השומר 1 – גיא נשלח למסע גילוי של המבורגר חייתי בלב שוק הכרמל

גיא מילשטיין,

מסעדת "השומר 1" בשוק הכרמל בתל אביב מגישה מנת המבורגר חדשה. כתבנו הנודד גיא מילשטיין יצא לסיור וגילוי בלב הכרמל בשביל לטעום המבורגר שוק והוא אפילו חזר לספר על החוויה.

"הולכים לשוק הכרמל, הולכים לשוק הכרמל, הולכים לשוק הכרמל יום שישי" שר טוני ריי בשנות ה-90', ופעם באמת שוק הכרמל היה השוק הפופולארי ביותר בגוש דן לקניית ירקות ופירות, אך לאחרונה הוא עבר שינוי. ממעוז הפטרוזיליה והעגבניות הוא הפך לשוק תיירותי, ובסטות הפירות והירקות הפכו לחנויות מזכרות ומסעדות קטנות. אחת מהמסעדות, הנמצאת בחלק הצפוני של השוק, היא מסעדת "השומר 1" אשר מגישה מגוון כריכים לפועלים קשי יום ולתיירים המגיעים לאיזור, החל משנת 2014. המסעדה נפתחה במעין באסטה בפינת הרחובות, ולאחר מכן התרחבה וכוללת חלל קטן הסמוך לבאסטה עם מיזוג מציל נפשות.התפריט של השומר 1

מנה ראשונה ב"השומר 1", אפילו צמחונית

על ההתחלה נחתה לפני צלחת של חמוצים שהציגה כוונות להמשך. גזר ועלי כרוב מוחמצים ומתובלים באגרסיביות שלא מאפיינת מסעדות תיירים. בהמלצת רויטל, המלצרית היעילה והאדיבה שפיזזה בין השולחנות, הזמנתי למנה ראשונה כרובית מטוגנת עם טחינה (29 ש"ח). מנה מוכרת שכאן הגיעה עם ערימת פטרוזיליה וכוסברה טריים מאחת הבאסטות הסמוכות. הכרובית טוגנה בצורה מצוינת, ויחד עם הבצל האדום, החריף המרענן ורוטב העגבניות והלימון יצרו מנה מרעננת ועשירה. נשנשתי את הכרובית והמתנתי בסבלנות לחתן השמחה.

גבינה כחולה ובצל אדום כדם

ההמבורגר הגיע אלי במידת WD, למרות שביקשתי MW. למרות זאת, העסיסיות של הגבינה שניתכה לתוך הקציצה השאירה אותה עסיסית גם אחרי צליית היתר. הקציצה, בת 200 ג', מורכבת ממכסה אנטריקוט, שפונדרה ואונטריב, והיא מגיעה על גבי לחמנייה קלויה היטב שמחזיקה את כל המסה ללא בעיה. גבינת הרוקפור מוסיפה מימד של טעם שאני מאוד אוהב, אך לא משתלטת על טעמי הבשר כמו במקומות הסובלים מנדיבות יתר של גבינה. השילוב של הבשר עם הגבינה חוזק ע"י בצל מוחמץ שקיבל צבע של סלק וטעם עדין אך נוכח. ביס שהשאיר סיומת ארוכה על החיך. אל תתנו למיקום להטעות אתכם, ההמבורגר החדש של השומר 1 נלחם בגבורה מול המבורגרים יוקרתיים ממנו כשווה בין שווים, ולא נותן למיקום המסעדה להפריע לו.גיא מילשטיין והמבורגר של השומר 1

יחד עם ההמבורגר הגיע הצ'יפס של המקום. פעם ראשונה שאני רואה צ'יפס עבה יותר משמיניות תפו"א בתנור, אך העובי הזה לא בהכרח מתרגם לטעם חדש. הצ'יפס של השומר 1 קשה להכנסה לפה, אבל בסופו של דבר יש  לצ'יפס העבה טעם סטנדרטי.

סיכום – באמת הולכים לשוק הכרמל?

שוק הכרמל שינה את פניו בשנים האחרונות, וכעת נעים להסתובב בו מבחינה תיירותית. השומר 1 מנסה לבלוט מבין שאר מסעדות השוק החדשות ע"י מנות כריכים המוגשות בתוך חלה, וכעת גם ע"י המבורגר משובח. המחיר של המנה הוא 60 ש"ח וכולל צ'יפס ושתייה, כרגע אחת העסקאות הטובות ביחס למחיר, לא רק בשוק הכרמל אלא בכל אזור המרכז.

שם: השומר 1. כתובת: השומר 1, פינת הכרמל, ת"א. שעות פתיחה: א'-ה' 10:00-19:00, ו' 09:00-17:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי