הטרקלין – המפגש שהוביל את אור בלאן לגלות המבורגר שף שונה ומשונה

אור בלאן,

כשמסעדת שף שמתמחה בבשר מזמינה אותנו לטעום המבורגר, מי אנחנו שנסרב? כשמדובר במסעדת הטרקלין תל אביב, שגם מציע סיור בשוק הכרמל אז ברור שאנחנו שם, כדי לדווח לכם.

הטרקלין תל אביב – לא רק בשר

בשנים האחרונות יותר ויותר שפים בארץ דאגו להעלות את מעמדו של ההמבורגר מקציצה זנוחה ועייפה למנת דגל ברמת שף-מומחה. לכן אין זה מפתיע שגם במסעדת הטרקלין, המתמחה בהכנת בשרים בצורה עילאית ושמטעמה הוזמנו לסיור בשוק הכרמל וגם לארוחה, מצאנו בין המנות השונות גם את קציצתנו האהובה.מסעדת הטרקלין

מדובר בקציצת המבורגר מבשר סינטה טרי ומיושן, שמוגש על לחם חלוקי נחל קלוי היטב וכדי שלא ישעמם בפה מתווסף לו רוטב ציר בקר בשמנת וכמהין (בצד כמובן) יחד עם מנת צ'יפס קייג'ן (68 ₪). נתחיל דווקא מהצ'יפס – אני טוען שתיבול של צ'יפס זה הימור, רוב האנשים לא יתחברו לזה ועד היום עדיין לא טעמתי צ'יפס מתובל שהיה טעים או טוב יותר מצ'יפס נטול תיבול. גם כאן גיליתי, לדאבוני, שהצדק עימי. התיבול היה טעים ובמינון הנכון ואין ספק שמדובר במנה ייחודית, אבל עדיין נשאלת השאלה – למה לא להשאיר את הצ'יפס כמו שהוא? עם מנה גדושה של מיונז איכותי בצד… (מה גם שהצ'יפס היה מהסוג הדק ובעיני זו טעות כי צ'יפס צריך להיות עבה).

הקציצה של הטרקלין תל אביב

ומה עם הקציצה? הבשר נימוח ומתפרק על הלשון בצורה שמעוררת את החושים, הלחמנייה קלויה נהדר אבל לא קשורה במיוחד, מדובר בלחם חלוקי נחלים שאומנם טעים כשלעצמו, אבל לא הכי משתלב עם קציצת המבורגר (ולא משנה עד כמה היא עסיסית). גם קצת קשה לי לקבל מנת המבורגר נטול השילוב הקדוש של חסה-עגבנייה-בצל, ואין ספק שזה יכול רק לשפר את המנה.הטרקלין - המבורגר שף

לסיכום

אם כבר הגעתם לטרקלין, מומלץ לאכול מהמנות האחרות שיש להם בתפריט לפני שמגיעים להמבורגר. למרות שמדובר בקציצה עסיסית ועשויה במדיה הנכונה (מדיום כמובן), ממטבח הטרקלין יוצאות מנות אחרות, טובות ממנה.

 *המסעדה עברה ונפתחה מחדש במיקום אחר