הדסון בראסרי – אבי גבאי נפעם מבשר שמקבל את היחס הראוי לו

אבי גבאי,

הדסון בראסרי היא על פניו מסעדה שמתמחה בבשר ומתיימרת להיות המובילה בתחום בארץ. בסיור קטן עם מג'די הטבח ירדנו למרתפי המסעדה ושם מצאנו את האוצר האמיתי – שני חדרי קירור מדהימים ועמוסים בבשר ליישון. נתחים גדולים ויפיפיים בכל מיני גוונים (בהתאם לזמן היישון שעבר עליהם) החל מאדום בוהק ועד לאפור על גבול החום. רובי, שנראה כאחראי שם, הסביר לנו שלאחר תקופת היישון מקלפים מהנתחים את הדפים החיצוניים והבשר הפנימי הוא בעצם גולת הכותרת.

הצצה אל מקדש הבשרים של הדסון בראסרי

למסעדה הגעתי בכלל באיחור, שם הצטרפתי לקבוצה שכללה את חברה שלי עם אחותה ואמא שלה. הן השאירו לי שניים מחלונות "ניו יורק" סינטה (52 ₪) ברוטב טופי שלמרות שכבר לא היו חמימות היו מעולות עם הרוטב המתקתק. עוד מנה ראשונה הייתה פטריות במחבת עם רוטב פרמזן ועלי תרד (54 ₪), טעמי פורטבלו דומיננטים עם רוטב מדהים. אחרי הראשונות ולפני העיקרית ירדנו לאותו סיור קסום במרתף, כמובן לא לפני שהזמנתי ביפבורגר קצבים (69 ₪) עם טופינג של דף אנטריקוט, בהמלצת המלצרית.הדסון בראסרי - אומנות הסטייק

לשם כך התכנסנו

המנה לא מגיעה עם תוספת והאמת זה לא כל כך עניין אותי כי בעצם הגעתי לגלות את אותו המבורגר אגדי שארקדי הכתיר כ"מספר אחת". ההמבורגר הוא 250 ג' ועשוי מתערובת שלא הסכימו לגלות לנו. מה שכן מדובר בתערובת שעיקרה פילה, צוואר, אנטריקוט ושייטל בדרגות שומן שונות ובמינונים סודיים. קיבלתי אותו לשולחן, חצי מכוסה, נח לו בלחמניה טרייה (שלא הייתה קלויה אגב) כשהירקות לצידו טריים ורעננים. בלי לחשוב פעמיים ניסרתי אותו באמצע והתוצאה לפניכם. יצירת אמנות בדמות אוכל, ועוד סוג כזה של אוכל, מי אמר שאין דבר כזה?ההמבורגר הטוב ביותר - הדסון בראסרי

טעימה קטנה מהבשר לבדו (רעיון שאני מאמץ לי מעכשיו) עם סכין ומזלג יצרה חגיגת טעמים משובחת אצלי בפה ורק גרמה לי לרצות יותר לנגוס בקציצה. אז ככה, ההמבורגר מדהים! בלי ירקות, בלי רטבים (הסתייגות קלה) ובלי כלום, קצת פלפל גרוס חידד עוד יותר את הטעם ופשוט נהניתי מכל ביס והצטערתי שהוא נגמר. הטופינג אנטריקוט היה התוספת הכי טובה שיכלתי לחשוב עליה, כל תוספת אחרת הייתה גונבת את ההצגה וזו פשוט נתנה לבשר את הבמה הראויה לו. בכל זאת, ביקשתי רוטב בצד וקיבלתי איולי צ'יפוטלה כתום שהיה ממש טעים אבל פחות התאים כי הוא לקח את הטעמים לכיוון אחר.

הדסון בראסרי, אז ככה

הדסון בראסרי היא אחת המסעדות הנעימות לישיבה בזכות אווירה ייחודית ואיכות לא מתפשרת (ואני ראיתי מה הולך שם למטה, פשוט לא מתפשרת!) של בשר נהדר בניצוחו של השף מתן אברהמס. אמנם מחירי פרימיום, אבל אם יש מקום שבו ההמבורגר ששווה מחירים כאלו אז מדובר בהאדסון רמת החייל. הבעיה היחידה ומה שגרם לחברים ולאלה שישבו איתי בשולחן להרים גבה היא ש"לא הולכים למקום כמו האדסון בראסרי כדי לאכול המבורגר", אז אני עניתי "בגלל זה הולכים לשם יותר מפעם אחת"… נשבע לכם שכבר בא לי לחזור לשם שוב. הציון שלי 10\9.5 !!

שם: הדסון בראסרי. כתובת: הברזל 27 רמת החייל, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: 12:00 ועד אחרון הלקוחות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי