המבורגר גורמה 26 – אור שוחט מגלה מחדש את הפנינה הצרפתית הנסתרת

אור שוחט,

הפעם האחרונה שביקרתי בהמבורגר גורמה 26 הייתה לפני כשנתיים, קצת אחרי הפתיחה. זכור לי משם המבורגר בסגנון צרפתי, עם תוספות יוקרתיות, אבל בשר לא מספיק שומני. אתמול הגענו זוגתי ואני לבדוק מה נשתנה אחרי תקופת ההתבססות בת"א והאם באמת מדובר בגורמה צרפתי?

המבורגר גורמה 26 – צרפתים ונהנים

מרים המקסימה (הבעלים והכישרון שמאחורי גורמה 26) קיבלה את פנינו לשלום במבטא צרפתי, ולמרות העומס והלחץ של מוצאי שבת היא לא הפסיקה לחייך לכולם תוך כדי שהיא מפרפרת בין המטבח, לבר ולהזמנות. אחרי כמה רגעים היא התפנתה להסביר לנו על התפריט שנשאר אותו דבר מאז פתיחת המסעדה. התפריט של המבורגר גורמה 26 מלא ברכיבים צרפתיים קלאסיים כמו כמהין, כבד אווז, ומגוון סוגי גבינות. ממש אפשר לראות את אהבת הגבינות בעיניים של מרים (יותר צרפתי מזה לא תמצאו).

תענוג בבריוש - המבורגר גורמה 26

עיון מהיר בתפריט והחלטנו מה נזמין – המבורגר קלאסי עם אמנטל ובייקון (57 ₪), והמבורגר La Truffe עם איולי כמהין, חזה אווז מעושן, טוויל פרמז'ן וגפרורי בטטה (63 ₪) – תודו שרק התיאור לבדו מגרה את בלוטות הטעם. זכרתי מהפעם הקודמת שהם מגישים את כל ההמבורגרים במידת מדיום-וול, אז הדגשתי שאני מעדיף כמה שפחות צלוי, וסיכמנו על מדיום. לצד ההמבורגרים הזמנו צ'יפס רגיל עם רוטב מיונז שום (13 ₪), וצ'יפס בטטה עם רוטב גבינה כחולה (15 ₪), ממממ….. גבינה כחולה.

הטעמים שמזכירים את פריז

"הנה קטשופ, מיונז ורוקפור", אמרה מרים, כאילו רוקפור זה הדבר הכי בסיסי שיש. מיד נזכרנו במסעדות בצרפת, שהגישו לנו את המנות בליווי של הרטבים הנהדרים האלו. אני בעד – שאר ההמבורגריות בישראל, קחו לתשומת לבכם. הצ'יפס הגיע שניות לאחר מכן – עבה, פריך מבחוץ ורך מבפנים, בדיוק כמו שצריך לדעתי. השילוב של תפו"א ובטטה היה לא פחות ממושלם! בין הצ'יפסים המושלמים והרטבים המצויינים, יש פה שילוב שקשה לנצח וספק שתוכלו לעמוד בפניו.

הצ'יפס של המבורגר גורמה 26

הדוכן והמהירות שבה ההמבורגרים הגיעו מזכירים שזה "אוכל מהיר", אבל האווירה הצרפתית והחומרים האיכותיים אומרים "אוכל גורמה". ההמבורגרים של גורמה 26 מגיעים, איך לא, בלחמניית בריוש עבה וחמאתית שנאפית במקום. הביס הראשון מילא לי את הפה בטעם חזק של בשר משובח עם כמהין ברקע – מזכרת נוספת מצרפת. בביסים הבאים התווספה הקרנצ'יות של שבבי הבטטה וטעם הפרמז'ן. אין ספק שהושקעה מחשבה רבה בבניית כל אחד מההמבורגרים בתפריט. שאלתי מאילו נתחים הוא עשוי, ונענתי רק שיש בו שלושה נתחי בקר סודיים, ושלא אנסה לנחש אותם כי פשוט לא אצליח. הבשר הרגיש כמו משהו שעושים בבית, אבל שוב כמו בצרפת, היה חסר לי שומן (מה לעשות, אני פשוט אוהב את טעם השומן). למרות זאת, הבשר לא היה יבש בזכות רוטב האיולי המשובח שהרטיב אותו. זוגתי נהנתה מאוד מההמבורגר הקלאסי שלה, ואמרה שבטוח נאכל פה עוד בהמשך, לא התווכחתי.

שחתות צרפתית - המבורגר גורמה 26

הנקודה שבסוף המשפט

מרים אמרה שמתוק בסוף הארוחה בצרפת זה חובה כמו נקודה בסוף משפט. לא התווכחנו והחלטנו לנסות את הקינוח החדש-ישן שלה שכולל קצת אלכוהול – "באבא או רום" בסגנון המבורגר גורמה 26. מדובר בסברינה עם קרם פרש ופירות יער, מה כבר יכול להיות רע? גם הבאבא או רום הרגיש ביתי, וקרם השמנת השתלב בטבעיות נהדרת עם העוגה הספוגה במתיקות. מרים אמרה שלא הזמינו מספיק את הקינוח הזה בעבר ולכן הוצא מהתפריט, אבל היא מאוד רוצה להחזיר אותו, וגם אני מקווה שהוא ישאר שם למען הדורות הבאים.

באבא רום של המבורגר גורמה 26

לסיכום החוויה הצרפתית

יש בארץ הרבה מסעדות צרפתיות, ויש הרבה המבורגרים, אבל המקום הזה באמת מיוחד בכך שהוא משלב את שניהם, ובהצלחה מרובה. תמיד המלצתי עליו רק לאנשים שלא אוהבים שומן, אבל עם כל הגבינות והקרמים שיש בהמבורגר גורמה 26, מעכשיו אני בטוח שכל אחד יוכל ליהנות. בקיצור – מומלץ ביותר.

שם: המבורגר גורמה 26. כתובת: מקווה ישראל 26, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00-24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי