אלעד מצא את ההמבורגר שישאיר לכם טעם של או-לה-לה

אלעד גור-אריה,

פקחתי את עיני בבוקר וצעדתי אל המרפסת של הקוטג' שבו שהיתי. הגבעות של פרובאנס, על שלל גפניהן, בהקו באור הבוקר הצעיר. "אני בפרובאנס. וואו", חשבתי לעצמי, בעודי לוגם ספל קפה מריר ומעורר. מי היה מאמין? אז זהו שאל תאמינו. אם זה תלוי בפקיד הבנק, המקסימום שהוא יאשר לי יספיק אולי בשביל חופשי-חודשי לנסוע לאבא ואמא. אבל בכל זאת, כבר כמה שנים קיימת גורמה 26 בתל אביב-יפו, ומעולם לא ביקרתי בה, למרות בקשות חוזרות ונשנות של חברים. את הביקור הזה מנהל הבנק דווקא כן אישר (לא ששאלתי אותו).

La Trauffe של המבורגר גורמה 26

Bienvenue chez Gourmet 26

גורמה 26 שוכנת לה מעבר לפינה של ההמולה של עבודות הרכבת הקלה ברובע של גן החשמל בתל אביב-יפו. 30 מטר משם הדחפורים ובפנים, שקט ומוזיקה שקטה ברקע. כאילו עולם אחר. למי שחושב שימצא שם את שלל המנות הצרפתיות עליהם חלם א-לה-פרסומת לחיש-גד, מצפה לו טעות. מרים, בעלת המקום, לקחה את הניאונסים הכה-נהדרים של המטבח הצרפתי והשליכה אותם היישר אל המיינסטרים המערבי (שחלק יגידו שהצרפתים דווקא בזים לו) – ההמבורגר – והתפריט, רובו ככולו, מוקדש להמבורגר הכה מקודש לחברי קהילת המבורגר ישראל.

הסלט הקייצי של המבורגר גורמה 26

לצורך הביקור מרגש לקחתי איתי את ק' ואת נ', מהקבועים שבמלווים שלי, שהיו אבן היסוד ללחץ הדיפלומטי (המאוד לא מתון) שהופעל עלי לנסות את ההמבורגרים של גורמה 26, ועל כן הם בחרו ראשונים. נ' לקח את La Trauffe – בשר בקר, איולי כמהין, חזה אווז מעושן, טוויל גבינת פרמז'ן וגפרורי בטטה קריספי (66 ₪). ק' לקח Fois Gras – בשר בקר עם נתחי כבד אווז, ריבת תאנים ביתית, מלח ים אטלנטי ורוקט (67 ₪) ועבדכם הנאמן לקח, כאילו בהתרסה, את L'Americaine – בשר בקר, גבינת צ'דר אמריקאי (מנה כפולה), בייקון קריספי, חסה מסולסלת, בצל חי, רוטב קטשופ-גרגירי חרדל וכל זה מוגש בלחמנית בריוש שנקלית עם גבינת צ'דר (66 ₪). למנות ראשונות לקחנו טבעות בצל, לצד רוטב טרטר (19 ₪), סלט חסה עם גבינה כחולה, שקדים, תפוחים ווויניגרט (16 ₪), צ'יפס רגיל עם רוטב מיונז-שום (13 ₪) וצ'יפס בטטה עם רוטב גבינה כחולה (15 ₪). מספיק לדעתכם?

המבורגר גורמה 26, הצ'יפס

מנות ראשונות הגיעו, וכבר Tres Bon

בואו נתחיל עם הראשונות, כי הן הגיעו ראשונות, אוקיי? אתם קולטים אותי, קרניבור מושחת וחסר גבולות, בולס בתאווה את סלט החסה? ועוד עם גבינה כחולה (שאני לא ממש מתחבר אליה, בדרך כלל). מרענן, קיצי, טעים, קליל, מתובל בדיוק אה-לה-טעים. ק' ו-נ' נאלצו להאמין לי, אפילו טעימה לא השארתי להם והמנה לא קטנה, אפשר לחלוק אותה בקלות לזוג. הצ'יפס וצ'יפס הבטטה היו מעולים גם, הלכו נהדר עם שלל הרטבים שהוגשו לשולחן. את רוטב הגבינה הכחולה לא ניסיתי, אבל ק' אמר שהצ'יפס מקבל שדרוג משמעותי באמצעות הרוטב.

המבורגר גורמה 26, הצ'יפס בטטה

טבעות הבצל, 180 מעלות מהסוג התעשייתי שאנחנו כה רגילים אליו במסעדות. שמנמנות, מלאות בצל בציפוי קריספי מעולה ומשתדרגות נהדר עם הרטבים. ההתחלה כבר טובה לנו ולבטן הרעבה שלנו.

טבעות בצל מהממות של גורמה 26

גורמה 26 – 26 סיבות לחייך

נתחיל עם חוות הדעת של נ', שלקח את המנה La Trauffe. דווקא נ', שאוהב את הגבינות שלו בנפרד מהבשר שלו (לא מטעמי כשרות, סתם העדפה קולינרית), העז וניסה מנה שמגיעה עם גבינה בתוכה. הניסוי עבר בשלום ו-נ' גילה את נפלאות ההמבורגר והגבינה. ביס ועוד ביס, ועוד ביס, ונ' הודיע חד-משמעית שהמנה מעולה. ק' סימן בידו 'שתוק ותן לי לאכול', כשבאתי לשאול אותו איך ההמבורגר Fois Gras שלו. אם ק' מדבר תוך כדי אכילה, זה אומר שיש לו הערות וביקורת לא טובה על המנה. אם הוא שותק, סימן שטעים לו.

המבורגר עם כבד אווז של המבורגר גורמה 26

ונעבור לקרם דה-לה קרם שלי – L'Americaine – מצד אחת מנה מושחתת ביותר! קציצה עסיסית, ה-ר-ב-ה גבינה, בייקון קריספי כמו שצריך (לא כמו התירוץ העלוב של הרשת ההיא, שהוציאה אותו מהתפריט החודש) ושאר מרכיבים שתפקידם היה לתת השלמה לטעם הבשרני המעולה של הקציצה. מנה מאוזנת וטעימה שנאחזת באמצעות לחמניית בריוש נהדרת ומתובלת (בזכות הצ'דר) ומלכלכת את האצבעות בדיוק במידה. C'est Magnifique.

האמריקאי של המבורגר גורמה 26

מרים – גורמה 26 זה היא

תוך כדי האכילה הסתובבה מרים, הבעלים, בין השולחנות. כשראתה שאנחנו מאובזרים בפנס תאורה, פנקס ושרבוטים שלי (בכתב חרטומים), היא התחילה לשאול שאלות והבינה שאני פה לצורך איסוף חומר לכתבה. מיד התיישבה וסיפרה לנו איך הבישול והאוכל זורם לה בעורקים, עוד מימי ילדותה במרסיי, כמה היא מתחברת לגבינות ואיך היא אוהבת לשלב אותן בהמבורגרים. בתפריט יש המבורגר עם גבינת רקלט, זאת שמחממים ויוצקים אותה על ההמבורגר בשכבת ענק, רק שפחדתי לנסות מפאת הארומה החזקה שלה. אולי חבל. מבלי שהספקנו להנהן ולהפנים את הסיפור, חזרה מרים עם ספר ענקי בצרפתית – מדריך גבינות מפואר ומפורט לפרטי פרטים על הגבינות בצרפת, מוצאן, דרך הכנתן, מאכלים שהגבינה מתאימה להן ומתכונים שהגבינה היא חלק מהם. מה אגיד לכם, קיבלתי רעב מחדש. קינחנו בקרם ברולה מתקתק ובקינוח שוקולדי מטורף עם גבינת מסקפרונה ונפרדנו לשלום ממרים, בידיעה שאנחנו עוד נשוב – Liberté, Equalité, Fraternité, un hamburgerté!

המבורגר גורמה 26 - קרם ברולה מתקתק

סיכום קטן שלי

וואו! איך לא ביקרתי שם קודם? סגרתי עם מנהל הבנק שאני לוקח אותו לביקור שם. אולי זה ירכך אותו קצת ויאפשר לי לטוס לפרובאנס, כמו שתמיד רציתי. Au Revoir.

שם: גורמה 26. כתובת: רח' מקווה ישראל 26, תל אביב-יפו. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00-חצות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי