גילינו שגרירות צרפתית שמנצחת את האמריקאים במשחק שלהם

ודיק ברגין,

נסענו בערב שישי קר עד מאוד לעיר הגדולה תל אביב והגענו לרחוב מקווה ישראל השקט והמת, הדבר היחיד שהאיר את הרחוב היה הויטרינה של "גורמה 26". ההמבורגר שטוען שהוא צרפתי, אבל בכל זאת חולק נקודות עם האמריקאי הקלאסי. 

לה טרוף של גורמה 26 תענוג

נכנסו למסעדה שמתפקדת כמו מיני-שגרירות צרפת, המלצר היה נחמד ואפילו אפשר לנו לבחור את מקום הישיבה בעצמנו. לאחר שהתיישבנו הוא מיד חזר אלינו עם תפריטים והתחלנו לחקור אותם לעומק. המבחר היה גדול, אבל לא מאוד. 9 המבורגרים עם שמות ותיאורים מפתים (ואפילו אחד שאפשר להחשיב כצמחוני) שפשוט מתחשק לנגוס בתפריט רק מלקרוא את עליהם. בגזרת התוספות יש את הצ'יפס הקלאסי, צ'יפס בטטה, סלט, תפוח אדמה ממולא, מרק היום וטבעות בצל.

גורמה 26 תענוג ושמו המבורגר לה טרוף

אחרי חקירה קטנה והתלבטויות, אני וחברי לשולחן בחרנו בהמבורגר הנחשק ביותר באותו הרגע – ה-לה טרוף" (66 ₪) – 200 גרם בקר, איולי כמהין, חזה אווז מעושן, טוויל פרמז'ן וגפרורי בטטה קריספית. חיכינו קצת, ממש קצת והגיעו לשולחננו ההמבורגרים, חמים ומבהילים מהגריל, לצד התוספות השונות. המנות הוגשו בצורה חמימה ומנחמת למראה וגם שידרו בו זמנית קצת "לוקסוס" סטייל גורמה 26.

בלי לחכות יותר מדי זמן, ובלי להמתין, הרגע הגיע.

נתתי ביס, והתמלאתי באושר וחמימות. מידת העשייה הייתה מדויקת – מדיום רך, אבל לא מתפרק ובלי "סטיות" לכיוונים אחרים. האיולי ישב בדיוק במקום ולא היה שום צורך "להרטיב" את ההמבורגר מעבר לזה, חזה האווז אמנם נראה קטן לעין אבל היה מדופלם ביותר והטוויל פרמז'ן (שהזכיר לי את הגבינה הטיפה יבשה שכולנו זוכרים לטובה מהטוסט הביתי) ביחד עם הבטטה נתנו קריספיות ממש כיפית לכל ביס, וכל ביס היה פשוט מושלם. כל מרכיב במנה היה בכמות ובמידה הנכונה, שום טעם לא גבר על האחר, ממש הרמוניית טעמים. לא נשכח גם לתת מילה טובה ללחמנייה, ולא סתם, לחמניות בריוש שנאפת במקום, רכה וקריספית בו זמנית, מעט מתוקה וזה מוסיף המון. ההמבורגר הזה פוגע בול בהמון נקודות חמות בלב של כל אחד, ולא רק בלב.

לה טרוף מקרוב - גורמה 26

אמנם נורא מתחשק שתהיה אופציה להזמין קציצה גדולה יותר, כי הבטן תמיד חשוקת בעוד, אבל הגודל של ההמבורגר בגורמה 26 הוא דווקא הדבר שיפה בו, כי הוא עגול, חמוד, מדויק ובבטן הוא נכנס בדיוק לכיס ששמור אך ורק לו. וכדי שלא תחשבו ששכחתי את הצ'יפס (חס ושלום) כולנו בחרנו פה אחד בצ'יפס הבטטה, שמגיע עם רוטב גבינה כחולה והוא היה פשוט נ-ה-ד-ר. ביתי, לא שומני יותר מדי, ביס נכון ומנחם עם כל נגיעה בלשון.

המבורגר גורמה 26, הצ'יפס בטטה

לסיכום קצרצרון, כי דיברתי כבר המון

לגורמה 26, אל תגיע חושש, כי כל מה שתבקש יהיה אש. מה גם שהמחירים והמלצרים מעלים חיוך על הפנים. ממליץ לכם בחום להגיע לכאן, ורצוי כמה וכמה פעמים.

שם: גורמה 26. כתובת: רח' מקווה ישראל 26, תל אביב-יפו. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00-חצות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי