי ולשים בתוכו אננס גם אני יודע לעשות, אני לא צריך מסעדה בשביל זה". האם אצלי תתגלה מידה קטנה של נחת?

המבורג תל אביב - המבורגר 250 גרם בקר, עגל וכבש

אז זהו שלא. בגזרת הקציצה נרשם ביצוע בינוני. המסה היתה לא נעימה בפה והיה נראה שמידת העשייה אפילו פחות ממדיום, דבר שממש לא החמיא למנה כולה. בתוך הקציצה נדגמו גרגירים של תבלין כלשהו (דיז'ון? כמון? הברמן סירב להגיד), שגם אם היו אמורים לתת תוספת טעם, היא לא הורגשה. פרוסת צ'דר אחת בודדה נמצאה על הקציצה, היה אפשר לחוס על הסועד ולשים עוד אחת בשביל העסיסיות.

המבורג תל אביב - המבורגר קלאסי 220 ג'

ההום פרייז נדגם והוחזר למטבח. רמת האנמיות וחוסר הטעם שלו הרקיעו שחקים. זה הרגיש כמו תפוח אדמה שבושל ונטבל בצ'ילי תעשייתי, ואפילו לא הספיק לספוג את הטעם שלו.

המטוגנים של המבורג תל אביב

סיכמו של ביקור שני ברשת המבורג

לשלם חשבון של 228 ₪ (אחרי שהורידו לנו את ההום פרייז) על ארוחה בינונית שכזאת, בעיני בכל אופן, זה תמצית האין-תמורה בעד הכסף. אם רציתם להיות כמו כל מלכודות התיירים שבטיילת, הצלחתם. אם רציתם למצוא חן בעיני, נכשלתם. כך או כך, אחרי פעמיים שהתאכזבתי בהם, אני בספק אם תהיה פעם שלישית.

שם: המבורג. כתובת: הרברט סמואל 76, תל אביב-יפו. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד' 12:00-02:30, ה'-ש' 12:00-04:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי